Jak dodać opcję „Szczęśliwy traf Google” do swoich wyszukiwarek w Chrome

Chociaż jest to część strony wyszukiwania Google od najwcześniejszych dni, niektórzy ludzie nadal nie wiedzą, co Czuję się szczęśliwy przycisk robi. To bardzo proste – po prostu zabierze Cię do pierwszego wyniku wyszukiwania znalezionego dla Twojego słowa kluczowego. Naciśnięcie tego przycisku z wprowadzonym słowem kluczowym automatycznie otwiera pierwszą stronę w wynikach wyszukiwania. Może to więc być przydatny skrót, a teraz istnieje sposób na skonfigurowanie pola wyszukiwania Google Chrome (inaczej znanego jako pasek adresu) do wyszukiwania za pomocą Czuję się szczęśliwy.

Jak dodać opcję „Szczęśliwy traf Google” do swoich wyszukiwarek w Chrome

Kliknij przycisk menu w prawym górnym rogu okna Chrome i wybierz Ustawienia. Następnie przewiń tę stronę trochę w dół do opcji wyszukiwania i wybierz Zarządzaj wyszukiwarkami.

Następnie kliknij przycisk „Dodaj” u góry sekcji „Inne wyszukiwarki”, aby wyświetlić okno dialogowe umożliwiające dodanie nowej wyszukiwarki.

W sekcji „Wyszukiwarka” wpisz „Szczęśliwy traf”. W obszarze słowo kluczowe wpisz dowolne słowo kluczowe, którego chcesz użyć, aby wskazać Google Chrome, że chcesz korzystać z tej konkretnej wyszukiwarki. Możesz na przykład wpisać „Szczęśliwy”. Następnie w sekcji adresu URL wpisz „{google:baseURL}search?q=%s&btnI=Im+Feeling+Lucky”. Kliknij „Dodaj” i gotowe.

Korzystanie z nowej wyszukiwarki „Szczęśliwy traf” jest proste. Po prostu wpisz dowolne słowo kluczowe w pasku adresu, a następnie naciśnij klawisz Tab. Pasek adresu zmieni się na niebieską czcionkę i będzie teraz zawierał komunikat „Szukaj szczęścia |”. Wpisz dowolne wyszukiwanie w pasku adresu i naciśnij Enter; Google przeniesie Cię bezpośrednio do pierwszego wyniku wyszukiwania Twojego słowa kluczowego.

Teraz możesz przeprowadzić szybkie wyszukiwanie za pomocą Czuję się szczęśliwy z pola wyszukiwania Google Chrome. Pamiętaj, że ta sztuczka nie zadziała w przeglądarkach mobilnych.