Recenzja HTC Touch Diamond

374 £ Cena podczas recenzji

Zanim pojawił się iPhone, wydawało się, że głównym celem każdego producenta było wyprodukowanie jak najcieńszego, najlżejszego i najmniejszego telefonu. Teraz jednak najważniejsza jest łatwość obsługi i – pomimo najlepszych starań – telefony HTC TouchFLO 3D z systemem Windows Mobile mają problemy z nadążaniem za nimi.

Recenzja HTC Touch Diamond

Wciąż jest wiele do podziwiania w TouchFLO 3D. Ukrywa brzydotę systemu Windows Mobile pod szykowną oprawą graficzną, która po zaktualizowaniu ROM-u działa płynnie. Na przykład poruszanie się między widokami poczty e-mail, przeglądarki internetowej, kalendarza i pogody to kwestia przesunięcia palcem u dołu ekranu.

Podobały nam się też różne konfiguracje klawiatury. Układ Qwerty jest kłopotliwy i powinien być używany tylko do wprowadzania długich adresów internetowych i nazw, ale wersja z 20 klawiszami (dwie litery na klawisz, w stylu BlackBerry Pearl) doskonale nadaje się do szybkich tekstów.

Jednak pod tym wszystkim czai się Windows Mobile 6.1 Professional, co oznacza, że ​​będziesz musiał często używać rysika. Istnieją jednak korzyści, które Windows Mobile wnosi ponad telefony iPhone i Symbian: zgodność dokumentów, elastyczność oprogramowania i obsługa plików. Za pomocą tego telefonu możesz nie tylko przeglądać pliki Worda i Excela, ale także je tworzyć i edytować, a do tego dostępna jest ogromna biblioteka taniego i bezpłatnego oprogramowania do pobrania.

Touch Diamond ma również o wiele więcej do polecenia. Jest smukły i smukły — najmniejszy smartfon tutaj, po prostu przewyższający komunikator głosowy HP na tym froncie. Ma fantastyczny ekran o rozdzielczości 480 x 640, co sprawia, że ​​przeglądanie sieci jest przyjemnym doświadczeniem. Ponadto ma wszystkie elementy sprzętowe, jakich można oczekiwać od nowoczesnego smartfona: HSDPA, Wi-Fi, Bluetooth, wspomagany GPS i radio FM.

Jest to również jeden z tańszych telefonów na kontrakcie, ale jest kilka zastrzeżeń. Po pierwsze, nie ma możliwości uaktualnienia 4 GB wbudowanej pamięci. Po drugie, do podłączenia słuchawek 3,5 mm potrzebny jest adapter.

Po trzecie, żywotność baterii jest słaba. Bateria 900 mAh wytrzymała tylko 51 godzin 57 minut w naszym teście w świecie rzeczywistym. I to właśnie powstrzymuje nas od rekomendowania Touch Diamond w tym miesiącu.

Detale

Najtańsza cena na kontrakcie
Miesięczna opłata za umowę
Okres umowy 24 miesiące
Dostawca umowy Pomarańczowy

Żywotność baterii

Czas rozmowy, cytowany 5 godzin
Tryb gotowości, cytowany 17 dni

Fizyczny

Wymiary 51x12x102mm (WDH)
Waga 110g
Ekran dotykowy tak
Klawiatura podstawowa Na ekranie

Podstawowe specyfikacje

Pojemność pamięci RAM 192 MB
Rozmiar ROM 4000 MB
Ocena megapikseli aparatu 3,2 MP
Kamera przednia? tak
Nagranie wideo? tak

Wyświetlacz

Rozmiar ekranu 2,8 cala
Rezolucja 640 x 480
Tryb krajobrazu? tak

Inne standardy bezprzewodowe

Obsługa Bluetooth tak
Zintegrowany GPS tak

Oprogramowanie

Rodzina systemów operacyjnych Windows Mobile