Jak zainstalować DLC w Steam

Zawartość do pobrania gry (DLC) jest teraz częścią życia i wszyscy musimy to zaakceptować. Steam zwykle działa wystarczająco dobrze z zawartością do pobrania, ponieważ zarządza nią w taki sam sposób, jak początkowa instalacja, ale czasami zawiesza się lub nie instaluje się poprawnie. Dzisiejszy post TechJunkie pokaże Ci, jak zainstalować DLC na Steam i co zrobić, jeśli zakupione DLC nie instaluje się tak, jak powinno.

Jak zainstalować DLC w Steam

Kiedyś, nie tak dawno temu, gra była grą. Zapłaciłeś pieniądze, masz swoją grę. Był to kompletny pakiet i był gotowy do gry do końca. Potem pojawiły się DLC, zawartość do pobrania, która wstrząsnęła branżą gier. Nawet mniej więcej dekadę później DLC nadal jest kontrowersyjną kwestią, a przemysł może winić tylko siebie.

Z jednej strony DLC jest dobre, ponieważ pozwala programistom dodawać nowe funkcje, mapy i zawartość, a także naprawiać błędy w istniejących grach. Jeśli DLC dodaje naprawdę nową zawartość, większość nie ma nic przeciwko płaceniu za to. Z pewnością nie mam nic przeciwko płaceniu za DLC, które dodaje prawdziwą zawartość, jeśli wydaje się wart swojej ceny.

Z drugiej strony, niektórzy programiści używają DLC jako dojnej krowy dla graczy z nikim i groszem, nie dodając żadnej rzeczywistej wartości do gry. Albo wypchną grę, zanim zostanie naprawdę ukończona, aby zaoferować brakującą zawartość jako płatne DLC, albo użyj DLC, aby podzielić tych graczy, którzy płacą dodatkowo, na tych, którzy nie chcą płacić za posiadaczy przepustki sezonowej.

Tak czy inaczej, DLC jest teraz częścią gier i teraz po prostu musimy z tym żyć. Wydaje się, że DLC pozostanie w świecie gier.

Instalowanie DLC na Steam

Jak wspomniano, zarządzanie DLC odbywa się w ten sam sposób, w jaki zarządza się zakupem podstawowej gry. Możesz kupić DLC na stronie gry pod banerem DLC lub bezpośrednio w sklepie Steam. Po zakupie powinien pojawić się w Twojej bibliotece Steam na stronie gry. Łatwiej mi jest kupować w Bibliotece. Możesz kupić DLS z Biblioteki Steam, wykonując następujące kroki:

 1. Uzyskaj dostęp do swojej biblioteki gier Steam i wybierz grę, którą chcesz rozszerzyć.
 2. Wybierz Znajdź więcej DLC w sklepie w środkowym okienku.
 3. Wybierz DLC, które chcesz kupić, na stronie Sklepu, która się otworzy. Proces zakupu jest dokładnie taki sam, jak kupowanie gry podstawowej.
 4. Wróć do swojej biblioteki, a DLC powinno pojawić się na środku pod DLC.
 5. Po pobraniu powinien mieć napis Zainstalowany w okienku DLC.

Jeśli nie widzisz jeszcze opcji Zainstalowane, możliwe, że trwa pobieranie. Wybierz Biblioteka z górnego menu, a następnie Pobrane. Powinieneś zobaczyć tam pobieranie DLC.

W zależności od połączenia lub rozmiaru DLC może to chwilę potrwać, ale w oknie pobierania znajduje się wskaźnik postępu. Po pobraniu jego status powinien się zmienić w panelu DLC okna gry.

 1. Zainstalowane DLC można również wyświetlić w oknie właściwości gry.
 2. Prawym przyciskiem myszy kliknij grę w swojej bibliotece Steam i wybierz Właściwości.
 3. Wybierz zakładkę DLC w wyskakującym okienku, aby zobaczyć, co właśnie zostało zainstalowane.

Rozwiązywanie problemów z DLC w Steam

Steam to niezawodna platforma, która rzadko wydaje się działać źle, ale czasami odmawia gry w piłkę podczas korzystania z DLS w Steam. Zwykle, jeśli coś pójdzie nie tak, gdy kupujesz nową grę lub DLC i jesteś zdesperowany, aby w nią zagrać. Jeśli tak się stanie, możesz zrobić kilka rzeczy, aby „zachęcić” Steam do załadowania go.

Pamiętaj jednak, że niektóre treści do pobrania nie są pobierane automatycznie. Niektóre gry wymagają aplikacji innych firm do autoryzacji DLC, takich jak Uplay, a nawet strony internetowej gry.

Niektóre mniejsze studia gier poproszą Steam o przesłanie Ci kodu e-mailem, który musisz dodać do swojego konta na stronie gry, zanim autoryzuje DLC. Sprawdź, czy zakupione DLC nie ma takiej konfiguracji, co stanowi pierwszy krok w rozwiązywaniu problemu.

Jeśli powyższy krok rozwiązywania problemów nie rozwiąże problemu, oto kilka sposobów rozwiązywania problemów z DLC w Steam:

 • Upewnij się, że Steam nie jest w trakcie pobierania najpierw DLC.
 • Uruchom ponownie Steam i daj mu szansę na pobranie DLC.
 • Poczekaj godzinę lub dwie na wypadek, gdyby serwery Steam miały problemy.
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy grę w swojej bibliotece, wybierz Właściwości, a następnie zakładkę Pliki lokalne i Sprawdź integralność plików gry.
 • Wyloguj się ze Steam, a następnie ponownie zaloguj się do Steam.
 • Uruchom ponownie (zrestartuj) komputer.
 • Sprawdź, czy sama gra nie ma problemów z ładowaniem DLC. Aby uzyskać więcej informacji, skorzystaj z centrum społeczności lub wiadomości.

Użyłem wszystkich tych metod od czasu do czasu, aby rozwiązać opóźnienia lub problemy z DLC. Czasami wystarczy chwilę poczekać, aż serwery nadrobią zaległości. Czasami sprawdzanie forum twórców gier może dać ci znać, czy jest to problem z grą, czy nie.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł o DLC na Steam, może Ci się również spodobać ten artykuł w TechJunkie, How To Appear Invisible/Offline in Steam.

Czy znasz jakieś inne sztuczki lub wskazówki dla każdego, kto chce zainstalować DLC na Steamie? Lub wskazówki dotyczące rozwiązywania problemów, jeśli sprawy nie idą zgodnie z planem? Jeśli tak, opowiedz nam o swoich doświadczeniach z DLC w komentarzach poniżej!