Czy Instagram powiadamia Cię, gdy ktoś loguje się na Twoje konto?

Instagram to obecnie prawdopodobnie najmodniejsza platforma mediów społecznościowych. Facebook wydaje się przestarzały, a większość młodych ludzi przeszła na IG. Jest jednak kwestia bezpieczeństwa konta na Instagramie.

Czy Instagram powiadamia Cię, gdy ktoś loguje się na Twoje konto?

Facebook ma dość ścisłe zabezpieczenia, ale co z Instagramem? Czy Instagram powiadamia Cię, gdy ktoś inny loguje się na Twoje konto? Odpowiedź na to pytanie brzmi: to zależy. W niektórych przypadkach Instagram powiadomi Cię e-mailem o „podejrzanej aktywności” na Twoim koncie.

Instagram ma kilka metod bezpieczeństwa, które pomogą Ci chronić Twoje konto. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat bezpieczeństwa konta na Instagramie.

Kiedy Instagram powiadamia Cię przez e-mail?

Wielu użytkowników wcześniej zgłaszało, że Instagram powiadamiał ich o nietypowych próbach logowania, gdy ktoś inny loguje się na ich konto. Instagram może to wykryć, jeśli ktoś używa innego urządzenia z innej lokalizacji, w przeciwieństwie do normalnych loginów.

Kiedy korzystasz z jednego smartfona, tabletu lub komputera, aby uzyskać dostęp do Instagrama i robisz to z tej samej sieci Wi-Fi, Instagram zapamięta te dane i przypisze je jako standardowy login. Jeśli ktoś spróbuje zalogować się na Twoje konto z innego miejsca, złamie schemat, a Ty otrzymasz powiadomienie.

Jednak ten system nie jest bezbłędny. Możesz zmienić telefon lub zalogować się na komputerze znajomych. Gdy Instagram poinformuje Cię o takim zdarzeniu, możesz zignorować e-mail. Jeśli powiadomienie zawiera losową lokalizację logowania i urządzenie, powinieneś podjąć działanie.

Najlepszym działaniem, jakie możesz podjąć, jest natychmiastowa zmiana hasła do Instagrama. Zapobiegnie to ponownemu nadużyciu konta przez sprawcę. Jeśli Instagram stale informuje Cię o podejrzanych logowaniach, może to być błąd.

Spróbuj użyć danych komórkowych telefonu zamiast Wi-Fi, aby uzyskać dostęp do Instagrama, aby rozwiązać ten powszechny problem.

Sprawdzanie e-maili na Instagramie

Na szczęście Instagram oferuje całą swoją komunikację bezpośrednio na platformie Instagram. Oznacza to, że nawet jeśli martwisz się, że wiadomość e-mail została usunięta, możesz przejść do ustawień zabezpieczeń na Instagramie, aby sprawdzić, czy zostały do ​​Ciebie wysłane wiadomości logowania.

Zakładając, że wystąpiły podejrzane logowania, znajdziesz je tutaj. Jeśli martwisz się o bezpieczeństwo swojego konta, pamiętaj, aby okresowo sprawdzać swoje loginy i komunikację z Instagrama.

Uwierzytelnianie dwuetapowe na Instagramie

Prawdopodobnie wiesz już trochę o uwierzytelnianiu dwuskładnikowym (2FA). Możesz go użyć, aby uniemożliwić innym użytkownikom dostęp do Twoich kont i danych online. Wiele programów i usług korzysta z 2FA i jest również dostępny na Instagramie.

Możesz użyć natywnego 2FA Instagrama, który działa za pośrednictwem SMS-ów. To dobra opcja i zalecamy zacząć z niej korzystać. Istnieje kilka innych uwierzytelniających stron trzecich, takich jak Google Authenticator, które również są niezawodne.

Wiadomości e-mail można złamać łatwiej niż SMS-y i unikalne kody generowane przez aplikacje uwierzytelniające. Zacznijmy od dwuskładnikowego uwierzytelniania na Instagramie.

Jak aktywować 2FA na Instagramie?

Możesz aktywować uwierzytelnianie SMS lub uwierzytelnianie innej firmy na Instagramie z tego samego menu. Jeśli będziesz korzystać z aplikacji uwierzytelniającej, najlepiej wybierz Google Authenticator. Pobierz go najpierw, korzystając z tego linku w przypadku urządzeń z systemem Android lub tego linku w przypadku urządzeń z systemem iOS.

Po zainstalowaniu aplikacji Google Authenticator postępuj zgodnie z instrukcjami, aby aktywować ją na Instagramie (lub postępuj zgodnie z instrukcjami weryfikacji SMS):

 1. Otwórz Instagram na swoim urządzeniu.
 2. Stuknij ikonę profilu i wybierz menu hamburgera.
 3. Wybierz ikonę koła zębatego.
 4. Wybierz Bezpieczeństwo.
 5. Następnie dotknij Uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

  Czy Instagram Cię powiadamia?

 6. Stuknij w przycisk Rozpocznij.
 7. Przesuń suwak obok opcji SMS lub obok opcji Aplikacja uwierzytelniająca, w zależności od preferencji. Opcja SMS jest dla nas łatwiejsza w obsłudze, ale obie są równie skuteczne i bezpieczne.
 8. Jeśli wybrałeś aplikację uwierzytelniającą, dotknij opcji Konfiguruj ręcznie w następnym oknie.

  Autoryzator Google

 9. Następnie wybierz Kopiuj klucz i wklej go do aplikacji Google Authenticator.
 10. Na koniec musisz skopiować kod z Google Authenticator i wkleić go do aplikacji Instagram.

Otóż ​​to. Ta metoda może być nieco bardziej skomplikowana, ale nadal działa świetnie, jeśli nie lubisz SMS-ów i wolisz aplikacje online. Dobrą wiadomością jest to, że nie będziesz musiał powtarzać tego procesu na innych urządzeniach.

Możesz skopiować kod Instagram wygenerowany na pierwszym urządzeniu do aplikacji Google Authenticator na tym urządzeniu. Brzmi to trochę żmudnie, ale zapewnia doskonałą ochronę przed hakerami i innymi złośliwymi stronami.

Często Zadawane Pytania

Czyli Instagram nie zawsze ostrzega mnie, że ktoś się zalogował?

Nie, chyba że skonfigurowałeś uwierzytelnianie dwuskładnikowe, możliwe jest, że w ogóle nie otrzymasz żadnego powiadomienia. Login musiałby zostać uznany za „podejrzany”, zanim otrzymałeś jakiekolwiek wiadomości.

Skąd mam wiedzieć, czy ktoś używa mojego konta?

Istnieje wiele sposobów na stwierdzenie, czy ktoś ma dostęp do Twojego konta na Instagramie, a my mamy artykuł na ten temat. Ostatecznie zauważysz nowych znajomych, a może zostałeś zablokowany lub otrzymujesz wiadomości i prośby od osób, których nigdy wcześniej nie spotkałeś.

Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, są rachunki za przeczytanie. Gdy otworzysz wiadomość na Instagramie, jeśli wydaje się, że została już przeczytana, możesz mieć problem z dostępem do konta.

Co się stanie, jeśli ktoś zmieni mój kontaktowy adres e-mail?

Jeśli tak się stało, najlepszym scenariuszem będzie wsparcie na Instagramie. Zakładając, że nie możesz się zalogować, ponieważ ktoś całkowicie przejął Twoje konto, skontaktuj się z zespołem pomocy, który może przeprowadzić Cię przez kroki weryfikacji, aby odzyskać Twoje konto.

Ostatecznie możesz chcieć zgłosić własne konto jako fałszywe, aby je zamknąć, jeśli zespół pomocy technicznej nie jest w stanie pomóc.

Bądź bezpieczny na Instagramie

Platformy mediów społecznościowych są podatne na próby włamań, ponieważ zawierają tak cenne dane osobowe. Najlepszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa konta jest skonfigurowanie procesu uwierzytelniania dwuskładnikowego dla konta.

Instagram może powiadamiać Cię o podejrzanych próbach logowania za pośrednictwem poczty e-mail, ale nie jest zbyt niezawodny. Najlepiej jest użyć zaufanego zewnętrznego narzędzia uwierzytelniającego lub natywnej weryfikacji SMS-owej platformy.

Czy Instagram powiadomił Cię o podejrzanej aktywności? Zmień hasło od razu! Daj nam znać, jeśli masz na myśli coś jeszcze w tym temacie.