Jak korzystać z wersji roboczych na Instagramie

Czy jest jakiś post, którego nie jesteś jeszcze gotowy do opublikowania na Instagramie i chcesz do niego wrócić później? Następnie możesz zapisać go jako wersję roboczą i wrócić do niej, gdy będziesz miał czas, aby dodać więcej filtrów i napisać podpis. Na szczęście korzystanie z tej funkcji nie jest trudne, gdy znasz odpowiednie kroki.

Jeśli zastanawiałeś się, jak korzystać z wersji roboczych na Instagramie, dobrze trafiłeś. Jako bonus dowiedz się, jak długo trwają wersje robocze i jak je usunąć. Dodatkowo dowiedz się, gdzie znaleźć zapisane Kołowrotki.

Jak tworzyć i zapisywać szkice na Instagramie na iPhonie

Jeśli używasz iPhone'a i chcesz dowiedzieć się, jak zapisywać wersje robocze na Instagramie, wykonaj następujące czynności:

 1. Uruchomić „Instagram” na Twoim telefonie.

 2. Stuknij ikonę plusa w dolnej części ekranu.

 3. Zrób nowe zdjęcie lub prześlij istniejące ze swojego "Biblioteka."

 4. Kliknij "Następny."

 5. Wybierz filtry, takie jak jasność, kontrast itp.

 6. Stuknij w "Następny."

 7. Kliknij na “<“ strzałka wstecz w lewym górnym rogu ekranu, aby powrócić do filtrów.

 8. Kliknij na “<“ z powrotem grot strzałki ponownie. Otrzymasz wiadomość z pytaniem, czy chcesz zapisać wersję roboczą. Stuknij w "Zapisz Projekt."

Pamiętaj, że zapisanie wersji roboczej jest możliwe tylko wtedy, gdy do posta dodasz filtry Instagrama, edytujesz go, oznaczysz znajomych lub napiszesz podpis. Jeśli prześlesz post bez tego wszystkiego i wrócisz, Instagram nie poprosi Cię o zapisanie wersji roboczej.

Jak tworzyć i zapisywać wersje robocze na Instagramie na telefonie z Androidem

Jeśli masz telefon z Androidem i chcesz zapisywać wersje robocze na Instagramie, oto co powinieneś zrobić:

 1. Na smartfonie z Androidem otwórz „Instagram”.

 2. Kliknij na “+” ikonę plusa w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Dodać "zdjęcie" z Twojej biblioteki, wybierz „wiele obrazów”, lub weź „zdjęcie z aparatu”. Okno „Podgląd” znajduje się na górze, a szary obraz to aktualnie wybrany plik. Stuknij w „niebieska strzałka w prawo” po zakończeniu.

 4. Wybierz "Filtr" w nowym oknie edycji lub zostaw jak zwykle. Aby zapisać wersję roboczą, musisz wprowadzić jakąś edycję w poście z tego lub następnego kroku. Kliknij niebieska strzałka w prawo” (Dalej) po dokonaniu wyboru.

 5. Na ekranie edycji posta wprowadź pewne poprawki, a następnie kliknij „niebieska strzałka w prawo” (następna ikona), aby kontynuować. Potrzebna jest jakaś edycja, aby uzyskać opcję „Szkic” (krok 5 lub 4).

 6. W „Zapisać jako szkic?” wyskakujące okienko, wybierz "Zapisz Projekt."

 7. Teraz zobaczysz "Warcaby" opcja na ekranie „Nowy post”, który jest zapisywany. Możesz dotknąć, aby kontynuować edycję, kiedy będziesz gotowy. Po zakończeniu dotknij „niebieskiej strzałki w prawo” (następna strzałka), aby zapisać post i go opublikować.

Jak korzystać z wersji roboczych na Instagramie w systemach Windows, Mac i Chromebook

Teraz, gdy wiesz, jak zapisywać wersje robocze na telefonie komórkowym, prawdopodobnie zastanawiasz się, czy to samo jest możliwe podczas korzystania z komputera. Na razie nie możesz zapisywać wersji roboczych, jeśli korzystasz z Instagrama na swoim komputerze. To powiedziawszy, jeśli chcesz zachować post, powinieneś to zrobić na swoim smartfonie.

Jak uzyskać dostęp do swoich szkiców na Instagramie?

Dostęp do wersji roboczych na Instagramie nie jest taki trudny. Czynności są takie same, niezależnie od tego, czy używasz iPhone'a, czy Androida.

 1. otwarty „Instagram” na Twoim telefonie.

 2. Kliknij na “+” ikona plusa w dolnej środkowej części.

 3. W swojej „Bibliotece” zobaczysz „Ostatnie”, czyli zdjęcia i filmy z telefonu komórkowego. Zobaczysz także „Wersje robocze”. Tutaj znajdziesz zapisane zdjęcie. Stuknij element z „Wersja robocza”, aby go otworzyć.

Jak edytować swoje szkice na Instagramie?

Możliwe jest edytowanie wersji roboczych na Instagramie po załadowaniu zdjęcia. Aby je edytować, wykonaj te same kroki, jak przy przesyłaniu czegoś po raz pierwszy. Oto, co musisz zrobić:

 1. Gdy otworzysz zdjęcie z „Wersja robocza”, stuknij w "Następny."

 2. Stuknij w "Edytować," który znajduje się pod obrazem i jest teraz pomalowany na niebiesko.

 3. Spowoduje to powrót do strony „Filtr”.

Jak usunąć wersje robocze na Instagramie

Może się zdarzyć, że nie potrzebujesz już wersji roboczej lub chcesz zacząć od nowa. Jeśli zamierzasz usunąć wersje robocze z Instagrama, oto co powinieneś zrobić:

 1. otwarty „Instagram”.

 2. Dotknij “+” ikona plusa.

 3. Po prawej stronie Warcaby, dotknij "Zarządzanie."

 4. Wybierać "Edytować."

 5. Na koniec dotknij "Wyrzucać" i potwierdź, że chcesz usunąć wersję roboczą.

Jak widać, zarządzanie wersjami roboczymi na Instagramie jest stosunkowo proste. Możesz teraz zapisać tyle, ile chcesz, a następnie edytować je, gdy chcesz je opublikować. Po zakończeniu procesu edycji usuń wersję roboczą, aby zmniejszyć bałagan w przestrzeni „Wersje robocze”.

Dodatkowe często zadawane pytania dotyczące projektu na Instagramie

Jak długo trwają szkice na Instagramie?

W rzeczywistości wersje robocze na Instagramie nie mają żywotności. Jednak niektórzy użytkownicy skarżyli się, że ich wersje robocze nagle znikają. Jeśli tak się stanie, najprawdopodobniej jest to usterka na Instagramie. Możesz skontaktować się z ich pomocą i sprawdzić, czy mogą pomóc w rozwiązaniu problemu.

Gdzie są moje szkice bębnów na Instagramie?

Jeśli zapisałeś Rolkę na Instagramie, jak masz do niej dostęp? Czy istnieje konkretna lokalizacja dla Reels, czy te typy warcabów znajdują się w tym samym miejscu, co zwykłe? Instagram zapewnia, że ​​wszystkie wersje robocze, bez względu na ich rodzaj, są przyjazne dla użytkownika. Dlatego zapisane bębny można znaleźć również w sekcji „Wersje robocze”.