HTC U11 – Jak wykonać kopię lustrzaną mojego ekranu na telewizorze lub komputerze

Jeśli posiadasz HTC U11, prawdopodobnie skorzystałeś już z jego wspaniałej konfiguracji z dwoma kamerami. Oba aparaty są w stanie tworzyć naprawdę świetne ujęcia o głębokich kolorach i bogatych szczegółach. Świetnie sprawdzają się również w trudnych warunkach oświetleniowych. Byłoby naprawdę szkoda, gdybyś mógł oglądać te wysokiej jakości zdjęcia i filmy tylko na 5,5-calowym wyświetlaczu telefonu.

HTC U11 - Jak wykonać kopię lustrzaną mojego ekranu na telewizorze lub komputerze?

Na szczęście HTC U11 umożliwia wyświetlanie obrazu na większym ekranie, niezależnie od tego, czy jest to smart TV, czy monitor komputera. Ta funkcja nie tylko pomaga chronić zdrowie oczu, ale także zapewnia znacznie głębsze wrażenia podczas oglądania strumieniowych filmów, nagrań, programów i innych rodzajów treści multimedialnych.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wyświetlić ekran telefonu na większym ekranie.

HTC U11 Screen Mirroring do Smart TV

Dzisiejsze inteligentne telewizory bardzo ułatwiają tworzenie kopii lustrzanej ekranu telefonu HTC U11. Oto kroki, które musisz wykonać:

  1. Sprawdź swój Smart TV pod kątem opcji oznaczonej „Mirroring” i włącz ją. Ta opcja może pojawić się jako aplikacja lub specjalne wejście w zależności od urządzenia i jego oprogramowania.
  2. Otwórz HTC Connect, przesuwając trzema palcami w górę na ekranie głównym.
  3. Zostaniesz poproszony o wybranie urządzenia, na które chcesz przesyłać strumieniowo – wybierz „Wybierz inne”.
  4. Znajdź i wskaż swój telewizor. Gotowe!

Należy pamiętać, że ta metoda działa tylko w przypadku telewizorów inteligentnych obsługujących Miracast. Ten bezprzewodowy protokół screencastingu stał się standardem pod koniec 2012 roku, więc wszystkie telewizory Smart TV wyprodukowane w 2013 roku i później powinny mieć wbudowaną jego obsługę.

Jeśli Twój telewizor nie obsługuje Miracast, możesz kupić tani klucz online. Po podłączeniu go do portów HDMI i USB telewizora postępuj zgodnie z prostymi instrukcjami wyświetlanymi na ekranie telewizora, aby go skonfigurować. Po zakończeniu wykonaj powyższe kroki, aby rozpocząć tworzenie kopii lustrzanej ekranu telefonu HTC U11 na telewizorze Smart TV za pomocą klucza sprzętowego Miracast.

HTC U11 Screen Mirroring na ekranie komputera

Równie łatwo możesz wykonać kopię lustrzaną swojego HTC U11 na ekranie komputera. Aby to zrobić, potrzebujesz aplikacji innej firmy, która umożliwia tworzenie kopii lustrzanych urządzeń z Androidem na komputerach. Jednym z najpopularniejszych wyborów jest Vysor, aplikacja do tworzenia kopii ekranu, która działa w systemach Windows, Mac i Linux, a także jest dostępna jako rozszerzenie Chrome.

HTC U11 jest jednym z niewielu telefonów na rynku, które obsługują przejściówki USB-C na HDMI. Aby wykonać kopię lustrzaną ekranu na komputerze, wystarczy kupić przejściówkę USB-C na HDMI i użyć jej do podłączenia telefonu do wyświetlacza obsługującego HDMI.

Ta metoda jest ważna dla każdego portu wyposażonego w HDMI, co oznacza, że ​​będzie działać również wtedy, gdy trzeba wykonać kopię lustrzaną ekranu telefonu na projektorze lub jako alternatywny sposób na skopiowanie telefonu HTC U11 do telewizora.

Ostatnie słowa

Jak widać, tworzenie kopii lustrzanej HTC U11 na ekranie telewizora lub komputera jest łatwe. Czy próbowałeś już dublować wyświetlacz telefonu na większy ekran? Czy byłeś zadowolony z wyników? Czy masz jakieś dodatkowe wskazówki, którymi chciałbyś się podzielić ze społecznością TechJunkie? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.