Jak korzystać z Internetu w telefonie bez abonamentu?

Czy z miesiąca na miesiąc otrzymujesz coraz większe rachunki za telefon? Czy uważasz, że Twoje nawyki dotyczące przesyłania strumieniowego w serwisie Netflix stają się nieco za drogie? Powinieneś wiedzieć, że nie musisz polegać wyłącznie na swoim abonamencie, aby cieszyć się swoimi programami, robić zakupy online i rozmawiać.

Jak korzystać z Internetu w telefonie bez abonamentu?

Dane mobilne mogą być wygodne, ale nie są opłacalnym rozwiązaniem do intensywnego codziennego użytku.

Co to są dane mobilne?

Większość telefonów używa danych mobilnych do bezprzewodowego dostępu do Internetu. Gdy korzystasz z danych mobilnych, będziesz płacić za ruch zgodnie z Twoim planem transmisji danych. Każdy przewoźnik ma dostępnych wiele planów transmisji danych.

Niezależnie od Twojego wyboru, po przekroczeniu przydzielonego limitu ruchu przeglądanie Internetu i oglądanie filmów online może być dodatkowo kosztowne.

Dane mobilne

Wi-Fi na ratunek

Wi-Fi to najpopularniejsza alternatywa dla mobilnej transmisji danych. Na większości, jeśli nie na wszystkich urządzeniach z Androidem, po podłączeniu telefonu do sieci Wi-Fi Twój abonament powinien zostać automatycznie wyłączony. W normalnych warunkach, gdy jesteś w domu, w biurze lub w miejscach takich jak centra handlowe, Starbucks i kawiarnie, powinieneś mieć do dyspozycji niezawodną publiczną sieć Wi-Fi.

Smartfony automatycznie łączą się z siecią o najsilniejszym sygnale. Jednak aby to zadziałało, sieć powinna być niezabezpieczona lub wcześniej zapisana w telefonie.

Jeśli wejdziesz do obszaru z włączonym połączeniem Wi-Fi, a telefon nie może połączyć się z siecią bezprzewodową w tym obszarze, sieć jest chroniona hasłem.

Tethering przez USB

Powinieneś już wiedzieć, jak ustanowić hotspot na swoim smartfonie, aby umożliwić innym urządzeniom korzystanie z połączenia internetowego telefonu. Większość ludzi korzysta z hotspotów Bluetooth do udostępniania danych mobilnych swoim laptopom, gdy pracują, a routery bezprzewodowe ulegają awarii.

Jest to jeden z powodów, dla których dobrze jest mieć mobilną transmisję danych, przynajmniej jako kopię zapasową. Tetheringu przez USB można również używać do udostępniania danych mobilnych komputerowi PC lub laptopowi. Aby to zrobić, podłącz telefon do drugiego urządzenia za pomocą kabla USB i włącz opcję tetheringu przez USB w telefonie.

Twój komputer może wymagać dodatkowych sterowników, aby to zadziałało, w zależności od jego składników i systemu operacyjnego.

Co ciekawe, można też zrobić odwrotnie, przynajmniej z niektórymi smartfonami.

Internet USB

Niektóre smartfony z systemem Android mogą łączyć się z Internetem za pośrednictwem połączenia USB z komputerem. Jeśli włączysz udostępnianie sieciowe na swoim komputerze, możesz mieć dostęp do Internetu ze swojego smartfona za darmo.

Pamiętaj, że ta metoda może jednocześnie ładować telefon. Oto, jak możesz włączyć udostępnianie.

 1. Przejdź do strony Ustawienia telefonu.
 2. Przejdź do Bezprzewodowe i sieci.
 3. Kliknij Więcej, aby rozwinąć opcje.
 4. Wybierz Internet USB.internet usb
 5. Otwórz menu Połączenia sieciowe na swoim komputerze.
 6. Poszukaj połączenia z tagiem Shared.

  udostępniona w sieci

 7. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości.
 8. Przejdź do zakładki Udostępnianie.
 9. Zaznacz pole obok opcji „Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się przez połączenie internetowe tego komputera”.

Plusy i minusy korzystania z Wi-Fi

Naprawdę nie ma zbyt wielu wad korzystania z połączenia Wi-Fi zamiast planu transmisji danych. Silne połączenie zapewniłoby lepszą prędkość pobierania i wysyłania.

Z drugiej strony nie zawsze możesz polegać na sieciach bezprzewodowych, które zapewniają stały sygnał. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś poza domem lub biurem.

Jedną z niewielu wad korzystania z sieci Wi-Fi jest automatyczne przełączanie się na dane mobilne, które niektóre telefony robią, gdy są poza zasięgiem. W niektórych przypadkach może to być dobre, ponieważ działa w obie strony. Gdy znajdziesz się w zasięgu zapisanej sieci Wi-Fi, telefon powinien automatycznie się do niej przełączyć i przestać korzystać z danych mobilnych.

Ale nie jest złym pomysłem wyłączanie danych mobilnych, dopóki naprawdę ich nie potrzebujesz. W większości smartfonów można go łatwo włączyć ponownie z menu szybkich ustawień. Możesz po prostu przesunąć palcem w dół po ekranie z dowolnego urządzenia z Androidem i dotknąć ikony danych mobilnych, aby ją włączyć lub wyłączyć.

bezprzewodowe zdjęcie ogólne

Przestań płacić dodatkowo za bezpłatny Internet

Jeśli masz już dostęp do dobrej sieci Wi-Fi w miejscach, z których najczęściej bywasz, możesz chcieć obniżyć koszt mobilnej transmisji danych. Niektóre telefony mogą również łączyć się z Internetem przez hotspoty USB lub Bluetooth.

Możesz nam powiedzieć, jak wysoki był Twój największy miesięczny rachunek telefoniczny? Czy było warto? A może jesteś typem osoby, która próbuje zapisać w telefonie jak najwięcej sieci bezprzewodowych, aby uniknąć korzystania z danych mobilnych?