Co to jest IMDbPro? Czy to warte pieniędzy?

Jeśli jesteś fanem filmów, prawdopodobnie słyszałeś o internetowej bazie danych filmów (IMDb), jednym z wiodących internetowych źródeł informacji o programach telewizyjnych, filmach i profesjonalistach, którzy je tworzą. IMDb to największa i najpopularniejsza baza danych telewizyjnych i filmowych w Internecie. Zawiera tysiące programów telewizyjnych, filmów, aktorów i inne informacje dotyczące branży rozrywkowej. Mówi ci, kto zagrał, napisał, wyprodukował, wyreżyserował i wystąpił w prawie każdym telewizorze lub filmie, który kiedykolwiek został wydany.

Co to jest IMDbPro? Czy to warte pieniędzy?

Większość z nas odwiedziła IMDb.com co najmniej kilka razy, szukając zdjęć naszych ulubionych aktorek lub materiałów referencyjnych o naszych ulubionych filmach lub programach. Jednak nie wszyscy słyszeli o IMDbPro, ekskluzywnym, płatnym poziomie subskrypcji witryny. W tym artykule opowiem Ci wszystko o IMDbPro i przedstawię zalety i wady posiadania płatnego członkostwa w witrynie.

Korzystanie ze standardowej witryny jest bezpłatne i nie wymaga członkostwa. Każdy może przez cały dzień wyszukiwać wszystkie potrzebne informacje. Istnieje również model zarejestrowanego użytkownika, w którym możesz się zarejestrować, a w zamian za wiadomość e-mail, masz możliwość dostosowania swojego doświadczenia i pisania recenzji, komentarzy i wszystkiego, co czujesz, że potrzebujesz udostępnić na stronie.

Co to jest IMDbPro?

IMDbPro został początkowo uruchomiony w 2002 roku i stanowił forum dla każdego, kto chciał zbadać branżę rozrywkową. Członkostwo w IMDbPro jest teoretycznie przeznaczone dla profesjonalistów z branży, ale w praktyce większość subskrybentów to zwykli ludzie, a nie aktorzy telewizyjni czy producenci filmowi. W zamian za miesięczną subskrypcję, IMDbPro pozwala zobaczyć, jakie produkcje są na horyzoncie, kto nad czym pracuje, jak skontaktować się z reżyserami i agencjami oraz szereg innych zasobów dla początkującego aktora/kamera/scenarzysty czy cokolwiek innego.

Kilka lat temu IMDbPro dodał również usługę Pro Casting. Jest to serwis z ofertami obejmującymi castingi, przesłuchania i nadchodzące role. Jest to kolejny sposób na znalezienie pracy dla początkującej gwiazdy i wydaje się, że działa całkiem dobrze. Usługa Pro Casting jest przeznaczona nie tylko dla osób przed kamerą, ale także dla wszystkich aspirujących scenarzystów, którzy również chcą odpocząć.

IMDbPro nie został zaprojektowany jako jedyne miejsce, w którym można znaleźć następną rolę. Nadal jest to przede wszystkim badanie, aby dowiedzieć się, co się dzieje, gdzie i z kim. Ale także zawiera kilka list dla osób z branży.

co-jest-imdbpro-i-jest-warte-pieniedzy-3

Ile kosztuje IMDbPro?

IMDbPro ma miesięczną subskrypcję lub roczną opłatę. Obecnie kosztuje 19,99 USD miesięcznie lub 149,99 USD rocznie. Dostajesz 30-dniową bezpłatną wersję próbną IMDbPro, a po pierwszym okresie próbnym zostaniesz obciążony opłatą za dalsze korzystanie z witryny.

W zamian za tę inwestycję otrzymujesz:

  • Strona nazwy IMDb z skróconym adresem URL
  • Twoja własna strona CV
  • Miejsce do dodawania bębnów demo, podziałów i ról
  • Galeria zdjęć ze zdjęciami w głowę i do 100 zdjęć
  • Kanał na Twitterze i blogu
  • Możliwość zamieszczania ogłoszeń lub ubiegania się o stanowiska

Istnieją inne zalety IMDbPro, które koncentrują się bardziej na badaniach, więc nie chodzi tylko o aktorów i aktorstwo. Dostępne są również kompletne filmografie, znacznie bardziej szczegółowa baza danych osób, miejsc i ich danych kontaktowych, dane kontaktowe firm i agentów oraz codzienne wiadomości branżowe od wtajemniczonych.

Czy IMDbPro jest bezpłatny w Amazon Prime?

Zgadza się! Być może nigdy nie zdawałeś sobie z tego sprawy, ale IMDb jest własnością Amazon. Gigant sprzedaży internetowej kupił IMDb w 1998 roku, na długo przed tym, jak stał się gigantem, którym są dzisiaj. Dlatego możesz utworzyć konto IMDb za pomocą istniejącego konta Amazon.

Jeśli jesteś subskrybentem Amazon Prime, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy to oznacza, że ​​masz dostęp do IMDbPro, w ten sam sposób, w jaki masz dostęp do Prime Video i Prime Music. Niestety, IMDbPro nie jest zawarty w Amazon Prime. Chociaż może to być trochę rozczarowujące, ma to sens, ponieważ przeciętny użytkownik Prime nie uzyska dużego przebiegu z IMDbPro, ponieważ jest przeznaczony dla profesjonalistów z branży i aspirujących studentów branży filmowej.

Nadal możesz cieszyć się telewizją IMDb!

Tak! Niezależnie od tego, czy masz IMDbPro, czy Amazon Prime, możesz oglądać telewizję IMDb za darmo. Jest to usługa uruchomiona przez Amazon w styczniu 2019 r., która pozwala każdemu oglądać (niewielki) wybór filmów i telewizji za pośrednictwem swojego konta IMDb. Haczyk polega na tym, jak można się domyślić, że na tych filmach są reklamy. Ale biorąc pod uwagę, że jest to bezpłatna usługa przesyłania strumieniowego, taka jak YouTube, uważamy, że jest to więcej niż uczciwe.

I, co zaskakujące, filmy w telewizji IMDb nie są straszne. Jasne, jest tam mnóstwo filmów „eh”, takich jak 2016 Wojownicze Żółwie Ninja film akcji na żywo lub z lat 2007 Wojny smoków. Ale na platformie jest też garść klasyków, takich jak Donnie Darko i program telewizyjny z lat 80. ALF. Warto dać szansę, jeśli potrzebujesz czegoś, co złagodzi ból związany z koniecznością płacenia za IMDbPro.

Czy IMDbPro jest wart swojej ceny?

To, czy IMDbPro jest warte swojej ceny, czy nie, jest bardzo subiektywne. Jeśli interesujesz się badaniami, chcesz wiedzieć, co się dzieje lub pracujesz w branży i chcesz uzyskać wgląd od poufnych informacji, prawdopodobnie tak. Możliwość zobaczenia projektów, które są obecnie w fazie rozwoju, odbierania castingów lub ubiegania się o role jest fantastyczna dla osób pracujących w rozrywce.

IMDbPro stanowi doskonałe źródło informacji dla scenarzystów, aby ich praca została zauważona, dla aktorów do pokazania się, dla filmowców i producentów do badania kandydatów, dla dziennikarzy do badania ludzi, filmów i nie tylko oraz dla ogólnych miłośników kina, którzy chcą najdrobniejszego szczegółu na temat wybranego hobby .

Kiedy pisałem recenzje filmów, zawsze chodziłem na IMDb, aby sprawdzić fakty przed publikacją. Jako zasób nie ma sobie równych. Nie subskrybowałem IMDbPro, ale widziałem w nim wartość dla pełnoetatowego scenarzysty filmowego lub dziennikarza.

Starmeter to także zgrabny aspekt IMDbPro, który będzie pasował do narcystycznej strony branży. Każdy subskrybent ma opcję Starmeter, która pokazuje wzloty i upadki ich kariery. Jeśli jesteś w branży, jest to bardziej zabawne niż pouczające, ale mimo wszystko jest to przydatna funkcja.

IMDbPro jest doskonałym źródłem informacji, jeśli pracujesz w branży rozrywkowej lub mocno zainwestujesz w biznes. Dla większości ludzi subskrypcja nie będzie konieczna, ale jeśli filmy i telewizja odgrywają dużą rolę w twoim życiu, prawdopodobnie tak jest.