Co zrobić, jeśli brakuje ikony aplikacji Kontakty iPhone

Szukałeś wszędzie, gdzie tylko mogłeś. Ekran główny, foldery, wyszukiwanie i ustawienia, ale nadal nie można znaleźć ikony Kontakty. Zawsze możesz po prostu polegać na ikonie telefonu i szukać tam swoich kontaktów, ale to nie to samo. Aplikacja Kontakty na iPhonie zawiera wszystkie kontakty z telefonu, a także kilka dodatkowych funkcji, takich jak Grupy.

Co zrobić, jeśli brakuje ikony aplikacji Kontakty iPhone

Nie wiesz, jak to się mogło stać, powoli zastanawiasz się, gdzie wszystko poszło nie tak. Czy to była ostatnia aktualizacja iOS? Czy Twoja ukochana osoba chwyciła Twój telefon i postanowiła spłatać Ci figla? Czy mogłeś go usunąć przez przypadek?

Zdobycie swojego Łączność icon back to dość prosty proces. Jeśli więc nie masz pewności, gdzie znajduje się ikona, przejdźmy przez kilka procesów, aby ponownie się połączyć.

Jak znaleźć ikonę kontaktów

Zazwyczaj aplikację Kontakty można znaleźć na jednej ze stron na telefonie iPhone. Wygląda podobnie do książki i jest oznaczony jako „Kontakty”.

Ale czasami nie zobaczysz ikony. Albo nie ma go w telefonie, albo jest gdzieś ukryty w folderze. Jeśli początkowo nie widzisz ikony na jednym z ekranów, możemy pomóc Ci ją zlokalizować.

Jeśli przeszukałeś karty na ekranie i nie możesz ich zlokalizować Łączność ikonę we wspomnianym folderze lub w inny sposób, następnym krokiem byłoby przeciągnięcie palcem najdalej w lewo lub po prostu przesunięcie w dół. Powinno to wywołać ekran wyszukiwania.

W polu wyszukiwania po prostu wpisz Łączność Twoja aplikacja powinna być wyświetlana w sekcji „APLIKACJA” z lokalizacją aplikacji, po prawej stronie. Powinno wyglądać podobnie do poniższego obrazka.

Oczywiście, jeśli nie znajdziesz tutaj aplikacji Kontakty, prawdopodobnie oznacza to, że nie ma jej już na Twoim urządzeniu. Możliwe, że aplikacja została przypadkowo usunięta lub po prostu nie została zainstalowana po aktualizacji. Niezależnie od problemu, jeśli nadal nie znalazłeś aplikacji, czytaj dalej, aby uzyskać instrukcje, jak ją ponownie pobrać.

Jak odzyskać aplikację Kontakty?

Sklep z aplikacjami

Jeśli nie możesz znaleźć ikony w dowolnym miejscu na iPhonie, mogła zostać usunięta. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie tego problemu: App Store.

W celu przywrócenia Łączność Aplikacja:

 1. Znajdź Sklep z aplikacjami w telefonie i dotknij, aby otworzyć.
 2. W wyszukiwarce wpisz dokładną nazwę aplikacji, aby znaleźć właściwą.

 3. Po zlokalizowaniu dotknij ikonę, aby ją przywrócić.

 4. Musisz poczekać na zakończenie pobierania, zanim będziesz mógł go ponownie otworzyć.

Jeśli z jakiegoś powodu masz trudności ze znalezieniem go w App Store, oto bezpośredni link Apple do aplikacji Kontakty .

Przenoszenie aplikacji Kontakty na ekran główny

Po zlokalizowaniu ikony Kontaktów możesz umieścić ją w nieco łatwiejszym do znalezienia miejscu. Dla większości bardziej efektywnym miejscem do umieszczenia go będzie Dom ekran.

 1. Przejdź do folderu, w którym Łączność aplikacja jest przechowywana.
 2. Dotknij i naciśnij Łączność ikona, aż zobaczysz, że ikony się trzęsą. Uważaj, aby nie naciskać zbyt mocno, ponieważ może to alternatywnie podciągnąć Ulubione okno. Jeśli zrobisz to poprawnie, mały X pojawi się w lewym górnym rogu wszystkich ikon.

 3. Przeciągnij Łączność ikonę z bieżącej lokalizacji i przeciągaj ją, aż dotrzesz do żądanego ekranu. Jeśli chcesz przejść na inny ekran, po prostu przeciągnij go w tę stronę, aż ekran się zmieni.
 4. Umieść ikonę w żądanym miejscu i gdy znajdziesz się we właściwym miejscu, naciśnij Dom na iPhonie.

Mały X obok ikon powinien teraz zniknąć i możesz z nich korzystać w wolnym czasie.

Przenoszenie aplikacji Kontakty do stacji dokującej iPhone'a

Jest duża szansa, że ​​iPhone Dock w Twoim telefonie jest najprawdopodobniej pełny. To normalne, że Dock jest wypełniony standardowymi ikonami 4: Telefon, Internet, E-mail i Muzyka.

W zależności od tego, jak korzystasz z telefonu, co najmniej jeden z nich jest potencjalnie mniej ważny niż Twój Łączność aplikacja. Możesz nawet skorzystać z usunięcia jednego z nich i zastąpienia go wspomnianą aplikacją. Chociaż, aby być uczciwym, ikona telefonu zwykle zawiera również twoje kontakty.

W następnym samouczku wyjaśniono, jak usunąć i zastąpić aplikację w stacji dokującej iPhone'a, jeśli zdecydujesz się to zrobić:

 1. Jak zawsze będziesz chciał odblokować telefon i wyświetlić ekran główny.
 2. Dotknij i przytrzymaj palcem (delikatnie) aplikację, którą chcesz usunąć. Oznaką, że zrobiłeś to poprawnie, będzie drżenie wszystkich ikon, a mały X pojawi się w ich lewym górnym rogu.
 3. Przeciągnij ikonę ze stacji dokującej i umieść ją na ekranie głównym lub w dowolnym miejscu.

W tym momencie możesz przeciągnąć inną ikonę do dostępnego miejsca w doku lub nacisnąć przycisk Początek i zablokować wszystkie aplikacje z powrotem na swoim miejscu.

Brakuje kontaktów (nie tylko ikony)

Ten samouczek był całkiem niezły i dobry, ale co z tymi z nas, którzy całkowicie stracili kontakty? W jednej chwili uaktualniam do następnego iOS, a w następnej wszystkie moje kontakty znikają lub numery są losowe. Możesz pomóc? Założę się, że mogę.

W rzeczywistości wystąpiło kilka problemów z aktualizacjami, w tym z najnowszym systemem iOS 12, w którym kontakty po prostu znikną. Bez ładu i składu. Dlaczego dokładnie tak się dzieje, pozostaje tajemnicą, ale zdecydowanie mogę dostarczyć trochę wiedzy na temat procesu odzyskiwania.

Wyłącz je i włącz

Nie bój się. Twoje kontakty są nadal technicznie nienaruszone. Niestety po prostu nie wyświetlają się poprawnie. Możemy zacząć to naprawiać, wyłączając i włączając kontakty w iCloud:

 1. Zmierzać do Ustawienia na telefonie i dotknij iCloud . Jeśli zdarzy ci się używać iOS 11 lub nowszego, udasz się do Ustawienia , zlokalizuj swój Nazwa Użytkownika , a następnie dotknij iCloud .
 2. Znajdować Łączność i wyłącz go, a następnie włącz. Jeśli jest wyłączony, gdy tam dotrzesz, pamiętaj, aby powiedzieć iCloud „Zamień swoje kontakty”.
 3. Kolejny monit może zapytać „Co chcesz zrobić z wcześniej zsynchronizowanymi kontaktami iCloud na swoim iPhonie?” Wybrać Usuń z mojego iPhone'a ponieważ Twoje kontakty są przechowywane w iCloud i zostaną natychmiast przywrócone.

Resetowanie połączeń sieciowych

Możesz także spróbować sprawdzić ustawienia grupy kontaktów. U góry strony Kontakty kliknij „grupy” i wybierz Wszystko na moim iPhonie .

Jeśli Twoje kontakty nie wracają, spróbuj:

 1. Udaj się ponownie do Ustawień i wybierz Ogólne> Resetuj> Resetuj ustawienia sieciowe.
 2. Po wyświetleniu monitu wprowadź swój kod dostępu.
 3. Otrzymasz ostrzeżenie, że zamierzasz usunąć wszystkie ustawienia sieciowe. Wybierać Zrestartować ustawienia sieci .
 4. Sprawdź, czy Twoje kontakty wróciły.

Nadal ich nie widzisz? Mam jeszcze jednego asa w rękawie.

iCloud jako domyślne konto

Ta opcja nie działa w systemie iOS 11 lub nowszym, ponieważ firma Apple usunęła funkcję dla konta domyślnego w kontaktach. Ale dla wszystkich innych, którzy nie dokonali aktualizacji, spróbuj:

 1. Wróć do zawsze tak znanych Ustawień.
 2. Stuknij w Poczta, kontakty i kalendarze . W sekcji „Kontakty” wybierz Konto domyślne .
 3. Zamień domyślne konto z Na moim iPhonie do iCloud .