Jak naprawić komunikat „Zablokowana akcja na Instagramie”?

Jeśli chodzi o zwalczanie spamu, Instagram działa szybko. Platforma mediów społecznościowych do zdjęć/filmów natychmiast uruchamia blokadę działań, gdy podejrzewa aktywność spamu lub botów na określonym koncie. W tym czasie właściciel konta nie będzie mógł wykonywać podstawowych czynności na Instagramie.

Jak naprawić

Ten system jest uruchamiany, gdy liczba czynności wykonywanych na godzinę i na dzień przekracza ustalone poziomy, a także z kombinacji innych powodów (więcej o tych poziomach później).

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o różnych typach bloków akcji i co można zrobić, aby je podnieść, czytaj dalej ten artykuł. Ponadto nasza sekcja FAQ zawiera kilka wskazówek dotyczących zaangażowania, które pozwolą Ci publikować i cieszyć się Instagramem.

Jakie są znaczenie różnych rodzajów bloków akcji?

Bloki akcji są zazwyczaj wyzwalane, jeśli przekroczysz dozwolone godzinowe lub dzienne limity akcji. Bloki akcji są definiowane przez typ akcji i długość bloku:

Typ bloku akcji

  • Blokowanie akcji: nie możesz komentować, polubić, obserwować/przestać obserwować ani publikować żadnych zdjęć.
  • Like Block: Nie możesz polubić żadnych postów, ale nadal możesz obserwować/przestać obserwować i komentować.
  • Blokowanie komentarzy: nie możesz komentować postów, ale nadal możesz polubić, obserwować/przestać obserwować.

Czas bloku akcji

  • Tymczasowa blokada akcji: jest to najczęstszy typ, który może wynikać z nadmiernego korzystania z określonych funkcji Instagrama. Bloki szybko tracą ważność, od kilku godzin do 24 godzin.
  • Blok akcji z datą wygaśnięcia (zdefiniowaną): ten blok zawiera sygnaturę czasową, kiedy wygaśnie. Data zakończenia może wynosić tydzień, dwa lub więcej.

Blok akcji z datą wygaśnięcia (niezdefiniowany): Ten niezdefiniowany tymczasowy blok może trwać od kilku godzin do kilku tygodni. Wiadomość po prostu mówi, abyś spróbował ponownie później.

Co się stanie, jeśli zostałem zablokowany bez powodu?

Blokady akcji są stosowane z powodu naruszenia zasad Instagrama. Ale jeśli uważasz, że Twoje konto zostało zablokowane niesprawiedliwie, możesz „Zgłoś problem”, aby spróbować go rozwiązać. Zazwyczaj masz dwie opcje: „Powiedz nam” i „Ignoruj”. Jeśli chcesz, aby Instagram przeprowadził ręczną recenzję, dotknij „Powiedz nam”.

Jednak niektóre błędy zawierają tylko opcję „OK”. W tym wypadku:

  1. Wybierz „Ustawienia”, „Pomoc”, a następnie „Zgłoś problem”.

  2. Wpisz krótką wiadomość w polu tekstowym, że uważasz, że Twoje konto zostało zablokowane niesłusznie.

  3. Poczekaj na odpowiedź.

Jak długo trwa blokada?

W zależności od rodzaju blok może trwać od kilku godzin do kilku tygodni. Poniżej przedstawiono przybliżone ramy czasowe dla każdego typu:

Tymczasowa blokada działania

Ten typ wygasa najszybciej. Może trwać od kilku godzin do całego dnia.

Blok akcji z datą wygaśnięcia

Ten typ pozwala poznać datę wygaśnięcia bloku. Może to potrwać od jednego do dwóch tygodni lub dłużej.

Blok akcji bez daty wygaśnięcia

Ten typ może trwać od kilku godzin do kilku tygodni.

Akcja zablokowana z datą wygaśnięcia

Komunikat o błędzie „zablokowany z datą wygaśnięcia” zawiera znacznik czasu, który określa, kiedy blokada zostanie zniesiona. Może to potrwać kilka godzin lub kilka tygodni. Zazwyczaj obejmują one opcję „Powiedz nam”, którą możesz dotknąć, jeśli chcesz, aby Instagram przyjrzał się Twojej sytuacji, jeśli uważasz, że Twoje konto zostało zablokowane przez pomyłkę.

Akcja zablokowana bez wygaśnięcia

Zakaz „zablokowania bez wygaśnięcia” Instagrama może trwać od kilku godzin do kilku tygodni. Ten typ wiadomości nie zawiera opcji „Powiedz nam”. Jeśli więc uważasz, że Twoje konto zostało zablokowane przez pomyłkę, musisz poprosić o ręczną weryfikację, przechodząc do „Ustawienia”, „Pomoc”, a następnie „Zgłoś problem”.

Jak naprawić zablokowanie akcji na Instagramie

Następnie omówimy sześć wskazówek, jak rozwiązać funkcję blokowania akcji na Instagramie.

Wskazówka pierwsza: zgłoś problem

Jeśli uważasz, że nie zrobiłeś nic, aby spowodować blokadę działań na swoim koncie, możesz poprosić Instagram o ręczne zbadanie Twojej sytuacji na dwa sposoby:

  • Stuknij przycisk „Powiedz nam” zawarty w komunikacie o błędzie. Lub, gdy nie jest to dostępne;
  • Przejdź do „Ustawienia”, „Pomoc”, a następnie „Zgłoś problem”.

Wskazówka druga: zainstaluj ponownie Instagram

Spróbuj usunąć aplikację, a następnie usuń wszystkie dane związane z Instagramem z urządzenia przed ponownym zainstalowaniem. Usunięcie wszystkich danych z plików cookie zebranych przez Instagram może pomóc w pozbyciu się tymczasowych blokad akcji.

Wskazówka trzecia: przełącz się na dane mobilne

Możliwe, że Twoje konto zostało zablokowane z powodu Twojego adresu IP. Instagram czasami blokuje konta, jeśli nie jest zadowolony z adresu IP. Dlatego, jeśli to możliwe, spróbuj uzyskać dostęp do swojego konta przy użyciu komórkowej transmisji danych, a nie Wi-Fi.

Wskazówka czwarta: dostęp za pomocą innego urządzenia

Spróbuj uzyskać dostęp do swojego konta za pomocą innego urządzenia.

Wskazówka piąta: połącz swoje konto z Facebookiem

Instagram tymczasowo blokuje konto, gdy algorytmy wykryją zachowanie podobne do bota. Aby udowodnić, że nie jesteś botem, spróbuj połączyć swoją stronę na Instagramie ze stroną na Facebooku lub innymi kontami w mediach społecznościowych, które możesz posiadać.

Wskazówka szósta: przeczekaj okres blokowania

Jeśli żadna z powyższych wskazówek nie zadziałała, być może będziesz musiał po prostu poczekać, aż blok zostanie podniesiony.

Okres blokady może zostać skrócony, jeśli całkowicie przestaniesz korzystać z konta na Instagramie przez co najmniej 24 godziny.

Dodatkowe często zadawane pytania

Co powoduje blokowanie akcji na Instagramie?

Wiadomość o zablokowaniu akcji jest zwykle wywoływana przez liczbę czynności wykonywanych przez konto w ciągu godziny i dnia. Limity kont są różne i zależą od wielu różnych czynników. Oto niektóre z wyzwalaczy:

Wyzwalacz pierwszy: wiek konta

Im starsze jest Twoje konto, tym więcej czynności możesz wykonać na godzinę i w okresie 24 godzin.

Wyzwalacz drugi: wpływ na konto

Twoja całkowita liczba obserwujących, postów i ogólne zaangażowanie, jakie otrzymują Twoje posty, również odegrają pewną rolę. Im więcej obserwujących i zaangażowanie, tym więcej działań będziesz w stanie wykonać.

Wyzwalacz trzeci: Twój adres IP

Zauważono, że w przypadku dostępu do konta przy użyciu danych mobilnych, a nie domowego adresu IP, użytkownik będzie miał możliwość wykonania większej liczby codziennych czynności.

Wyzwalacz czwarty: poprzednie naruszenia

Limity akcji są zmniejszane, gdy konto ma poprzednie bloki akcji. Może to również wpłynąć na inne konta na Instagramie korzystające z tego samego urządzenia lub adresu IP.

Wyzwalacz piąty: typ akcji

Różne działania na Instagramie mają różne skutki, jeśli chodzi o bloki. Na przykład DM, komentarze i przesłane pliki mają największy wpływ, a następnie obserwuje/przestaje obserwować, a następnie lubi. Możesz wykonywać więcej polubień dziennie niż bardziej wpływowe działania, takie jak czaty i komentarze.

Ponadto, jeśli wykonujesz te same czynności przez cały czas, nie mieszając trochę rzeczy, Instagram może to oznaczyć jako aktywność botów.

Wyzwalacz szósty: Ocena kondycji konta

Jeśli korzystasz z Instagrama od jakiegoś czasu, prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę, że przechowuje on wynik zdrowotny każdego konta. Im niższy wynik twojego zdrowia, tym niższy twój limit akcji.

Wyzwalacz siódmy: korzystanie z aplikacji innych firm

Korzystanie z narzędzi, aplikacji lub botów innych firm jest łatwo wykrywalne przez Instagram i obniża wynik kondycji konta. Może to być jedyny powód wyzwalania bloków akcji.

Wyzwalacz ósmy: Twój życiorys

Umieszczenie linku w biografii lub pozostawienie go pustego zmniejszy Twój limit działań.

Wyzwalacz dziewiąty: typ konta

Konta twórców i firm są mniej narażone na takie same ograniczenia działań, jak konta osobiste. Konta połączone ze stroną na Facebooku rzadziej powodują blokowanie działań.

Wyzwalacz dziesiąty: poziom aktywności

Instagram traktuje priorytetowo konta, na których poziom aktywności jest wysoki. Na przykład, jeśli uzyskujesz dostęp do swojego konta tylko co kilka godzin przez kilka minut, aby obserwować określone osoby, Twój dzienny limit działań zmniejszy się.

Działania blokujące Instagram

Aby zmniejszyć aktywność spamu i botów na Instagramie, algorytmy platformy oznaczają podejrzane konta na podstawie liczby działań, które wykonują w ciągu godziny lub 24 godzin.

Istnieje wiele działań, które mogą spowodować zablokowanie kont. Na szczęście możesz poprosić Instagram o ręczne sprawdzenie Twojej sytuacji, jeśli uważasz, że zostałeś zablokowany przez pomyłkę.

Co myślisz ogólnie o Instagramie? Co myślisz o ich zasadach blokowania akcji? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.