Jak zainstalować Discord na PS4?

Aplikacja Discord stała się tak popularna wśród graczy, że prawie nie trzeba jej przedstawiać. Dzięki milionom użytkowników na całym świecie Discord jest jedną z najlepszych platform do komunikacji audio, wideo, graficznej i tekstowej między użytkownikami.

Jak zainstalować Discord na PS4?

Powszechnie wiadomo, że Discord można zainstalować na PC i różnych innych platformach. Ale czy można go używać również na konsolach PS4? Ten artykuł pomoże ci skonfigurować PlayStation 4, aby móc rozmawiać ze znajomymi na Discordzie podczas grania w ulubione gry na tej konsoli.

Korzystanie z Discord na PlayStation 4

Niestety, aplikacja Discord nie obsługuje obecnie konsoli PlayStation 4. Ale wygląda na to, że rzeczy mogą się zmienić prędzej niż później.

niezgody logo

Discordi z całego świata wysyłają prośby i otwierają dziesiątki tematów na oficjalnej stronie pomocy Discorda, prosząc programistów o stworzenie wersji aplikacji na PS4. Ponieważ Discord przywiązuje dużą wagę do próśb i skarg społeczności, możemy uzyskać oficjalną aplikację Discord na PlayStation 4 i wiele innych konsol.

Czy to oznacza, że ​​musisz poczekać na wydanie aplikacji, aby korzystać z Discorda na PS4? Absolutnie nie.

Nadal istnieje sposób na korzystanie z Discord na PlayStation 4, pod warunkiem, że masz cały niezbędny sprzęt. Konfiguracja może potrwać dłużej, ale będzie warto.

Jeśli więc chcesz postępować zgodnie z poniższym samouczkiem, musisz kupić zestaw słuchawkowy z kablem optycznym i obsługującym połączenie USB. Będziesz także potrzebował MixAmp lub podobnego urządzenia, aby przełączać dźwięk między komputerem a PS4. Na przykład możesz użyć zestawu słuchawkowego A40 TR z MixAmp PRO TR; okazały się być dobrą kombinacją dla tego typu konfiguracji.

Zestaw słuchawkowymixamp

Oprócz dwóch elementów i kabli, które są z nimi związane (3,5 mm męski na męski, 3,5 mm rozdzielacz Aux, 3,5 mm do 3,5 mm z głośnością), musisz zainstalować Discord na swoim komputerze.

Podłączanie Mixampa do PS4

Po zdobyciu wszystkich niezbędnych przedmiotów nadszedł czas, aby wszystko skonfigurować. Zacznijmy od podłączenia konsoli PS4 do MixAmp. Oto wszystko, co musisz zrobić:

 1. Na początek, śmiało włącz konsolę PlayStation 4. Podłącz jedną stronę kabla optycznego do konsoli PlayStation 4, a drugą do tylnej części wzmacniacza MixAmp.

 2. Powinieneś upewnić się, że MixAmp jest ustawiony w trybie konsoli. Jeśli wszystko zostało pomyślnie połączone, zestaw słuchawkowy zostanie przypisany jako urządzenie USB. Na ekranie pojawi się komunikat informujący o tym.

Konfigurowanie Mixampa i PS4

Po zakończeniu łączenia dwóch urządzeń przejdź do ustawień PlayStation 4 i wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź do ustawień, przewiń w dół i wybierz „Dźwięk i ekran" opcja.

 2. Wybierać "Ustawienia wyjścia audio.”

 3. Wybierz "Główny port wyjściowy” i zmień go na „Optyczny.” Zaleca się wybrać „Dolby 5.1" kanał.

 4. Z powrotem w „Ustawienia wyjścia audio”, wybierz „Format audio” i wybierz „Strumień bitów (Dolby).”

 5. Wróć do początkowego „Ustawienia” i wybierz „Urządzenia”. Otwórz urządzenia audio. Upewnij się, że „Wyjście do słuchawek” jest ustawione na „Dźwięk czatu”.

Konfiguracja na komputerze

Teraz nadszedł czas, aby podłączyć wszystko do komputera. Włącz komputer i wykonaj następujące czynności:

 1. Podłącz jedną stronę kabla USB do MixAmp, a drugą do komputera. Upewnij się, że MixAmp jest teraz w trybie PC.

 2. Otwórz aplikację Discord na swoim komputerze. Nawigować do Ustawienia.

 3. Wybierz "Głos i wideo" opcja.

 4. w Urządzenie wejściowe sekcji, wybierz zestaw słuchawkowy, którego używasz. Zostawić Urządzenie wyjściowe Ustawić Domyślna.

 5. Kliknij Gotowe skończyć. Powinieneś teraz móc swobodnie rozmawiać przez Discord i jednocześnie korzystać z dźwięku PlayStation 4!

Rozwiązywanie problemów/Często zadawane pytania

Co zrobić, jeśli nadal nie działa

Nie będzie można słyszeć żadnego innego dźwięku odtwarzanego na komputerze. Dzieje się tak, ponieważ twoja PlayStation 4 przejmuje główne źródło dźwięku w twoim MixAmp. Na szczęście istnieje łatwe rozwiązanie tego problemu.

Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć kabel 3,5 do 3,5 mm do portu głośników w komputerze i do portu AUX w urządzeniu MixAmp. Zmień urządzenie wyjściowe z kroku nr 7 na Głośniki i voila – problem rozwiązany.

Czy mogę używać przeglądarki internetowej na moim PS4, aby zalogować się do Discorda?

Zalogowanie się do Discord z domyślnej przeglądarki PlayStation nie powinno stanowić problemu, ale po otwarciu gry lub innej aplikacji utracisz dźwięk, więc nie jest to idealne rozwiązanie.

Czy istnieje aplikacja PS4 na Discord?

Nie, w chwili pisania tego tekstu nie ma natywnej aplikacji dla Discord w sklepie z aplikacjami PlayStation.

Czy mogę połączyć moje konto PS4 z Discordem?

Nie oficjalnie i nie tak, jak na PC i Xboksie. Dostępne są aplikacje innych firm, które zgłaszają to twierdzenie, które warto sprawdzić.

Rozmawiaj przez Discord podczas korzystania z ulubionych gier na PlayStation 4

Wykonując te czynności, możesz grać w swoje ulubione gry na PlayStation 4, jednocześnie korzystając z Discorda. Konfiguracja może potrwać nieco dłużej, ale będzie tego warta.

Ta metoda będzie musiała wystarczyć, dopóki oficjalna wersja aplikacji na PlayStation 4 nie ożyje.

Udało Ci się wszystko ustawić? Jakiego zestawu słuchawkowego i MixAmp używasz? Powiedz nam o tym w komentarzach poniżej.