Jak wyłączyć pory snu na iPhonie?

Apple regularnie wprowadza poprawki i aktualizacje, aby poprawić możliwości iPhone'a. Wiele z tych ulepszeń w taki czy inny sposób ułatwia życie użytkownikowi. W systemie iOS 13 jedną z najwygodniejszych aktualizacji była funkcja Bedtime.

Jak wyłączyć pory snu na iPhonie?

Zamiast standardowego budzika, który budzi Cię rano, Pora snu pozwala ustawić stały harmonogram snu. Z kolei Twój iPhone przypomina Ci, kiedy czas spać i budzi Cię o tej samej porze każdego ranka.

Choć brzmi to wygodnie, nie wszyscy uważają tę funkcję za użyteczną. A jeśli jesteś wśród nich, istnieje prosty sposób, aby go wyłączyć.

Jak wyłączyć porę snu?

Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić, to otworzyć aplikację Zegar na ekranie głównym. Jeśli nie dokonywałeś żadnych zmian, aplikacja powinna znajdować się na pierwszej stronie. Po otwarciu aplikacji powinieneś automatycznie zobaczyć sekcję Alarm. A u góry zobaczysz funkcję Pora snu.

Zegar

Wszystko, co musisz zrobić, aby wyłączyć Pora snu, to po prostu przełączyć przełącznik po prawej stronie. Gdy to zrobisz, Pora snu zostanie wyłączona i nie będziesz mieć z nią żadnych powiadomień ani alarmów.

Innym sposobem wyłączenia Pory snu jest przejście do dedykowanego okienka Pora snu. Tam zobaczysz swój harmonogram wraz z analizą snu pod spodem.

Harmonogram

Stuknij w dowolnym miejscu w sekcji Harmonogram, a następnie wyłącz przełącznik Harmonogram pory snu. Na tym samym ekranie możesz także dostosować czas snu i wybrać dni, w których Pora snu będzie aktywna. Po wyłączeniu opcji Harmonogram pory snu na ekranie Alarmu powinno być widoczne, że pora snu jest również wyłączona.

Pora snu

Jak usunąć pory snu z ekranu alarmu?

Wyłączenie funkcji Pora snu jest dość łatwe. Ale istnieje znacznie częstszy problem, z którym spotykają się użytkownicy iPhone'a. Mianowicie, wielu z nich nie chce, aby sekcja Pora snu znajdowała się na górze okienka Alarm. Zajmuje sporo miejsca, przez co alarmy stałe są znacznie mniej widoczne.

Dotyczy to zwłaszcza mniejszych urządzeń, takich jak iPhone SE. Sekcja Pora snu zajmuje sporo miejsca na ekranie, co sprawia, że ​​dostęp do alarmów jest mniej wygodny dla użytkowników.

Czy istnieje sposób na usunięcie sekcji Pora snu z listy alarmów?

Zapobieganie jest najlepszym (i jedynym) lekarstwem

Po wyłączeniu pory snu sensowne byłoby zniknięcie jej z podmenu Alarm. Niestety Apple tak nie uważa. Niezależnie od tego, czy opcja jest włączona, czy wyłączona, sekcja Pora snu pozostanie nad listą alarmów.

Jedynym sposobem na obejście tego jest przede wszystkim nigdy nie ustawianie pory snu. A jeśli czytasz ten artykuł, możesz bezpiecznie założyć, że ten statek już wypłynął. Dopóki Apple nie wprowadzi aktualizacji z większą liczbą funkcji dostosowywania aplikacji Zegar, sekcja Pora snu pozostanie na swoim miejscu. A jeśli czytasz to z ciekawości, zastanów się dwa razy przed skonfigurowaniem pory snu. Jeśli nie chcesz, aby na stałe pozostał w podmenu Alarm, lepiej w ogóle go nie używać.

Wszystkie modele iPhone X i nowsze mają proporcje ekranu 19,5:9. Oznacza to, że te nowsze modele nadal pozostawiają wystarczająco dużo miejsca, aby Twoje alarmy były widoczne i dostępne bez zbytniego przewijania. Ale jeśli używasz starszego urządzenia lub denerwuje Cię sekcja Pora snu, nie musisz w ogóle używać standardowej aplikacji Zegar. W App Store jest wiele dobrych opcji innych firm, więc możesz przełączyć się na niektóre z nich.

Powstań i zabłyśnij

Jak widać, można bez problemu wyłączyć funkcję Pora snu. Niestety tego samego nie można powiedzieć o całkowitym usunięciu go z podmenu Alarm. Najlepsze, co możemy zrobić, to mieć nadzieję, że Apple zapewni w przyszłości więcej funkcji dostosowywania aplikacji Zegar.

iOS 14 jest jeszcze za kilka miesięcy – spodziewamy się, że pojawi się w połowie września. Podgląd deweloperski powinien być jednak dostępny w czerwcu. Zobaczymy więc, czy główna aktualizacja zrobi coś, aby naprawić sytuację Bedtime.

Czy używasz pory snu? Jak chciałbyś, aby została poprawiona w przyszłych aktualizacjach? Śmiało i podziel się swoimi pomysłami w sekcji komentarzy poniżej.