Jak zainstalować MacOS / OSX na Chromebooku?

System macOS jest specyficzny dla sprzętu Mac, więc nie można zainstalować systemu macOS jako zamiennika systemu operacyjnego Chrome na Chromebooku. Jeśli jednak masz skłonności techniczne, możesz zainstalować macOS na maszynie wirtualnej.

Jak zainstalować MacOS / OSX na Chromebooku?

Po raz kolejny świat udowadnia, że ​​tam, gdzie jest wola, jest sposób. A nawet jeśli interesuje Cię macOS, nie ma sensu marnować laptopa, który już masz pod ręką. Nie marnuj nie chcij. Jeśli masz inklinacje techniczne i chcesz spróbować, lub po prostu ciekawi Cię, jak to działa, czytaj dalej.

Musisz wykonać kilka wstępnych kroków, zanim przejdziesz do instalacji i używania systemu macOS, a my poinstruujemy Cię, co należy zrobić, aby dotrzeć do tego punktu.

Zauważ, że ten projekt wymaga komfortu z Linuksem i wierszem poleceń, ponieważ będziesz instalować dystrybucję Ubuntu systemu Linux, aby zainstalować maszynę wirtualną na swoim Chromebooku za pomocą VirtualBox. Następnie zainstalujesz macOS na maszynie wirtualnej za pomocą Linuksa na swoim Chromebooku!

Gotowi do startu start!

Utwórz kopię zapasową Chromebooka

Podobnie jak w przypadku każdej nowej instalacji, najpierw zechcesz utworzyć obraz odzyskiwania bieżącego zainstalowanego dla Twojego modelu Chromebooka.

Nawet jeśli masz pewność, że wszystko pójdzie bez zarzutu, brak opcji odzyskiwania jest w zasadzie gwarancją, że coś pójdzie nie tak. Istnieje zasada, że ​​czas, w którym nie utworzysz kopii zapasowej, będzie czasem, w którym będziesz potrzebować kopii zapasowej!

Narzędzie do odzyskiwania jest dostępne w sklepie Chrome Web Store.

Będziesz także potrzebować nośnika, którego zamierzasz użyć, takiego jak pamięć USB o pojemności 4 GB lub karta SD o pojemności 4 GB, która zostanie całkowicie wyczyszczona w celu uzyskania obrazu odzyskiwania. Postępuj zgodnie z instrukcjami tutaj, aby odzyskać Chromebooka.

Narzędzie do odzyskiwania Chromebooka

Najpierw zainstaluj Ubuntu Linux

Aby zainstalować dystrybucję Ubuntu systemu Linux, musisz najpierw dostać się do powłoki programisty Chrome OS, Crosh.

 • Naciśnij „ctrl + alt + t” na klawiaturze Chromebooka, co z kolei otworzy Crosha w nowej karcie przeglądarki Chrome. Crosh
 • Następnie wpisz „powłoka”. Następnie pobierz skrypt, który ktoś już napisał, aby ułatwić ten proces.
 • Wpisz „$ cd ~/Pobrane/”
 • Następnie wpisz „wget //raw.githubusercontent.com/divx118/crouton-packages/master/change-kernel-flags” i naciśnij „Enter” na klawiaturze Chromebooka.
 • Następnie otrzymasz skrypt do samodzielnego wykonania, wpisując „sudo sh ~/Downloads/change-kernel-flags” i naciskając „Enter” na klawiaturze Chromebooka.
 • Teraz zamierzasz uruchomić Ubuntu Linux, wpisując „sudo startunity”.

Będziesz teraz w systemie Ubuntu Linux i musisz otworzyć terminal. Gdy znajdziesz się w terminalu w Ubuntu, pobierzesz inny skrypt, który konfiguruje twoje nagłówki. Upewnij się, że znajdujesz się w katalogu domowym.

 1. Wpisz „cd ~”.
 2. Wpisz „wget //raw.githubusercontent.com/divx118/crouton-packages/master/setup-headers.sh”, a następnie naciśnij „Enter” na klawiaturze Chromebooka.
 3. Teraz wpisz „sudo sh setup-headers.sh”, co spowoduje wykonanie tego skryptu nagłówka.

Zainstaluj VirtualBox, aby zainstalować macOS na maszynie wirtualnej

VirtualBox

Przejdź do tej strony, aby pobrać Ubuntu 14.04 (zaufany) AMD64 VirtualBox dla systemu Linux. Zasadniczo pozwoli ci emulować typy oprogramowania.

 • Następnie w polu pobierania wybierz „Otwórz w Ubuntu Software Center (domyślnie)” i kliknij przycisk „OK”.
 • W Centrum oprogramowania Ubuntu kliknij przycisk „Zainstaluj”. Centrum oprogramowania Ubuntu

Po zainstalowaniu VirtualBox otworzysz go w Ubuntu Linux. Zamierzasz zainstalować nową maszynę wirtualną, wykonując następujące czynności:

 1. W Oracle VM VirtualBox Manager wybierz "Nowy".
 2. Nadaj swojej maszynie wirtualnej nazwę taką jak Mac. Następnie kliknij przycisk „Dalej”.
 3. Teraz przydziel rozmiar pamięci dla swojej maszyny wirtualnej, ale pozostań w obrębie zielonej linii; w przeciwnym razie twoja maszyna wirtualna będzie miała pewne problemy operacyjne, takie jak awarie, których nie chcesz. Kliknij przycisk „Dalej”.
 4. Następnie utworzysz obraz dysku wirtualnego. Zalecany rozmiar to 20 GB dla maszyny wirtualnej; możesz użyć dysku flash USB, jeśli Twój Chromebook ma mniej miejsca niż dostępne. Następnie kliknij przycisk „Utwórz”.
 5. Na następnym ekranie wybierz "Utwórz VDI (obraz dysku VirtualBox)" i kliknij przycisk "Dalej".
 6. Wybierz dynamicznie przydzielony plik na dysku twardym na następnym ekranie i kliknij przycisk „Dalej”.
 7. Ostatnim krokiem w tworzeniu maszyny wirtualnej Mac jest wybranie jej lokalizacji pliku i wybranie odpowiedniego rozmiaru. Po zakończeniu kliknij przycisk „Utwórz”.

Ustawienia VirtualBox dla maszyny wirtualnej Mac

Po utworzeniu maszyny wirtualnej Maca będziesz chciał przejść do "Ustawień" w Oracle VM VirtualBox Manager.

 • Przejdź do „System” i tam, gdzie jest napisane „Funkcje rozszerzone”, odznacz „Włącz EFI (tylko specjalne systemy operacyjne)” i odznacz „Zegar sprzętowy w czasie UTC”. Upewnij się, że pamięć podstawowa mieści się w zielonej linii.
 • Następnie kliknij zakładkę „Przyspieszenie”. Tam, gdzie jest napisane „Wirtualizacja sprzętu”, zapewnia, że ​​zarówno „Włącz VT-x / AMD-V”, jak i „Włącz zagnieżdżone stronicowanie” są zaznaczone jako „wyłączone”.
 • W „Wyświetlaczu” możesz wykorzystać maksymalną dostępną ilość pamięci wideo.
 • Pamięć masowa przeznaczona dla maszyny wirtualnej Mac powinna znajdować się tam, gdzie dostępna jest wystarczająca ilość miejsca na Chromebooku, dysku flash USB lub karcie SD.
 • Następnie w „Pamięć” dodaj napęd optyczny w „Kontroler: SATA”, a następnie klikniesz „Wybierz dysk” i przejdź do lokalizacji, w której znajduje się plik ISO komputera Mac.

Zainstaluj i używaj macOS na swoim Chromebooku

Uruchom maszynę wirtualną macOS w VirtualBox. Powoduje to instalację systemu macOS. Przejdź do paska narzędzi Maca, a następnie znajdź i otwórz „Narzędzia dyskowe”. W Narzędziach dyskowych przejdź do obrazu dysku wirtualnego, a następnie kliknij przycisk „wymaż” i upewnij się, że wybrany format to „partycja z dziennikiem macOS”.

System operacyjny Mac

Następnie wróć i wybierz właśnie utworzony obraz dysku i zainstaluj na nim macOS. Instalacja może trochę potrwać, zwłaszcza jeśli robisz to z dysku USB lub karty SD.

Teraz uruchom ponownie maszynę wirtualną i usuń obraz dysku (ISO) z dysku, aby przypadkowo go nie uruchomić i nie wrócić do procesu instalacji.

Wystarczy raz przebrnąć przez całą tę rigmarole i nie chcesz przez przypadek przechodzić przez nią ponownie. Potem będziesz mógł z niego korzystać tak, jak zwykle.

Ciesz się wirtualną maszyną macOS na swoim Chromebooku! Daj nam znać, jak się sprawy mają z używaniem go.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, przydatne mogą być również inne artykuły TechJunkie na temat Chromebooka, w tym:

 • Jak blokować strony internetowe na Chromebooku
 • Jak zainstalować i używać Javy na Chromebooku [październik 2019]
 • Najlepsze Chromebooki z ekranem dotykowym – październik 2019 r.

Czy masz jakieś wskazówki lub porady dotyczące instalowania systemu macOS na Chromebooku? Jeśli tak, zostaw nam komentarz poniżej!