Jak dodać tekst do relacji na Instagramie

Niezależnie od tego, czy jesteś influencerem, menedżerem biznesowych mediów społecznościowych, czy ogólnym użytkownikiem mediów społecznościowych, prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę z potęgi Instagram Stories. Te historie oferują różne funkcje projektowe, w tym możliwość dodawania tekstu. To świetne narzędzie do przekazywania wiadomości.

Jak dodać tekst do relacji na Instagramie

Jeśli nie wiesz, jak dodać tekst do swoich relacji na Instagramie, jesteś we właściwym miejscu. W tym przewodniku pokażemy, jak to zrobić zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i na iPhonie, korzystając z prostych metod krok po kroku.

Jak dodać tekst do relacji na Instagramie na iPhonie

Dodawanie tekstu do relacji na Instagramie za pomocą iPhone'a jest proste, jeśli wykonasz następujące kroki:

 1. Uruchom aplikację Instagram na swoim iPhonie.

 2. Stuknij ikonę „Kamera +” w lewym górnym rogu ekranu. Otworzy się ekran „Historie”.

 3. Zrób zdjęcie lub nagraj swoją historię.
 4. Po utworzeniu zdjęcia lub filmu poszukaj ikony „Aa” w prawym górnym rogu i dotknij jej. Na ekranie otworzy się narzędzie tekstowe Instagrama. Zacznij pisać swój tekst.

 5. Po zakończeniu pisania możesz edytować tekst.
  • Możesz zmienić kolor tekstu, klikając jedną z kolorowych ikon na dole ekranu.

  • Suwak po lewej stronie pozwala dostosować rozmiar tekstu.

  • Możesz wyrównać tekst od lewego górnego rogu ekranu.
  • Opcja Tło umożliwia dodanie do tekstu nieprzezroczystego lub półprzezroczystego tła.

  • Narzędzie „Czcionka” w środku pozwala wybrać czcionkę z jednej z pięciu opcji.

 6. Gdy jesteś zadowolony ze swojego tekstu, naciśnij przycisk „Gotowe” w prawym górnym rogu ekranu.

Jak dodać wiele wierszy tekstu do historii na Instagramie na iPhonie?

Możesz dodać więcej niż jedną linię tekstu do swojej relacji na Instagramie. Masz możliwość dodania akapitu tekstu lub oddzielnych wierszy tekstu do zdjęcia lub wideo, albo możesz utworzyć jednolite tło z wieloma rzędami tekstu. Tak to się robi:

 1. Otwórz Instagram na swoim iPhonie, a na ekranie „Strona główna” dotknij ikony „Aparat” w lewym górnym rogu.

 2. Gdy otworzy się ekran „Historie”, zrób zdjęcie lub nagraj swoją historię.

 3. Po zakończeniu dotknij ikony "Aa" w lewym górnym rogu ekranu, aby uruchomić narzędzie Tekst.

 4. Zacznij pisać swój tekst. Jeśli chcesz mieć ciągły akapit, kontynuuj pisanie.

 5. Jeśli jesteś zadowolony ze swojego tekstu, możesz go edytować, zmieniając kolor, wyrównanie, tło i styl czcionki.

 6. Jeśli wolisz wiele wierszy tekstu w różnych miejscach na ekranie, wpisz tekst i edytuj go. Dotknij ekranu, aby dodać ten tekst do swojej Historii. Ponownie dotknij ekranu, a pojawi się kolejne pole tekstowe. Wpisz tekst, edytuj go i dotknij ekranu. Powtórz to tyle razy, ile chcesz dodać w różnych wierszach tekstu.

 7. Gdy jesteś zadowolony ze swojego tekstu, kliknij „Gotowe” w prawym górnym rogu ekranu.

Być może zdecydowałeś, że chcesz dodać tekst do swojej relacji na Instagramie bez filmu lub zdjęcia w tle. Jest na to prosty sposób, a oto jak:

 1. Otwórz Instagram na swoim iPhonie i kliknij ikonę „Aparat” w lewym górnym rogu ekranu. Otworzy się strona „Historie”.

 2. Przejdź do dolnego paska narzędzi i przesuń go z "Normalnego", aż znajdziesz opcję "Utwórz". Twój ekran wypełni się kolorowym tłem, które możesz zmienić, dotykając kolorowego koła w prawym dolnym rogu ekranu.

 3. Gdy jesteś zadowolony z tła, dotknij ekranu, aby pisać. Możesz dodać tyle lub najmniej tekstu, ile chcesz tutaj.

 4. Gdy skończysz z tekstem, zostanie on zapisany bezpośrednio na ekranie i możesz opublikować go w swojej historii.

Jak dodać tekst do relacji na Instagramie na urządzeniu z Androidem?

Dodawanie tekstu do relacji na Instagramie na urządzeniu z Androidem jest podobne do metody stosowanej w przypadku iPhone'a, z kilkoma różnicami tu i tam. Oto jak to zrobić:

 1. Uruchom Instagram na swoim urządzeniu z Androidem. Na ekranie głównym przesuń palcem w prawo, aby otworzyć ekran „Historie”.

 2. Zrób zdjęcie lub nagraj film. Następnie przejdź do prawego górnego rogu ekranu i wybierz ikonę „Aa”, aby uruchomić narzędzie Tekst.

 3. Na wyświetlonym ekranie zacznij pisać tekst.

 4. Gdy jesteś zadowolony z tekstu, możesz edytować czcionkę, rozmiar, justowanie, kolor, tło lub animować tekst za pomocą kontrolek znajdujących się u dołu, po lewej i u góry ekranu.
 5. Gdy jesteś zadowolony z wyglądu tekstu, kliknij „Gotowe” w prawym górnym rogu ekranu.

Jak dodać wiele wierszy tekstu do historii na Instagramie na urządzeniu z Androidem?

Chociaż urządzenie i interfejs różnią się, dodawanie wielu wierszy tekstu do historii na Instagramie pozostaje takie samo. Wykonaj poniższe czynności, aby dodać więcej słów tekstu do swoich relacji:

 1. Otwórz Instagram na swoim urządzeniu z Androidem i przesuń palcem w prawo, aby uruchomić ekran „Historie”. Zrób film lub zdjęcie.

 2. Gdy będziesz zadowolony ze swojego obrazu lub filmu, dotknij ikony „Aa” w prawym górnym rogu ekranu, aby otworzyć narzędzie Tekst.

 3. Zacznij pisać swój tekst. Jeśli chcesz pisać akapit, pisz dalej, aż uzyskasz cały tekst, jaki chcesz.

 4. Edytuj swój tekst. Jeśli chcesz mieć wiele wierszy tekstu w różnych miejscach na ekranie, wpisz swój tekst, a następnie dotknij ekranu, aby dodać ten tekst do swojej Historii. Następnie dotknij innego miejsca na ekranie, aby otworzyć drugie pole tekstowe. Dodaj swój tekst, edytuj go i dotknij ekranu. Powtarzaj to, aż dodasz cały tekst do swojego posta.
 5. Gdy jesteś zadowolony z tekstu, dotknij "Gotowe" w prawym górnym rogu ekranu.

Stworzenie jednolitego tła z wieloma wierszami tekstu jest również proste:

 1. Otwórz swoje urządzenie z Androidem i przejdź do Instagrama. Uruchom aplikację, a następnie przesuń palcem w prawo, aby otworzyć ekran „Historie”.

 2. Stuknij strzałkę w dół po lewej stronie i znajdź opcję „Utwórz”. Naciśnij na to.

 3. Otworzy się wielokolorowe tło z polem tekstowym nad nim. Aby zmienić kolor tego tła, dotknij kolorowego koła w prawym dolnym rogu ekranu.

 4. Jeśli jesteś zadowolony z koloru, dotknij ekranu, aby rozpocząć dodawanie tekstu. Pisz dalej, aż tekst będzie gotowy, a następnie dotknij ekranu.

 5. Teraz możesz opublikować tekst w swojej historii.

Dodano tekst!

Dodanie tekstu, czy to kilku słów, czy kilku akapitów, do swojej relacji na Instagramie, jest stosunkowo łatwe, gdy znasz kroki, które należy wykonać. Ćwicząc kilka razy instrukcje zawarte w tym przewodniku, wkrótce będziesz tworzyć historie jak zawodowiec. Jedyne, o co musisz się wtedy martwić, to co dodać do swojego profilu na Instagramie.

Czy dodałeś tekst do swojej relacji na Instagramie? Czy użyłeś zestawu kroków podobnych do tych podanych w tym przewodniku? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.