Hulu Live ciągle wycina i buforuje? Oto jak naprawić

Hulu Live to usługa przesyłania strumieniowego online, która umożliwia oglądanie ponad 60 kanałów. Jednocześnie masz dostęp do tysięcy filmów i programów telewizyjnych na żądanie. Jest to jedna z najlepszych dostępnych obecnie usług przesyłania strumieniowego.

Hulu Live ciągle wycina i buforuje? Oto jak naprawić

Jednak Hulu Live nie jest idealne i możesz spodziewać się sporadycznych problemów. Może zacząć się wycinać i buforować, ale nie ma powodu do paniki. Czytaj dalej, aby zobaczyć, co możesz zrobić, aby to naprawić.

Dlaczego Hulu Live nadal buforuje?

Ogólnie rzecz biorąc, Hulu Live działa dobrze. To powiedziawszy, wycinanie i buforowanie może się zdarzać raz na jakiś czas. Jest wiele powodów. Może Hulu jest w trakcie znaczącej aktualizacji.

Ponadto problem może dotyczyć połączenia internetowego. To pierwsza rzecz, którą powinieneś sprawdzić, ponieważ słabe połączenie z Internetem powoduje prawie 90% problemów związanych z usługami streamingowymi. Inne możliwe przyczyny mogą być związane z Twoimi urządzeniami.

hulu live ciągle się wycina i buforuje - kilka sugestii

Upewnij się, że Twoje połączenie internetowe jest dobre

Hulu Live do bezproblemowego działania wymaga szybkiego połączenia internetowego o prędkości pobierania co najmniej 3 Mb/s. Kiedy wideo zacznie się buforować lub wycinać, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest sprawdzenie połączenia internetowego.

Nawet jeśli Twoje urządzenie jest połączone z Wi-Fi, połączenie może być słabe. Przejdź do YouTube i spróbuj odtworzyć wideo wysokiej jakości. Jeśli wideo nie odtwarza się poprawnie, przynajmniej będziesz wiedział, że problem dotyczy połączenia internetowego, a nie usługi przesyłania strumieniowego. Jedynym rozwiązaniem jest uzbroić się w cierpliwość, dopóki połączenie internetowe nie wróci do prędkości.

Odłącz inne urządzenia

Czasami, mimo że Twoje połączenie internetowe wydaje się w porządku, aplikacja Hulu nadal buforuje. Jeśli zbyt wiele urządzeń korzysta z tej samej sieci Wi-Fi, przepustowość może być niewystarczająca. Odłącz wszystkie telefony, tablety i komputery, których nie używasz.

Jeśli inni członkowie rodziny przesyłają strumieniowo coś na swoich urządzeniach, może to również stanowić problem. Jeśli ten problem będzie się powtarzał, oznacza to, że Twoje połączenie internetowe nie jest całkiem dobre. Możesz na zmianę przesyłać strumieniowo treści lub wspólnie oglądać Hulu.

Może się to również zdarzyć, jeśli dzielisz to samo połączenie internetowe ze współlokatorami. Każdy chce oglądać swój ulubiony program telewizyjny w tym samym czasie, i to zwykle wieczorem, przed pójściem spać. Być może będziesz musiał ustalić pewne zasady lub zdecydować się na lepszy plan internetowy.

Sprawdź, czy Hulu nie działa

Nie zdarza się to często, ale jak każda inna aplikacja, Hulu może spaść. Czasami może być wyłączony przez kilka godzin, jeśli naprawiają niektóre problemy. Najszybszym sposobem, aby to sprawdzić, jest przejście na oficjalną stronę internetową lub profile w mediach społecznościowych i sprawdzenie, czy jest jakieś powiadomienie.

Istnieje strona internetowa o nazwie Downdetector, na której można sprawdzić, czy dana aplikacja lub witryna nie działa. Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać Hulu Live w pasku wyszukiwania, a otrzymasz najnowsze informacje.

Uruchom ponownie aplikację Hulu

Zanim zaczniesz panikować, zrestartuj aplikację. Drobne problemy i błędy w aplikacji mogą powodować problemy z buforowaniem. Zamknij aplikację, daj jej kilka sekund i uruchom ją ponownie. Odtwarzanie powinno być płynne. Jeśli jednak problem będzie się powtarzał, wypróbuj następne rozwiązanie.

Uruchom ponownie urządzenie

Niezależnie od tego, czy oglądasz Hulu Live na tablecie, czy na smart TV, spróbuj ponownie uruchomić to urządzenie. Wiemy, że ponowne uruchomienie smart TV nie brzmi zbyt fajnie i może zająć trochę czasu. Ale powinieneś tego spróbować, ponieważ często rozwiązuje problemy z buforowaniem.

Oczywiście ta metoda nie może pomóc, jeśli przyczyną problemów jest słabe połączenie internetowe lub błąd w systemie Hulu.

Zaktualizuj Hulu

Jeśli przez jakiś czas nie aktualizowałeś Hulu, może to być powód, dla którego aplikacja działa. Spróbuj go zaktualizować. Deweloperzy wdrażają rozwiązania takich problemów poprzez aktualizacje. Dlatego ważne jest, aby regularnie aktualizować Hulu.

Skontaktuj się z pomocą techniczną Hulu

Jeśli żadna z poprzednich wskazówek i sztuczek nie była pomocna, czas skontaktować się ze wsparciem Hulu. Możesz skontaktować się z nimi przez e-mail, ale lepiej zadzwoń. Codziennie borykają się z podobnymi problemami i będą wiedzieć, jak Ci pomóc.

Możesz również skontaktować się z obsługą Hulu na Facebooku, ponieważ ich oficjalna strona jest bardzo responsywna. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo cennego czasu.

hulu live ciągle się odcina i buforuje

Zachowaj spokój

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki Ci pomogły i udało Ci się rozwiązać problem. Jeśli jednak Hulu Live wciąż się wycina i buforuje, najlepiej zachować spokój. W końcu niektóre problemy z transmisją strumieniową są poza kontrolą widza.

Czy doświadczyłeś tych lub podobnych problemów z Hulu Live? Jak je rozwiązałeś? Jeśli masz dodatkowe wskazówki, podziel się nimi z innymi czytelnikami w sekcji komentarzy poniżej.