Jak sprawić, by tekst pojawiał się lub znikał w relacjach na Instagramie?

Kochaj ich lub nienawidź, historie na Instagramie są miejscem, w którym rzeczy dzieją się online.

Jak sprawić, by tekst pojawiał się lub znikał w relacjach na Instagramie?

Od czasu ich premiery użytkownicy znaleźli nowe, ekscytujące sposoby dzielenia się swoimi doświadczeniami i/lub emocjami.

Jednym z najpopularniejszych ostatnio efektów w opowiadaniach jest „ruchomy tekst”. Funkcja, w której niestandardowy tekst pojawia się na obrazie historii, a następnie natychmiast znika.

Jeśli jesteś zapalonym użytkownikiem Instagrama, wiesz, że nie jest to możliwe dzięki wbudowanym funkcjom. Więc jak oni to robią?

Dowiedzmy się teraz.

Krok 1: Pobierz aplikację innej firmy

Instagram ma wiele aplikacji innych firm, aby poprawić wrażenia użytkownika. Miliony ludzi codziennie pobierają te aplikacje dzięki dodatkowym funkcjom i akcesoriom.

Większość z tych aplikacji ma jeden konkretny cel: sprawić, by Twój tekst był jak najbardziej imponujący.

Warto zauważyć, że istnieją dwie popularne aplikacje, z których możesz korzystać.

 1. Jeśli masz smartfon z Androidem, możesz użyć Hype Text (Get on PlayStore).
 2. Jeśli używasz urządzenia z systemem iOS, istnieje alternatywa w Hype Type (Get on AppStore).

W tych sklepach można znaleźć wiele podobnych aplikacji. Możesz więc eksperymentować i np. znaleźć najlepszy możliwy efekt.

Interfejs użytkownika, a także obsługa tych aplikacji, jest stosunkowo podobny. Jednak na potrzeby tego artykułu użyliśmy tekstu Hype dla urządzenia z systemem Android.

Po pobraniu odpowiedniej aplikacji należy przejść do tworzenia animowanego tekstu.

Krok 2: Utwórz swój animowany tekst

Po zainstalowaniu aplikacji nadszedł czas, aby „znikać tekst”.

Jedynym celem tych aplikacji jest tworzenie wyraźnego animowanego tekstu, dzięki czemu jest niezwykle przyjazny dla użytkownika. Oto, co musisz zrobić:

 1. Uruchom aplikację.
 2. Wybierz rodzaj historii na Instagramie, którą chcesz stworzyć.

  Notatka: Możesz pozostawić tekst tylko na pustym tle. Możesz jednak użyć dowolnego zdjęcia z galerii lub zrobić nowe aparatem — tak samo, jak w przypadku publikowania zwykłej historii na Instagramie.

 3. Dwukrotnie dotknij ekranu, aby dodać tekst (po wybraniu żądanej opcji).

 4. Wpisz swój tekst. Upewnij się, że nie trwa to zbyt długo; w przeciwnym razie animacja może wyglądać trochę niezręcznie. Gdy skończysz, naciśnij znacznik wyboru nad klawiaturą.

  Notatka: Niektóre aplikacje mają fajne dodatkowe funkcje, które umożliwiają publikowanie niestandardowego tekstu. Na przykład Hype Text może generować losowe romanse, mądrość, cytaty motywacyjne, których możesz użyć.

 5. Naciśnij przycisk „Efekty tekstowe” u dołu ekranu.

 6. Wybierz żądany „efekt pojawienia się/zniknięcia”.

Pamiętaj, że niektóre animowane teksty pojawiają się tylko i trwają przez całą historię. Na szczęście zawsze będziesz mieć wizualną demonstrację efektu, więc możesz to zobaczyć na własne oczy.

Na przykład efekt "Box" z aplikacji Hype Text wyświetli ramkę otaczającą tekst, tak jak się pojawia, i oba powoli znikną.

Dodatkowo możesz dodać kilka innych efektów, naciskając przycisk „efekty” obok „tekst”. Po przejrzeniu wszystkich kombinacji i wykonaniu idealnego zdjęcia nadszedł czas, aby je opublikować.

Krok 3: Dodaj swój obraz do historii na Instagramie

Musisz zapisać swój obraz, zanim opublikujesz go na Instagramie. Możesz to zrobić, dotykając ikony znacznika wyboru w prawym górnym rogu ekranu.

Aplikacja poinformuje Cię, że zapisuje, ale obraz nie trafi jeszcze do Twojej pamięci. Zamiast tego możesz wybrać, czy chcesz go zapisać, czy udostępnić bezpośrednio na Instagramie (lub w innych aplikacjach).

Jeśli chcesz udostępnić go na Instagramie, oto, co musisz zrobić:

 1. Stuknij przycisk „Udostępnij” u dołu ekranu (przycisk wygląda jak ikona Instagrama).

 2. Wybierz „Historie”, jeśli chcesz opublikować to jako historię.

 3. Dotknij "Wyślij do" w prawym dolnym rogu ekranu.

 4. Wybierz „Twoja historia”.

Poczekaj na zakończenie procesu.

Następnie zamknij aplikację innej firmy i uruchom swój Instagram, aby sprawdzić, czy jest tam historia. Jeśli zrobiłeś wszystko poprawnie, otrzymasz nową, błyszczącą historię z tekstem, który pojawia się i znika.

Jak wysłać znikający tekst w wiadomościach DM na Instagramie?

Jedną z natywnych funkcji mediów społecznościowych jest wysyłanie wiadomości tekstowych, które znikają. Możesz wpisać dowolną treść, a odbiorca może ją przeczytać tylko przez krótki czas. Znany jako „Tryb znikania”, Instagram wysyła również alerty, gdy ktoś robi zrzut ekranu.

Włączenie „Trybu znikania” jest naprawdę proste. Wystarczy wykonać następujące kroki:

 1. Otwórz Instagram i przejdź do rozmowy, w której chcesz wysłać wiadomość.
 2. Przesuń palcem w górę od dołu ekranu i dotknij „Pobierz tryb znikania”.
 3. Teraz wpisz wiadomość i dotknij ikony papierowego samolotu, aby ją wysłać.

Instagram może wymagać przeprowadzenia aktualizacji, zanim ta funkcja będzie dostępna dla Ciebie. Jest to jednak prosta aktualizacja, aby włączyć tę funkcję, więc jeśli pojawi się wyskakujący ekran przed wyświetleniem ekranu wiadomości, po prostu dotknij opcji aktualizacji przed kontynuowaniem.

Szczęście Trzeciej Strony

Zawsze zachowaj ostrożność, zanim pobierzesz aplikację innej firmy, która łączy się z Instagramem lub innymi sieciami społecznościowymi.

Aplikacje takie jak Happy Text są wypróbowywane i testowane na milionach użytkowników i mają pozytywne oceny. Jednak nawet jeśli niektóre aplikacje znajdują się w oficjalnych sklepach z aplikacjami, zezwalasz im na dostęp do Twoich prywatnych danych.

Dlatego Twoja prywatność i długowieczność urządzenia powinny być najwyższym priorytetem. Kiedy to ustalisz, możesz łatwo skupić się na błyszczących historiach na Instagramie.

Czy sie zgadzasz? Podziel się swoimi komentarzami w sekcji komentarzy poniżej.