Idealny rozmiar zdjęcia na Instagramie

Użytkownicy Avid Instagram prawdopodobnie znają skomplikowany algorytm zmiany rozmiaru zdjęć na platformie. Możesz spróbować przesłać idealne zdjęcie tylko po to, aby stwierdzić, że należy je całkowicie przyciąć, przyciąć lub zmienić rozmiar.

Idealny rozmiar zdjęcia na Instagramie

Nie ma sposobu na uniknięcie domyślnego algorytmu kompresji Instagrama, ale możesz zoptymalizować swoje obrazy w taki sposób, aby błyszczały po fakcie. Ten artykuł skupia się na idealnych wymiarach, sposobach przesyłania i „nakłaniania” Instagrama do prezentowania zdjęć w pełnej jakości.

Jakie są wymagania dotyczące rozmiaru zdjęć na Instagramie?

Jeśli chcesz bezproblemowo publikować zdjęcia na Instagramie, możesz zapoznać się z wymaganiami dotyczącymi rozmiaru zdjęć na Instagramie. Chociaż pytanie jest proste, w rzeczywistości może być dość skomplikowane.

Po pierwsze, Instagram ma różne wymagania dotyczące rozmiaru zdjęć w zależności od ich orientacji. Na przykład to, co sprawdzi się w przypadku portretu, nie zadziała w przypadku zdjęcia w orientacji poziomej.

Instagram nie zmusi Cię do zmiany zdjęcia o szerokości pomiędzy 320px do 1080px.

Oto wymagania dotyczące rozmiaru zdjęć na Instagramie w oparciu o orientację:

  • Kwadratowe zdjęcie – 1080px x 1080px

  • Portret — 1080 pikseli x 1350 pikseli

  • Krajobraz – 1080px 608px

Jak Instagram zmienia rozmiar zdjęć

Instagram zmienia rozmiar większości obrazów do 2048px x 2048px (dla zdjęć większych niż 2K), a mniejsze są zwykle rozciągnięte do 1080×1080, aby dopasować się do minimalnego standardu. Dlatego robienie zdjęć w 4K (3840 × 2160) jest koniecznością, aby zachować jakość/szczegóły w kompresji.

Na szczęście większość rozdzielczości dla aparatów w smartfonach to 4K lub 3840 × 2160. Dlatego montaż na Instagram zaczyna się od samego zrobienia zdjęcia: Musisz dostosować swój telefon WCZEŚNIEJSZYrobić wysokiej jakości zdjęcia!

Idealny rozmiar zdjęcia na Instagramie to 3,840 × 2,160

Gdy publikujesz obrazy w rozdzielczości 4K (3840 × 2160), Instagram obniża je do najwyższego dostępnego rozmiaru kompresji (2K – 2048px x 2048px). Przygotowuje to również Twoje obrazy na przyszłość na wypadek, gdyby Instagram zdecydował się na domyślne ustawienie kompresji 4K.

Rób zdjęcia w trybie portretowym 4K

Instagram to „pionowa” aplikacja do przewijania, w której użytkownicy korzystają z treści od góry do dołu, dlatego preferowane są zdjęcia portretowe, ponieważ są prezentowane pionowo. Oznacza to, że Twoje zdjęcie może zająć więcej miejsca i być widoczne dla większej liczby osób na osi czasu.

Na potrzeby tego pokazu zrobiliśmy zdjęcie zestawu prysznicowego w trybie portretowym. Pokażemy Ci sztuczkę wydawniczą, która pozwala uzyskać więcej miejsca dzięki podstawowemu obrazowi 4K w trybie portretowym 3840 × 2160. Oto zdjęcie, które zrobiliśmy:

  1. Zrób zdjęcie za pomocą natywnej aplikacji aparatu.

  2. Załaduj swój obraz w galerii na Instagramie. Zauważysz, że Instagram powiększa obraz w kwadracie i nie wyświetla pełnego trybu portretu:

  3. Ale już ROZCIĄGNIĘCIE palcami i Instagram podciągnie cały portret z białymi ramkami z boku

Notatka: Te granice NIE BĘDZIE pojawiają się, gdy opublikujesz obraz, ale pełny obraz zostanie wyświetlony na osi czasu:

Jak widzisz, Instagram przesłał obraz w PEŁNEJ rozdzielczości pionowo i ten obraz zajmuje cały ekran.

Tymczasem obrazy krajobrazowe zajęłyby ledwie połowę ekranu. Dlatego zdjęcia portretowe są lepsze, jeśli chodzi o zwracanie uwagi w mediach społecznościowych i powinieneś upewnić się, że robisz zdjęcia w trybie portretowym, aby zaoszczędzić sobie kłopotu z późniejszą edycją zdjęć poziomych, aby uczynić je portretowymi.

Prześlij w pełnej jakości PNG

Zapisując obrazy do przesłania na Instagram, upewnij się, że są one zapisane w formacie .PNG. Ten format zwiększa rozmiar pliku i nie jest praktyczny dla Instagrammerów, którzy muszą wrzucać setki zdjęć, ale jest idealny dla osób, które chcą uzyskać najwyższą jakość.

PNG zachowuje 100% oryginalnej jakości, podczas gdy JPG może być przeskalowany w dół i może wychodzić w niższej jakości, niż się spodziewasz. Jeśli edytujesz swoje zdjęcia w Photoshopie, powinieneś zapisać je jako .PNG, ponieważ ten format zachowuje najlepszą jakość.

Zawijanie

Sprawienie, by Twoje zdjęcia na Instagramie wyglądały tak dobrze, jak to możliwe, jest dość łatwe. Fotografowanie w trybie portretowym i tak wysokiej rozdzielczości, jak to tylko możliwe, wraz z kilkoma sztuczkami edycyjnymi sprawia, że ​​każdy może przesyłać treści wysokiej jakości. Czy masz jakieś doświadczenia, wskazówki lub pytania dotyczące idealnego rozmiaru zdjęcia na Instagramie? Zostaw komentarz w sekcji poniżej!