Jak wyświetlić opłatę za dostawę na GrubHub

Jako jedna z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania jedzenia, Grubhub stał się aplikacją dla tych, którzy wolą zamawiać z domu. Jest popularny, ponieważ jest że wygodne – wyciągnij aplikację na smartfonie, zacznij przeglądać restauracje i lokale gastronomiczne i zamawiaj posiłek.

Jak wyświetlić opłatę za dostawę na GrubHub

To powiedziawszy, możesz napotkać opłaty za dostawę w wysokości około 3 – 4 USD. Czasami nawet wyżej. Oczywiście, gdy zaatakuje głód, nie będziesz narzekać. Niezależnie od tego zignorujesz opłaty i złożysz zamówienie. Jednak wiedza o opłatach za dostawę Grubhub jest nadal ważna.

Gdzie znaleźć opłatę za dostawę dla mojego zamówienia?

Przewijając Grubhub, szukając opcji restauracji, z której można zamówić, natkniesz się na opłaty za dostawę. Ponadto, gdy jesteś na ekranie potwierdzenia dostawy zamówienia, będziesz mógł zobaczyć wszystkie dodatkowe opłaty związane z zamówieniem. Oczywiście obejmuje to również opłatę za dostawę.

Niezależnie od tego, czy uzyskujesz dostęp do Grubhub za pośrednictwem aplikacji na smartfona, czy przez stronę internetową, możesz sprawdzić opłatę za dostawę do dowolnej restauracji. Powinien znajdować się u góry strony, ale może znajdować się w innym miejscu. W każdym razie będzie to oczywiste. Wystarczy otworzyć stronę restauracji i poszukać opłaty.

grubhub

Ile mogę się spodziewać po kosztach dostawy?

Nie ma jednej, uniwersalnej kwoty opłat za dostawę. Ponieważ nie zależy to od Grubhuba, ale od danej restauracji. W przeciwnym razie Grubhub byłby płatną usługą opartą na subskrypcji.

W rzeczywistości opłaty mogą się różnić. W rzeczywistości w niektórych przypadkach nie będzie to wiązać się z żadnymi opłatami za dostawę (chociaż może być minimalna wartość zamówienia). Z drugiej strony opłata za dostawę wyniesie ponad 10 USD.

Jednak w zdecydowanej większości przypadków opłaty wahają się od 1 USD do 10 USD. Jeśli większość opłat za dostawę nie przekroczy 7 USD.

Jednak opłaty różnią się w zależności od miasta, w którym się znajdujesz. W przypadku restauracji w większych miastach zezwalanie na opcje z niższymi opłatami lub bez opłat nie ma sensu, biorąc pod uwagę odległości.

Inne koszty dostawy

Niestety opłata za dostawę to nie jedyny koszt, który trzeba wziąć pod uwagę przy zamawianiu w Grubhub. Istnieją minimalne limity zamówień, opłaty za dostawę dla małych zamówień, a także napiwek kierowcy do rozważenia. Oto trochę więcej o innych kosztach opłat, o których należy pamiętać.

Minimalne kwoty zamówienia

Załóżmy, że chcesz zamówić jedną Colę z restauracji. Gdyby potwierdzili to zamówienie i przynieśli ci pojedynczą colę, ich wydatki znacznie przekroczyłyby pieniądze, które restauracja dostałaby z tak małego zamówienia. Dlatego w większości restauracji na Grubhub obowiązują minimalne kwoty zamówień. Innymi słowy, będziesz musiał spełnić wymaganie dotyczące kwoty zamówienia, aby samo złożyć zamówienie.

W wielu przypadkach te minimalne kwoty zamówienia wynoszą około 10 USD. Dlatego Twoje zamówienie będzie musiało wynosić co najmniej 10 USD.

Przeglądając restauracje, zobaczysz minimalną kwotę zamówienia wyświetlaną jako $[kwota] min. Jeśli więc zobaczysz „0 min”, oznacza to, że nie ma minimalnej kwoty zamówienia dla danej restauracji.

Opłata za dostawę małych zamówień

Fakt, że restauracja ma min „0 USD” nie oznacza, że ​​będziesz w stanie zrobić tak śmiesznie małe zamówienia. Grubhub i jego polecane restauracje znalazły sposób, aby nawet małe zamówienia się opłaciły. Wprowadzili coś, co nazywa się „opłatą za dostawę małych zamówień”.

Jeśli Twoje zamówienie jest niższe niż określona kwota (zwykle około 10 USD), będziesz musiał uiścić dodatkową opłatę do całkowitej kwoty zamówienia. Tak, ta opłata jest dodatkiem do standardowej opłaty za dostawę (jeśli istnieje).

grubhub patrz opłata za dostawę

Istnieje sposób, aby sprawdzić, czy restauracja wprowadza taką opłatę, jeśli chcesz złożyć małe zamówienie. Znajdź restaurację w Grubhub (aplikacja lub strona internetowa) i zajrzyj do sekcji opłat i minimalnego zamówienia. Najedź kursorem na dymek informacyjny lub dotknij go. Powinno to powiedzieć Ci, jaka jest minimalna kwota zamówienia, jeśli chcesz uniknąć dodatkowej opłaty.

Nie martw się jednak, minimalne opłaty za zamówienie nie są zbyt wysokie. Zwykle kosztują około 2 USD, chociaż różnią się w zależności od restauracji i lokalizacji.

Napiwki dla kierowcy dostawy

Zasadniczo nie jest to „opłata”. Nie jest to obowiązkowe, a ty nie mieć zaoferować napiwek. Jednak dawanie napiwków kierowcy dostawy jest uważane za powszechną uprzejmość. To nie musi być dużo, ale trochę więcej na górze. Jest to szczególnie fajna rzecz, jeśli Twoje zamówienie dotarło szybko. Każdy lubi, aby ich posiłek na wynos był gorący w dniu przyjazdu – więc czy to nie usprawiedliwia napiwku?

Napiwek kierowcy w gotówce – jeśli zapłacisz mu dodatkową kwotę przez Grubhub, to restauracja dostanie napiwek.

Kto ustala te kwoty opłat?

Jak wspomniano wcześniej, Grubhub nie ma nic wspólnego z żadną z wymienionych opłat za dostawę. Zależy to wyłącznie od polecanych restauracji, ponieważ restauracja dba o dostawę.

Można winić za to Grubhuba, który opuścił restauracje, by tu paść. Kiedy się nad tym zastanowić, Grubhub doskonale sobie radzi z tymi restauracjami, które nie pobierają żadnych dodatkowych opłat, a nawet rozdają jedzenie za darmo. Ponieważ nie tak zarabia Grubhub.

Grubhub pobiera jednak opłaty od restauracji za swoją obsługę. Z tego powodu restauracje są czasami skłonne do podnoszenia opłat. W sposób pośredni Grubhub ma więc coś wspólnego z ustalaniem tych opłat. Usługa nie jest obowiązkowa. To koszt prowadzenia biznesu.

Opłaty Grubhub

Kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, poznanie wszystkich opłat za dostawę związanych z restauracją jest tak proste, jak znalezienie ich na Grubhub, zlokalizowanie sekcji opłat i najechanie na nią.

Czy rozumiesz, jak działają opłaty za dostawę w Grubhub? Czy masz coś przeciwko płaceniu za nie? Z jakich obsługiwanych restauracji lubisz zamawiać? Zapraszam do przyłączenia się do dyskusji w sekcji komentarzy poniżej.