Jak zainstalować pliki gier PSP ISO i CSO na Vita

Rezygnacja z PlayStation Portable (PSP) spowodowała lekkie rozczarowanie niektórych fanów klasycznych gier, takich jak GTA. Co więcej, PlayStation Vita również została niedawno wycofana po tym, jak nie udało się jej złapać.

Jak zainstalować pliki gier PSP ISO i CSO na Vita

Jednak nie sprawia to, że żadna z przenośnych konsol jest mniej przyjemna i istnieje sposób, aby grać we wszystkie stare tytuły w pełnej rozdzielczości. Cały proces wymaga kilku hacków, trochę czasu i emulatora. Ale kiedy już to opanujesz, wszystkie kroki powinny być całkiem proste.

Gta 5 na ps vita

Podstawy instalacji PSP ISO i CSO

Poniższe kroki wymagają zainstalowania emulatora TN-V na Vicie.

Krok 1

Połącz się z Internetem i pobierz pliki kopii zapasowych CSO/ISO dla gier PSP na swój komputer. Zmień nazwy pobranych plików we wszystkich wersalikach, włącznie z rozszerzeniem, i upewnij się, że nie przekraczasz 8 znaków.

Krok 2

Na komputerze przejdź do folderu zawierającego dane gry. Jest to ten sam folder, który zawiera plik 660.PBP. Gdy już tam będziesz, skopiuj i wklej plik CSO/ISO o zmienionej nazwie.

Krok 3

Pobierz i zainstaluj qCMA, aplikację, która umożliwia przesyłanie plików między Vita a komputerem bez aktywnego połączenia internetowego. Uruchom aplikację na swoim komputerze i przygotuj się do przenoszenia plików z PS Vita. Zaleca się używanie kabla USB zamiast Wi-Fi, ponieważ pliki CSO/ISO mogą być bardzo duże.

Krok 4

Przejdź do Menedżera zawartości na swoim Vita i wybierz PC > System PS Vita z menu Kopiuj zawartość. Następnie wybierz Aplikacje i kliknij „PSP/Inne” w sekcji „Zapisane dane”.

PC do systemu PSVita

Krok 5

Teraz będziesz mógł zobaczyć zapisany plik gry. Ma prawie ten sam rozmiar, co ten, który zamierzasz skopiować. Wybierz plik i naciśnij kopiuj. Jeśli istnieje możliwość zastąpienia go, zrób to.

Krok 6

Uruchom emulator TN-V, aby zobaczyć właśnie skopiowaną grę. Aby zainstalować grę, użyj XrossMediaBar, aby przejść do gry i użyj przycisku „trójkąt”, aby wyświetlić więcej opcji. Wciśnij Zainstaluj i poczekaj chwilę. Po instalacji Vita poprosi Cię o usunięcie pliku, co powinieneś zrobić.

Krok 7

Gra nie będzie już pojawiać się w XrossMediaBar, ale zapewniamy, że tam jest. Naciśnij Wybierz, aby wyświetlić menu VSH i wybierz Restart VSH. Daje to odświeżenie plików emulatora PSP, po czym będziesz mógł zobaczyć grę tak, jak jest zainstalowana na karcie pamięci Vita.

Emulator TheFlow

Jako fan PS Vita prawdopodobnie słyszałeś już o emulatorze TheFloW. Jest to jedno z najpopularniejszych programów, które pozwala cieszyć się ulubionymi tytułami PSP na Vita.

Na potrzeby tego artykułu założymy, że jesteś fanem GTA i przyjrzymy się, jak zainstalować tę grę w natywnej rozdzielczości Vita. Cały proces powinien działać podobnie w przypadku innych gier, chociaż może być konieczne poświęcenie trochę czasu na szukanie wszystkich odpowiednich poprawek/emulatorów.

PlayStation-Vita

Zanim zaczniesz

Zanim użyjesz emulatora i zainstalujesz najnowszą łatkę, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Po pierwsze, łatka działa z GTA Liberty City Stories i Vice City Stories. Rozdzielczość, którą otrzymasz, to 960 × 544, z czterokrotnie większą liczbą pikseli w porównaniu z PSP. Jednak obecnie obsługiwane są tylko amerykańskie wersje gier 3.0.0 (lub 1.0.3).

Powinieneś wiedzieć, że głębia kolorów spadła do 16-bitów, więc możesz spodziewać się minutowego ditheringu. Powodem tego jest 2MB RAM wideo na PSP, co nie wystarcza do obsługi zwiększonego renderowania. Możesz również zauważyć pewne problemy z wydajnością, ponieważ wtyczka pozwala na renderowanie z prędkością około 20 FPS.

Nie oznacza to, że w gry nie można grać, ale tu i tam możesz zauważyć niewielkie opóźnienie.

Notatka: Aby korzystać z tej wtyczki, PS Vita musi działać na Adrenaline 6.9.

Instalacja

Krok 1

Zacznij od aktualizacji wersji Adrenaline. Możesz wymienić moduły lub wykonać instalację VPK.

  1. Aby wymienić moduł, przejdź do: ux0:/app/PSPEMUCFW/sce_module.
  2. Aby zainstalować VPK, należy dostarczyć FW 6.61 PBP PSP i ponownie zainstalować FW PSP.

Musisz upewnić się, że opcja Force High Memory Layout jest wyłączona. Możesz go znaleźć w menu Odzyskiwanie w sekcji Konfiguracja zaawansowana. Ponieważ ta funkcja nie jest domyślnie włączona, ten krok jest opcjonalny.

Krok 2

Pobierz łatkę GTA Native Resolution, skopiuj ją do ux0:/pspemu/seplugins. Dodaj ms0:/seplugins/gta_native.prx 1 do folderu SEPLUGINS (plik game.txt) i gotowe.

Wesołych gier

Wydaje się, że era przenośnych konsol ręcznych dobiega końca. Co prawda Nintendo Switch wydaje się mieć dobry start, ale liczba gier na tę konsolę jest nadal bardzo ograniczona.

Z drugiej strony przenośny ekosystem Sony pozostaje dobrze obsługiwany, mimo że konsole zostały wycofane. Deweloperzy wciąż wymyślają nowe sposoby instalowania różnych gier na Vicie. Musisz tylko znaleźć odpowiednie emulatory i poświęcić trochę czasu na dostrojenie plików gry, zanim usiądziesz do gry.