Co właściwie oznacza „aktywny teraz” na Instagramie?

Instagram jest obecnie jedną z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych, a z czasem dodał szeroką gamę funkcji, dzięki którym aplikacja jest bardziej przyjazna dla użytkownika. Te funkcje mają na celu ułatwienie użytkownikom nawiązywania kontaktu ze znajomymi i rodziną oraz znajdowania bardziej odpowiednich treści.

Co robi

Jedną z tych funkcji jest funkcja „Aktywne teraz”. Ta funkcja pomaga użytkownikom zobaczyć, kiedy obserwowane przez nich osoby aktualnie korzystają z aplikacji. Dodatkowo dodali zieloną kropkę obok nazw użytkowników, co oznacza, że ​​są oni aktualnie online.

Wielu użytkowników wyraziło zamieszanie dotyczące działania tej funkcji i jej znaczenia. Przyjrzyjmy się, co właściwie oznacza „Aktywne teraz”.

Co oznacza „Aktywny teraz” na Instagramie?

Twój status aktywności jest dostępny tylko na Instagramie Direct, który jest odpowiednikiem Facebook Messengera. Ludzie nie mogą określić, czy jesteś online, po prostu patrząc na twoje posty lub historie.

Po wejściu w Direct możesz zobaczyć listę wszystkich swoich czatów i ich sygnatury czasowe. Jeśli obserwujesz osobę, a ta osoba podąża za Tobą, możesz sprawdzić, czy jest ona online.

Zobaczysz zieloną kropkę pod ich zdjęciem i status „Aktywne teraz”. Nie możesz jednak uzyskać tych informacji, jeśli dana osoba nie śledziła Cię ani nie wysłała Ci wiadomości. Jeśli widzisz, że ktoś jest teraz aktywny, będzie wiedział o tobie to samo.

Jak wyłączyć funkcję „Aktywne teraz” na Instagramie?

Jeśli chcesz zachować trochę prywatności na Instagramie, możesz być zainteresowany wyłączeniem tej funkcji. Jest to dość łatwe, ale pamiętaj, że oznacza to, że nie będziesz też mógł zobaczyć stanu aktywności innych użytkowników.

Mając to na uwadze, oto jak wyłączyć funkcję „Aktywne teraz” na Instagramie:

  1. Idź do swojego profil.
  2. Stuknij w Ustawienia Ikona.
  3. Wybierać Prywatność i ochrona (ikona kłódki).

    ustawienia instagrama

  4. Stuknij w Stan aktywności.

    prywatność na Instagramie

  5. Wyłączyć Pokaż stan aktywności.

instagram pokazuje aktywny status

Po wyłączeniu Twoi znajomi nie będą już mogli wyświetlać Twojego statusu aktywności, a Ty nie będziesz mógł zobaczyć ich.

Czy „Aktywne teraz” jest dokładne?

Możesz zobaczyć status znajomego jako nieaktywnego, ale właśnie przesłał post. Z funkcją aktywności występują opóźnienia i usterki, które mogą powodować pewne zamieszanie. Z tego powodu uważamy, że ważne jest, aby podkreślić, że status „Aktywny teraz” nie zawsze jest dokładny.

Zgłoszono, że niektórzy użytkownicy widzą do dziesięciu minut opóźnienia, zanim zobaczą stan aktywności. To samo dotyczy funkcji „Ostatnio widziane”. Tylko dlatego, że mówi, że ktoś był online 20 minut temu, nie oznacza, że ​​jest to dokładne lub że nagle nie stał się zajęty.

Co jeśli nie widzisz zielonej kropki?

Jeśli masz pewność, że wspólny obserwujący jest aktywny i nie widzisz zielonej kropki, możliwe, że wystąpiła niewielka usterka lub opóźnienie. Technologia nie jest idealna.

Jest bardziej niż prawdopodobne, że ten użytkownik ma wyłączony status aktywności w ustawieniach, jak wspomniano wcześniej. Nie pozwól jednak, aby brakująca zielona kropka zniechęciła Cię do wysłania wiadomości — większość użytkowników ma włączone powiadomienia. Instagram oferuje również potwierdzenia przeczytania, dzięki czemu będziesz wiedzieć, gdy tylko Twoja wiadomość zostanie przeczytana.

Końcowe przemyślenia

Funkcja statusu aktywności na Instagramie może ułatwić komunikowanie się ze znajomymi i obserwującymi, ale niektórzy użytkownicy wolą pozostawić tę funkcję wyłączoną, aby poprawić swoją prywatność. Wykonując powyższe kroki, możesz szybko i łatwo wyłączyć funkcję statusu aktywności na Instagramie.

Jakie są Twoje myśli? Czy jesteś na stronie społecznościowej, czy wolisz ciche przeglądanie kanałów? Daj nam znać w komentarzach!