Cztery proste sposoby drukowania z tabletu

Najbardziej oczywistym sposobem podłączenia tabletu do drukarki jest kabel USB, ale nie zawsze jest to wygodne lub nawet możliwe. HP oferuje bardzo wszechstronną gamę połączeń bezprzewodowych dla swoich drukarek, które są łatwe w konfiguracji i obsłudze. Twój tablet może działać w systemie Windows, iOS lub Android i do drukowania wymaga jedynie połączenia z Internetem. Może to odbywać się przez Wi-Fi lub 3G/4G, ale jeśli masz połączenie Wi-Fi, istnieje kilka dodatkowych sposobów bezpośredniego drukowania, bez konieczności kłopotów z serwerem online.

Cztery proste sposoby drukowania z tabletu

AirPrint

Ta bezprzewodowa technika drukowania z urządzeń Apple, takich jak iPhone i iPad, została opracowana wspólnie z HP i jest podobna do Wireless Direct Print, choć działa przez interfejs iOS lub OS X.

Aby drukować z urządzenia z systemem iOS, zacznij od wybrania opcji Udostępnij lub Drukuj z dowolnej używanej aplikacji. Jeśli drukarka HP, której chcesz użyć, nie jest jeszcze sparowana z urządzeniem, możesz ją wyszukać i wybrać, po czym wybranie opcji Drukuj spowoduje wysłanie dokumentu do tej drukarki.

Apple przygotowuje dokumenty do wydrukowania jako pliki PDF i są konwertowane na PCL w drukarce, ale wszystko to odbywa się w sposób przezroczysty, więc to, co widzisz na ekranie, zwykle jest drukowane bezpośrednio na drukarce.

W zależności od aplikacji i drukarki możesz mieć kontrolę nad rozmiarem i rodzajem drukowanego papieru, liczbą kopii i innymi parametrami drukowania. Jednak w wielu przypadkach są one wybierane automatycznie. Na przykład, jeśli wybierzesz zdjęcie do wydrukowania, AirPrint może automatycznie wybrać papier fotograficzny z drukarki HP, jeśli jest dostępny.

eDrukuj

Jeśli aplikacja na telefonie lub tablecie nie może drukować, jak na przykład Documents To Go w systemie iOS lub Android, nadal może istnieć sposób drukowania. Praktycznie wszystkie drukarki HP obsługują ePrint, firmową technologię zdalnego drukowania.

ePrint nadaje każdej obsługiwanej drukarce własny adres e-mail, dzięki czemu możesz wysyłać wiadomości e-mail bezpośrednio do niej. Następnie drukuje zawartość wiadomości e-mail i dołączone do niej pliki. Tak więc, nawet jeśli aplikacja nie ma bezpośredniej obsługi AirPrint lub Wireless Direct, nadal możesz wysłać plik pocztą e-mail, ponieważ większość aplikacji na urządzeniach mobilnych zapewnia tego rodzaju możliwość udostępniania.

Po zakończeniu instalacji nowej drukarki HP jej część odbywa się online w witrynie HP Connected. Podczas tej konfiguracji drukarce przydzielany jest losowo nazwany adres e-mail, który w dowolnym momencie można zmienić na bardziej pamiętny. Od tego momentu każda wiadomość e-mail wysłana na adres e-mail drukarki jest drukowana bezpośrednio.

Istnieje kilka innych sposobów korzystania z ePrint, które zwiększają jego wszechstronność. Jeśli znasz adres e-mail drukarki znajdującej się w odległej lokalizacji, na przykład w biurze podczas podróży do pracy, możesz wysłać dokumenty do wydrukowania, aby czekały na Ciebie po przyjeździe.

Jeśli masz związek z technofobem, możesz skonfigurować go z drukarką obsługującą ePrint i używać go jak jednokierunkowego, pełnokolorowego faksu, aby wysyłać im rodzinne zdjęcia i inne materiały bez konieczności znajomości obsługi załączniki do wiadomości e-mail.

podłączone-zarejestrowane-drukarki hp

Po zarejestrowaniu drukarki w HP Connected można jej przypisać adres e-mail do zdalnego e-drukowania za pośrednictwem poczty e-mail.

Bezpośrednie drukowanie bezprzewodowe

Jest to część platformy ePrint, która umożliwia urządzeniom mobilnym, zwykle z systemem operacyjnym Windows lub Android, łączenie się i drukowanie bez konieczności korzystania z sieci bezprzewodowej działającej za pośrednictwem routera bezprzewodowego. Oba urządzenia łączą się bezprzewodowo, bez pośredników, w sposób podobny do AirPrint na iPhonie lub iPadzie.

W przypadku telefonu lub tabletu z systemem Android musisz pobrać bezpłatny aplet HP, aby obsługiwać drukowanie. Po uruchomieniu aplikacja wyszukuje dostępne drukarki i przedstawia je do wyboru jako cel żądania drukowania. Przy następnym drukowaniu, o ile drukarka znajduje się w zasięgu, zostanie wybrana automatycznie.

NFC

Najnowszą innowacją zawartą w niektórych modelach drukarek HP oraz w niektórych smartfonach (w tym iPhone 6/6 Plus) i tabletach jest komunikacja Near Field Communication. Ta technologia wykorzystuje łącze radiowe o niskiej mocy, podobne do tego, które można znaleźć w systemie kart Oyster w londyńskim metrze, aby połączyć drukarkę z urządzeniem mobilnym, bez konieczności poświęcania czasu na parowanie ich za pomocą narzędzia konfiguracyjnego.

Wystarczy przyłożyć urządzenie mobilne do obszaru wyznaczonego na drukarce, aby urządzenia nadawczo-odbiorcze NFC znajdowały się wystarczająco blisko siebie, aby mogły wymieniać informacje i przygotować się do drukowania. Po połączeniu przez NFC każde urządzenie zapamiętuje drugie, dzięki czemu może drukować bez dalszej konfiguracji, za każdym razem, gdy znajdą się w zasięgu sieci bezprzewodowej.

Korzystając z jednej lub kilku technologii dostępnych w wielu nowych drukarkach i urządzeniach wielofunkcyjnych HP, możesz drukować bezprzewodowo z dowolnej liczby urządzeń i aplikacji.

nfc-link-hp-officejet-5740

Dotknięcie logo NFC na drukarce HP smartfonem z obsługą NFC, takim jak dowolny z serii Samsung Galaxy, łączy oba urządzenia.

Aby uzyskać więcej porad dotyczących przekształcania firmy, odwiedź HP BusinessNow