Odpręż się, włączając motyw Auto-Noc iBooks w iOS

Jasny ekran iPhone'a lub iPada może być bolesny dla oczu, zwłaszcza podczas czytania w ciemnym pokoju. Jednak w najnowszej wersji aplikacji iBooks na iOS możesz skonfigurować aplikację tak, aby w razie potrzeby automatycznie przełączała się na motyw „Noc”, co zapewnia, że ​​nie zobaczysz rażącego białego ekranu we wczesnych godzinach porannych. rano.

iBooks oferuje obecnie trzy „motywy”, które zmieniają kolor tła i czcionek: biały, sepia i noc. „Biały” to domyślny motyw, z czarnym tekstem na białym tle. „Sepia” naśladuje wygląd starej książki z brązowym tekstem na czerwono-brązowym tle sepii. Jest o wiele przyjemniejszy dla oczu niż motyw Biały, choć z mniejszym kontrastem. Jak już zapewne zgadłeś, motyw „Noc” zasadniczo odwraca motyw „Biały” i używa białego tekstu na czarnym tle. Dzięki temu świetnie nadaje się do czytania w ciemnym otoczeniu i zapewnia lepszy kontrast niż motyw sepii.

ibooks-motywyZawsze możesz włączyć motyw Noc ręcznie, ale w najnowszej wersji iBooks możesz również włączyć nowe ustawienie o nazwie Motyw Auto-Noc. Spowoduje to automatyczną zmianę motywu z domyślnego (białego lub sepiowego) na motyw nocny. Pomimo nazwy „Noc” oznaczającej późne godziny dnia, przełącznik opiera się na warunkach oświetlenia otoczenia, a nie na czasie. Jeśli masz włączony motyw Auto-Noc, za każdym razem, gdy czujnik światła otoczenia iPhone'a lub iPada wykryje ciemny pokój, iBooks natychmiast przełączy się na motyw Noc, a następnie przełączy się z powrotem, gdy w pokoju powróci światło, niezależnie od tego, czy jest to spowodowane wschodem słońca. lub włączona lampa.

Odpręż się, włączając motyw Auto-Noc iBooks w iOS

Związane z: Dowiedz się, jak sprawić, by cały system iOS był lepiej widoczny w nocy, włączając opcję ułatwień dostępu Odwróć kolory.

Aby włączyć tryb Auto-Night Theme, uruchom iBooks i otwórz książkę. Stuknij w przycisk ustawień wyświetlania u góry ekranu, który wygląda jak małe i duże „A” obok siebie. Znajdować Motyw Auto-Noc i przełącz go na On (zielony). W zależności od aktualnych warunków oświetleniowych na początku nic się nie stanie. Ale następnym razem, gdy zgasną światła lub zajdzie słońce, aplikacja iBooks przełączy Cię na biało-czarny motyw nocny.

ibooks-auto-night-theme

Jest tylko jedno zastrzeżenie: ten tryb tylko działa w przypadku e-booków. Jak wielu użytkowników wie, aplikacja iBooks jest również świetnym menedżerem i czytnikiem plików PDF, ale Auto-Night Theme (i ogólnie motywy) niestety nie są dostępne podczas przeglądania plików PDF.