Jak wstawić plik PDF do prezentacji PowerPoint

PowerPoint to najlepsza aplikacja dla firm, które chcą tworzyć profesjonalne prezentacje. Kochaj ich lub nienawidz, prezentacje slajdów są nadal najpopularniejszym sposobem udostępniania danych w prosty, atrakcyjny sposób. W nowszych wersjach aplikacji możesz wstawić wiele typów multimediów do slajdów, aby umożliwić udostępnianie. Dzisiaj omówię, jak wstawić plik PDF do prezentacji PowerPoint.

Jak wstawić plik PDF do prezentacji PowerPoint

Pliki PDF są wszechobecne, ponieważ format pliku jest samowystarczalny i ma prawie powszechną akceptację. Dopóki Twoja aplikacja lub przeglądarka dobrze się z nimi współpracuje, używanie plików PDF w prezentacjach to tylko kwestia wstawienia ich do slajdu jako obrazu lub obiektu. Możesz również dodać go jako akcję pokazu slajdów.

Jak wstawić plik PDF do prezentacji PowerPoint-2

Wstaw plik PDF jako obraz do prezentacji PowerPoint

Najpopularniejszym sposobem wykorzystania multimediów PDF w prezentacji jest użycie ich jako obrazu. Pozwala to na prezentację danych na stronie bez konieczności umieszczania pliku PDF na tym slajdzie. Zawsze możesz dołączyć go na końcu jako link do pobrania lub link referencyjny, aby nie przeszkadzał.

 1. Otwórz plik PDF na stronie, którą chcesz umieścić w prezentacji. Nie zmieniaj jego rozmiaru ani nie modyfikuj.

 2. Otwórz prezentację PowerPoint na stronie, do której chcesz wstawić plik PDF.

 3. Na Wstawić zakładka, wybierz Zrzut ekranu następnie poszukaj pliku PDF do wstawienia Dostępne okna. Jeśli nie, wybierz Przycinanie ekranu opcja.

 4. Wybierz obraz, przeciągając nad nim kursor. Zostanie on automatycznie wstawiony do slajdu. Przenieś, zmień rozmiar lub zmodyfikuj w razie potrzeby.

Wstawianie pliku PDF jako obrazu to szybki sposób prezentacji płaskich danych w sposób nieinteraktywny. Idealnie nadaje się do prezentowania danych zawartych w innych dokumentach, których nie trzeba udostępniać ani w inny sposób manipulować.

Jeśli chcesz zrobić więcej z plikiem PDF w programie PowerPoint, musisz wstawić go jako obiekt.

Jak wstawić plik PDF do prezentacji PowerPoint-3

Wstaw plik PDF jako obiekt do prezentacji PowerPoint

Aby wstawić plik PDF jako obiekt do prezentacji PowerPoint, udostępniasz go tym, którym udostępniasz prezentację. Używa podobnego zestawu kroków do wstawiania jako obrazu, ale w rezultacie robi coś innego. Różnica w tej metodzie polega na tym, że nie powinieneś otwierać pliku PDF, gdy to robisz.

 1. Otwórz prezentację PowerPoint na stronie, do której chcesz wstawić plik PDF.
 2. Wybierać Wstawić i wtedy Obiekt.
 3. Następnie wybierz Utwórz z pliku i przejdź do pliku PDF.
 4. Po zakończeniu wybierz ok.

Spowoduje to osadzenie pliku PDF w wybranym slajdzie. Plik jest skompresowany, a zatem jakość samego pliku jest obniżona, ale teraz zostanie otwarty dla każdego, kto wybierze łącze.

Wstaw plik PDF jako akcja pokazu slajdów

Jeśli żadna z tych dwóch metod nie odpowiada Twoim potrzebom, możesz również dodać plik PDF do prezentacji PowerPoint jako akcję.

 1. Otwórz prezentację PowerPoint na stronie, do której chcesz wstawić plik PDF.
 2. Wybierz obraz, który ma zostać wstawiony przez hiperłącze.
 3. Wybierać Wstawić i kliknij Połączyć w ciągu Spinki do mankietów Sekcja.
 4. Następnie wybierz Istniejący plik lub strona internetowa w wyskakującym okienku. w Zaglądać sekcja przejdź do pliku.
 5. Teraz wybierz plik PDF, a następnie naciśnij ok.

Teraz możemy dodać akcję do utworzonego przez nas obiektu.

 1. Następnie, aby wstawić akcję do obiektu, wybierz Akcja w Wstawić patka.
 2. Wybierać Akcja obiektu w Ustawienia akcji okno i wybierz otwarty.
 3. Na koniec wybierz ok aby włożyć go do slajdu.

Ta metoda wstawia łącze do pliku PDF, które jest wyzwalane przez kliknięcie myszy nad obrazem. Jeśli wolisz, możesz wybrać opcję otwierania pliku PDF za pomocą wskaźnika myszy, ale oznacza to, że stanie się to za każdym razem, gdy najedziesz myszą na ten link. Nie jest to idealne rozwiązanie, jeśli prezentujesz się publiczności biznesowej!

Zapisz PowerPoint jako plik PDF

Skoro jesteśmy przy temacie plików PowerPoint i PDF, czy wiesz, że możesz zapisać PowerPoint jako plik PDF? Ani ja, dopóki nie zobaczyłem tego podczas tworzenia zrzutów ekranu do tego samouczka. Oto jak.

 1. W programie PowerPoint wybierz Plik patka.
 2. Wybierać Eksport i wtedy Utwórz dokument PDF/XPS.
 3. Nadaj plikowi nazwę.
 4. Wybierać Standard lub Minimalny rozmiar w zależności od tego, do czego go użyjesz.
 5. Wybierać Opcje w razie potrzeby zmienić formatowanie.
 6. Wybierać Publikować aby zapisać plik w formacie PDF.

Twój PowerPoint powinien teraz być plikiem PDF i zachowa większość swojej oryginalnej formy tylko w innym formacie. Idealny do wysyłania e-maili lub udostępniania online. Przydatne co?