Jak oglądać transmisje na żywo na Instagramie?

Najpierw pojawiły się Instagram Stories, a potem mamy coś jeszcze lepszego – transmisje na żywo. Odkąd się pojawił, Instagram Live był jedną z najczęściej używanych funkcji na platformie. Od osób, które chcą dzielić się swoimi chwilami w czasie rzeczywistym, po marki, które wykorzystują je do celów marketingowych i promocyjnych, cała społeczność Instagrama jest pełna Lives.

Jak oglądać transmisje na żywo na Instagramie?

Można śmiało powiedzieć, że jest to funkcja, której do tej pory nie mogłeś przegapić. Ale zagłębmy się w to głębiej i poznajmy jego niesamowite funkcje.

Jak to działa

Aby rozpocząć transmisję na żywo, wystarczy przesunąć palcem w prawo na swoim kanale na Instagramie, tak jakbyś chciał opublikować nową relację. U dołu ekranu zobaczysz opcję „na żywo”. Możesz go dotknąć lub jeszcze raz przesunąć w prawo.

Przejdź na żywo

Zabawa zaczyna się po dotknięciu przycisku „Idź na żywo”. Rozpoczniesz przesyłanie strumieniowe do swoich obserwatorów w czasie rzeczywistym, a niektórzy z nich otrzymają powiadomienie, że rozpoczynasz transmisję wideo na żywo.

Twoi znajomi będą wtedy mogli wysyłać Ci polubienia i komentarze, dzięki czemu będziesz mógł kontaktować się z nimi na wiele sposobów. Możesz także przypiąć niektóre komentarze, aby były widoczne na górze.

W ten sposób możesz hostować własne wideo na żywo. Ale co zrobić, jeśli chcesz oglądać kogoś innego?

Oglądanie życia innych ludzi

Wypatrzenie osoby, która będzie transmitować na żywo, jest bardzo łatwe. Po prostu otwórz swój kanał na Instagramie i spójrz na pasek Stories u góry. Jeśli ktoś będzie transmitować na żywo, powinieneś zobaczyć ikonę „na żywo” pod imieniem tej osoby. W większości przypadków ci, którzy będą transmitować na żywo, pojawią się na początku paska historii. Instagram traktuje priorytetowo transmisje na żywo nad zwykłymi relacjami, więc nie powinieneś mieć problemów z oglądaniem tych, którzy są na żywo w dowolnym momencie.

Stuknij w ich ikonę, a będziesz mógł oglądać ich na żywo. Możesz dotknąć przycisku serca, aby wysłać polubienia i użyć paska komentarzy obok niego, aby dołączyć do rozmowy.

Ponadto, jeśli otrzymasz powiadomienie, że ktoś będzie transmitować na żywo, po prostu dotknij go, jeśli jesteś ciekawy (lub odrzuć, jeśli nie jesteś). Transmisja na żywo otworzy się automatycznie, abyś mógł od razu w nią wskoczyć.

Możesz także oglądać transmisje na żywo osób, których nie obserwujesz, ale w tym celu musisz przejść do ich profilu. Instagram pokazywał popularne historie i życia na karcie Eksploruj, ale ta funkcja zniknęła w jednej z ostatnich aktualizacji. Możesz teraz oglądać tylko popularne zdjęcia i filmy na podstawie Twojej historii wyszukiwania i oglądania.

Jak możesz sobie wyobrazić, nie możesz oglądać transmisji na żywo osób, których konta są ustawione jako prywatne. Będziesz musiał poczekać, aż zatwierdzą Twoją prośbę, zanim będziesz mógł przejrzeć ich zawartość.

Życie z innymi

Możesz nie tylko oglądać żywoty innych użytkowników, ale także brać w nich udział. Od momentu, gdy zaczniesz oglądać transmisję na żywo, mogą Cię zaprosić do przyłączenia się. Zrób to, a pojawisz się na ich żywo w widoku podzielonego ekranu. Ich obserwatorzy również będą mogli Cię zobaczyć.

Właściwie nie musisz czekać, aż Cię zaproszą. Możesz wysłać prośbę, dotykając Wniosek przycisk, gdy zobaczysz go na ich żywo. Aby potwierdzić, dotknij Wysłać prośbę i czekaj, aż cię zaakceptują.

Instagram na żywo

Podziel się zabawą

Być może przewidywalnie, użytkownicy Instagrama uwielbiają funkcję Live. Jeśli jesteś o nich, teraz jest dobry czas na poznanie jego wielu ekscytujących funkcji. Gdy dzieje się coś ciekawego, możesz podzielić się tym ze wszystkimi znajomymi za pomocą zaledwie kilku dotknięć. Równie łatwo możesz oglądać ich ulubione chwile.

Czy chodzisz na żywo na Instagramie? Nie zapomnij podzielić się swoimi doświadczeniami w komentarzach poniżej.