iPhone nie blokuje SMS-ów – co robić

Telemarketerzy i promotorzy są bardzo dobrzy w znajdowaniu sposobów na uniknięcie blokowania wiadomości tekstowych. Na przykład, jeśli nadawca wygląda na prywatny lub nieznany, nie będziesz w stanie zablokować numeru w zwykły sposób. Istnieje jednak sposób na obejście tego problemu.

iPhone nie blokuje SMS-ów — co robić

Metody te niekoniecznie dają takie same wyniki, jak blokowanie znanych nadawców, ale nadal powinny oszczędzić irytacji niechcianych wiadomości. Poniższe sekcje zawierają wskazówki i porady dotyczące radzenia sobie z tekstami, których Twój iPhone nie blokuje. Dostępny jest również krótki przegląd aplikacji i usług specyficznych dla operatora, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemu.

Zgłoszenia spamu iMessages

Gdy otrzymasz wiadomość iMessage od nieznanego nadawcy, wiadomość zawiera opcję „Zgłoś śmieci”. Po dotknięciu tej opcji identyfikator nadawcy i wiadomość zostaną przekazane do Apple. Analizują wiadomość i nadawcę, aby określić, czy jest to spam, czy bot. Gdy Twój raport zostanie przeanalizowany, ta osoba nie będzie mogła wysłać Ci więcej wiadomości.

iMessages

Jak widać, nie jest to do końca najszybszy sposób na pozbycie się niechcianych wiadomości. Nie powinieneś jednak czekać dłużej niż kilka dni, zanim nadawca zostanie zablokowany na stałe.

Alternatywna metoda

O ile nie widzisz opcji „Zgłoś śmieci”, zawsze możesz wysłać wiadomość e-mail do Apple o problemie. Ta metoda wymaga zrzutu ekranu wiadomości i dołączenia numeru telefonu lub adresu e-mail nadawcy. Ponadto potrzebujesz czasu i daty wiadomości.

Zbierz wszystkie te informacje i wyślij je na adres [email protected] . Nie zaszkodzi też napisać krótkie wyjaśnienie swojego problemu.

Filtry wiadomości

Jak już wspomniano, blokowanie zwykłych wiadomości (nie iMessages) od nieznanych nadawców nie może odbywać się w zwykły sposób. Istnieje jednak możliwość filtrowania wiadomości i oddzielenia ich od tych, które chcesz otrzymywać. Działa to podobnie do folderu spamu w wiadomości e-mail, co oznacza, że ​​nadal będziesz otrzymywać wiadomości, ale nie otrzymasz żadnych powiadomień.

Aby ustawić filtr, uruchom Ustawienia, przejdź do menu Wiadomości, a następnie dotknij przycisku obok "Filtruj nieznanych nadawców", aby go włączyć. Gdy to zrobisz, w aplikacji Wiadomości pojawi się zakładka „Nieznani nadawcy”, a wszystkie wiadomości tam trafią.

Filtry wiadomości

Ponownie, to nie to samo, co całkowite zablokowanie nadawcy, ale jest to dobry kompromis.

Zgłoś nadawcę swojemu przewoźnikowi

Należy zauważyć, że Apple zajmuje się tylko tekstami (z wyjątkiem iMessages) od znanych nadawców. Jeśli poprzednie metody nie uchroniły Cię przed nieustannymi nadawcami, możesz zgłosić je swojemu przewoźnikowi. Opcje raportowania mogą się różnić w zależności od operatora i zazwyczaj trzeba wysłać wiadomość na specjalny numer, wysłać e-maila do operatora lub skontaktować się z obsługą klienta.

Na przykład, jeśli korzystasz z AT&T, wyślij wiadomość, którą chcesz zablokować, pod numer 7726 (SPAM). Przewoźnik następnie to analizuje i jeśli wszystko pójdzie dobrze, wkrótce powinien zostać zablokowany.

Aplikacje i usługi blokujące operatora

Aby wyprzedzić telemarketerów i natarczywych SMS-ów, większość operatorów udostępnia specjalną usługę lub aplikację do blokowania połączeń i SMS-ów. Jeśli masz problemy z blokowaniem tekstów na iPhonie, te aplikacje mogą być skutecznym rozwiązaniem. Oto krótki przegląd tych usług i aplikacji.

Blokuj połączenia i wiadomości: Verizon

Ta funkcja bezpieczeństwa firmy Verizon jest bezpłatna i ma na celu zapobieganie cyberprzemocy i powstrzymanie niechcianych wiadomości tekstowych. Umożliwia zablokowanie pięciu numerów telefonów dla każdej linii. Blokada obowiązuje przez trzy miesiące i możesz ją przedłużyć po upływie terminu.

Ponadto Verizon oferuje kontrolę użytkowania, która blokuje dwadzieścia numerów bez ograniczeń czasowych. Oprócz tekstów pozwala to również blokować zdjęcia, połączenia i wiadomości wideo z tych numerów.

Bezpieczna rodzina: AT&T

Łatwo odgadnąć po nazwie – nie jest to prosta blokada wiadomości i połączeń, ale pełne oprogramowanie do kontroli rodzicielskiej. Sama aplikacja jest płatna, chociaż pierwszy miesiąc dostajesz za darmo i pozwala monitorować i blokować wszystko, o czym możesz pomyśleć. SMS-y, strony internetowe, zakupy w App Store, połączenia – nazwij to, ta aplikacja może to zablokować.

Trzeba przyznać, że może to być trochę przesada, aby pozbyć się niechcianych tekstów. Jeśli jednak obawiasz się, że Twoje dzieci mogą być narażone na nękanie przez SMS-y i chcesz położyć temu kres, to są to dobrze wydane pieniądze.

Blokowanie wiadomości: T-Mobile

Blokowanie wiadomości T-Mobile to usługa, którą można aktywować za pośrednictwem aplikacji T-Mobile lub Mój T-Mobile. Jest bezpłatny i umożliwia szybkie blokowanie wszelkich wiadomości, połączeń lub e-maili. Ale są pewne ograniczenia.

Na przykład nie możesz blokować standardowych wiadomości za pomocą skrótów. Z drugiej strony wiadomości te można zablokować za pomocą natywnych opcji iPhone'a.

Limity i uprawnienia: Sprint

Użytkownicy Sprintu mogą łatwo blokować SMS-y na swoim iPhonie za pośrednictwem My Sprint. Musisz zalogować się za pomocą swojej nazwy użytkownika i hasła Sprint, wybrać zakładkę Moje preferencje i wybrać "Zablokuj teksty" w "Limity i uprawnienia".

Istnieje kilka opcji blokowania, które obejmują wszystkie wiadomości przychodzące, określone numery, skróty i inne. Jeśli jednak otrzymujesz SMS-y od nieznanych nadawców, najlepiej skontaktować się ze Sprint, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak ich zablokować.

Odblokuj blok

Blokowanie tekstów na iPhonie może nie być tak łatwe, jak myślisz, ale te problemy nie dotyczą urządzeń z systemem iOS. Użytkownicy Androida mogą również potrzebować usług operatora i metod raportowania, aby poradzić sobie ze spamerem.

Czy kiedykolwiek byłeś w sytuacji, w której musiałeś blokować niektóre wiadomości tekstowe? Czy pochodzą od nieznanych nadawców, czy z jakiegoś innego powodu chciałeś je zablokować? Podziel się swoimi doświadczeniami z resztą społeczności w sekcji komentarzy poniżej.