Jak dodać muzykę do wideo w iMovie

iMovie to oprogramowanie do nieliniowej edycji wideo przeznaczone do użytku w systemach macOS lub iOS: komputerach Mac, iPhone'ach i iPadach. To wyjątkowe oprogramowanie ułatwia edycję filmów, muzyki i obrazów bez zmiany oryginalnych plików. A ponieważ jest tak przyjazny dla użytkownika, możesz go używać do tworzenia spektakularnych filmów na platformy takie jak YouTube, Pinterest, Instagram Reels i Facebook.

Jak dodać muzykę do wideo w iMovie

Możliwość tworzenia imponujących klipów wideo jest teraz na wyciągnięcie ręki. Ale może chcesz dodać trochę muzyki do swoich efektów wizualnych. Importowanie i dołączanie dźwięku do klipów iMovie może wydawać się trudne, dlatego stworzyliśmy ten przewodnik, aby pomóc Ci opanować ten krok.

Jak dodać muzykę w iMovie na iPhonie

Apple zawiera obszerną kolekcję muzyki, ścieżek dźwiękowych i efektów dźwiękowych stworzonych przez popularnych artystów i kompozytorów w bazie danych iMovie. Następnie możesz dodać te pliki audio do edytowanego wideo. Poniższe kroki pokażą, jak dodać muzykę w iMovie na iPhonie:

 1. Otwórz swój projekt na osi czasu.
 2. Przejdź do przycisku „Dodaj multimedia”, ikony, która wygląda jak znak plus.

 3. Dotknij tego przycisku, aby otworzyć menu. Z tego menu wybierz opcję „Dźwięk”.

 4. Następnie dotknij "Ścieżki dźwiękowe", aby wyświetlić różne wbudowane oferty muzyczne.

 5. Stuknij ścieżkę dźwiękową, aby wyświetlić jej podgląd. Nie wszystkie ścieżki dźwiękowe są pobierane. Jeśli utwór jest przyciemniony, musisz go kliknąć, aby go pobrać, zanim klikniesz go, aby wyświetlić podgląd utworu.

 6. Aby dodać wybraną ścieżkę dźwiękową do projektu, kliknij ikonę „Dodaj dźwięk” obok ścieżki dźwiękowej. Ta ikona wygląda jak małe kółko z umieszczonym wewnątrz znakiem plus.

 7. iMovie automatycznie zaimportuje utwór, umieści go na początku klipu wideo i dopasuje do długości projektu.

Po dodaniu klipu audio do projektu wideo możesz dostosować go do swoich potrzeb. Na przykład tutaj zmienisz długość klipu lub dodasz drugą piosenkę.

Jak dodać muzykę w iMovie na iPadzie

Dodawanie muzyki do iMovie na iPadzie jest stosunkowo podobne do robienia tego na iPhonie. Spójrzmy więc, jak:

 1. Otwórz wybrany projekt wideo w iMovie na iPadzie, aby wyświetlić go na osi czasu.
 2. Poszukaj ikony „Dodaj multimedia” na ekranie i dotknij jej.
 3. Kliknij „Audio”, a następnie „Ścieżki dźwiękowe”, aby przeglądać różne opcje muzyczne dostępne w wyświetlonym menu.
 4. Możesz samplować każdą piosenkę, dotykając jej. Jeśli plik muzyczny nie został jeszcze pobrany, będzie miał jaśniejszy kolor. Stuknij go, aby najpierw go pobrać, zanim klikniesz go, aby wyświetlić podgląd utworu.
 5. Aby dodać wybraną muzykę do wideo iMovie, kliknij symbol „Dodaj dźwięk” obok utworu.
 6. iMovie zaimportuje utwór do Twojego projektu i umieści go na początku rolki, rozszerzając muzykę na cały film.
 7. Po zakończeniu importowania możesz dostosować długość klipu audio lub dodać drugi.

Jak dodać muzykę do iMovie na komputerze Mac

iMovie na Maca zawiera obszerną bibliotekę dźwięków zawierającą dżingle, piosenki i efekty dźwiękowe. Aplikacja muzyki do projektu iMovie na komputerze Mac różni się nieco od sposobu dodawania jej na iPadzie lub iPhonie. Oto jak to robisz:

 1. Upewnij się, że Twój projekt jest otwarty w iMovie.
 2. Przejdź na górę przeglądarki i kliknij „Dźwięk”.

 3. Na pasku bocznym, który otwiera się po lewej stronie, znajdź "Efekty dźwiękowe" i dotknij go.

 4. W niektórych przypadkach może być konieczne kliknięcie przycisku „Przeglądarka multimediów”, aby otworzyć przeglądarkę.
 5. Jeśli chcesz posłuchać utworu, najedź kursorem na wybraną opcję w menu. Obok wybranej muzyki pojawi się przycisk „Odtwórz”. Kliknij ten przycisk, aby usłyszeć piosenkę.

 6. Innym sposobem na podgląd utworu jest zaznaczenie go, a następnie kliknięcie wewnątrz przebiegu u góry przeglądarki mediów. Następnie, gdy będziesz gotowy do odsłuchania podglądu, naciśnij „Spację”.
 7. Po znalezieniu utworu, który chcesz dodać do projektu, wybierz go i przeciągnij na oś czasu projektu.

 8. Aby dodać plik muzyczny do określonego klipu wideo, przeciągnij plik muzyczny pod klipem, aż pojawi się pionowy pasek łączący pliki wideo i audio. Teraz, gdy przesuniesz ten klip wideo, ścieżka dźwiękowa przesunie się wraz z nim.

 9. Jeśli zamiast tego chcesz dodać muzykę z pliku na komputerze Mac, kliknij "Plik" u góry ekranu i wybierz "Importuj multimedia". Ten wybór otworzy okno umożliwiające przeglądanie plików na komputerze Mac i dodawanie ich do projektu.

Jak dodać muzykę z YouTube

Importowanie muzyki do iMovie bezpośrednio z YouTube jest trudne, ponieważ wiele z tych utworów i filmów jest chronionych prawem autorskim. Możesz jednak importować muzykę do iMovie z YouTube Studio, platformy YouTube, która umożliwia zarządzanie Twoim kanałem YouTube. Sprawdź te kroki, aby rozpocząć:

 1. Otwórz YouTube Studio na swoim komputerze.

 2. Przejdź do paska bocznego po lewej stronie i wybierz "Pliki audio".

 3. W górnej części nowego okna zobaczysz zakładkę „Bezpłatna muzyka”. Kliknij tę zakładkę, a pojawi się okno z listą utworów, z których możesz swobodnie korzystać.

 4. Możesz odsłuchać te utwory, klikając przycisk „Odtwórz” obok każdego z nich.

 5. Po wybraniu utworu, który Ci się podoba, pobierz go, klikając ikonę „Pobierz” po prawej stronie.

 6. Teraz otwórz swój projekt iMovie.
 7. Przejdź do plików na komputerze po otwarciu projektu i otwórz folder „Pobrane”. Znajdź właśnie pobrany plik muzyczny i przeciągnij go do obszaru multimediów w iMovie. (Obszar multimediów to otwarta przestrzeń po lewej stronie obok miejsca, w którym odtwarzany jest klip wideo).

 8. Następnie możesz przeciągnąć ten plik audio w dół na oś czasu pod klipem wideo, gdy będziesz gotowy.

Teraz wszystko, co musisz zrobić, to ułożyć klip muzyczny tak, aby pasował do Twoich efektów wizualnych.

Czy mogę dodać muzykę z Apple Music?

Apple Music to usługa strumieniowego przesyłania muzyki firmy Apple i jest porównywalna do Spotify lub Amazon Music Unlimited. DRM lub Digital Rights Management chroni pliki audio w muzyce Apple, uniemożliwiając korzystanie z muzyki w innym miejscu niż aplikacja Apple Music.

Czy mogę dodać muzykę ze Spotify?

iMovie obsługuje tylko określone formaty audio, takie jak MP3, WAV, M4A i AAC. Spotify chroni swoje pliki muzyczne za pomocą DRM i koduje je w formacie OGG Vorbis, którego iMovie nie obsługuje.

Dodano dźwięk

Dodawanie muzyki do projektu iMovie jest stosunkowo proste, gdy już to opanujesz. Postępuj zgodnie z prostymi krokami opisanymi w tym przewodniku, a w mgnieniu oka zamienisz film w magię.

Teraz wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć ten epicki utwór, który ożywi Twój projekt iMovie!

Czy dodałeś wcześniej muzykę do swojego projektu iMovie? Czy użyłeś metody podobnej do opisanej w tym przewodniku? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.