Jak słuchać iTunes za pomocą Amazon Echo

Ze wszystkich najnowszych trendów w technologii i gadżetach żaden z nich nie zyskał na popularności tak jak inteligentne głośniki. Wygląda na to, że wszyscy koncentrują się na sprzedaży inteligentnego głośnika konsumentom, który będzie w stanie odtwarzać muzykę, wyszukiwać informacje, informować o wiadomościach i pogodzie, a nawet robić zakupy dla Ciebie. Inteligentne głośniki wykorzystują sieć mesh i technologię osobistego asystenta AI, aby zasilać Twój dom zawsze aktywnym, zawsze słuchającym głośnikiem. Dla wielu inteligentne głośniki to pierwsze wejście do „Internetu rzeczy”, który wykorzystuje sieci bezprzewodowe do łączenia obiektów fizycznych w celu stworzenia sieci urządzeń i obiektów, które można wykorzystać do kontrolowania wszystkich aspektów otaczającego Cię obszaru. Wiele z tych inteligentnych urządzeń domowych może sterować otaczającymi nas obiektami, umożliwiając użytkownikom włączanie i wyłączanie świateł lub strumieniowanie Netflix na naszych telewizorach bez konieczności używania fizycznych przełączników lub pilotów.

Oczywiście problem z tymi inteligentnymi głośnikami polega na tym, że każda firma wydaje się być skupiona na tworzeniu własnej platformy. Głośnik Amazona z zasilaniem Alexa, Amazon Echo, najpierw wystartował, ale od tego czasu własny głośnik Google Home, głośnik Lenovo Alexa Smart Assistant, a nawet HomePod firmy Apple wypełniły rynek urządzeniami, które wydają się nie wchodzić w interakcje dobrze ze sobą. Dla konsumenta wybór urządzenia może być trudny, zwłaszcza teraz, gdy Apple wszedł na rynek z opcją opartą na Siri. HomePod kosztuje prawie dwa razy więcej niż Amazon Echo i chociaż HomePod ma ulepszone głośniki w porównaniu z własnym urządzeniem Amazon, dla niektórych konsumentów nie ma sensu trzymać się produktów Apple, gdy Amazon Echo jest już dostępny w sprzedaży.

Jeśli kupiłeś ekosystem Echo i Alexa, ale głównie używasz iTunes lub Apple Music do hostowania swojej biblioteki piosenek i list odtwarzania, nie masz szczęścia. Bez względu na to, czy zapłaciłeś trochę pieniędzy Mamy kilka różnych opcji, abyś mógł grać w swoją bibliotekę, kiedy tylko chcesz. Więc bez względu na to, czy zbudowałeś bibliotekę zakupów iTunes i zgranych płyt CD w ciągu półtorej dekady od czasu, gdy iPod zyskał na znaczeniu, czy też strumieniujesz muzykę za pomocą własnej usługi przesyłania strumieniowego Apple, są to najlepsze sposoby na odtwarzanie swojej biblioteki opartej na Apple piosenek za pośrednictwem Twojego Amazon Echo.

Słuchanie muzyki Apple

Chociaż iTunes to długo działająca usługa muzyczna Apple dla twojego komputera i dla ich sklepu internetowego, tak naprawdę zaczniemy od omówienia najnowszej usługi przesyłania strumieniowego Apple i konkurenta Spotify, Apple Music. Za 9,99 USD miesięcznie Apple Music zapewnia dostęp do 50 milionów strumieniowanych utworów miesięcznie, a także odtwarzanie offline, ekskluzywne treści, takie jak audycja Beats 1 Radio, i oczywiście dostęp do całej biblioteki zakupów w iTunes. Dla wielu Apple Music nie wymaga myślenia — synchronizuje się bezpośrednio z iPhonem, iPadem, Apple Watch, a nawet urządzeniami z Androidem za pomocą aplikacji Apple Music pobranej ze Sklepu Play.

Jest prosty powód, aby zacząć od Apple Music: od grudnia 2018 r. Twoje głośniki Echo działają natywnie z Apple Music, o ile najpierw aktywujesz je w ustawieniach aplikacji Alexa. Możliwość grania bezpośrednio z Apple Music oznacza, że ​​dla wielu użytkowników przewodnik może się skończyć po podsumowaniu, jak połączyć Apple Music z urządzeniem Alexa. Chociaż usługa płatna, powinno być oczywiste, że korzystanie z Apple Music z urządzeniem Alexa jest zdecydowanie najprostszą drogą, umożliwiającą odtwarzanie zarówno muzyki strumieniowej, jak i szafki w chmurze iTunes. Istnieje kilka ograniczeń, ale dla każdego, kto ma Apple Music, jest to droga do zrobienia. Oto jak to zrobić.

Chwyć urządzenie mobilne i otwórz aplikację Alexa na swoim telefonie. Aplikacja Alexa jest prawie zawsze wymagana do wprowadzania zmian w głośniku Echo, a zmiana podstawowej usługi muzycznej nie jest wyjątkiem. Kliknij ikonę menu w lewym górnym rogu ekranu, aby otworzyć menu przesuwane na ekranie, a następnie wybierz Ustawienia z listy dostępnych opcji. Ta lista opcji umożliwia wybór różnych preferencji dla urządzeń Alexa i preferencji, w tym głównej usługi muzycznej. Wybierz "Muzyka" z listy ustawień, a będziesz mógł wyświetlić aktualnie połączone usługi muzyczne oraz opcję połączenia nowej usługi.

Wybierz "Połącz nową usługę" z listy, a uzyskasz dostęp do możliwości zmiany głównej usługi muzycznej z poziomu Alexy. Na górze tej listy znajduje się opcja dodania Apple Music. Wybierz to i naciśnij opcję „Włącz do użycia”, a następnie zaloguj się przy użyciu danych logowania Apple. Umożliwi to automatyczne odtwarzanie muzyki za pomocą Amazon Echo.

Niewątpliwie istnieją powody, dla których nie należy używać Apple Music z głośnikiem Amazon Echo. Chociaż możliwość przesyłania strumieniowego konta Apple Music na urządzenie Alexa została dodana w grudniu 2018 r. (Zaledwie tydzień przed aktualizacją tego artykułu), warto zauważyć, że w momencie pisania ta funkcja działa tylko w Stanach Zjednoczonych. Niezależnie od tego, czy sąsiadujesz ze Stanami Zjednoczonymi w Kanadzie czy Meksyku, czy też mieszkasz w Australii, możesz przesyłać strumieniowo swoją bibliotekę Apple Music tylko wtedy, gdy jesteś w Stanach Zjednoczonych. Mamy nadzieję, że Apple Music i Amazon będą współpracować, aby oferować swoje usługi

Gra przez Bluetooth

Poniżej omówimy więcej trudności związanych z odtwarzaniem w chmurze i synchronizacją biblioteki iTunes z urządzeniami Alexa, ale najpierw musimy podkreślić, że w 2018 r. Najłatwiejszy sposób korzystania z biblioteki iTunes (i, co za tym idzie, z iPhone'a) lub telefon z Androidem z zainstalowanym Apple Music) z Alexą polega na klasycznym standardzie bezprzewodowym, którego ludzie kochają nienawidzić: Bluetooth. Tak, podczas gdy Twoje Amazon Echo jest głównie używane jako inteligentny głośnik, zaprojektowany, aby odpowiadać na Twoje pytania i prośby, Echo spełnia podwójną rolę z bardziej tradycyjnymi jednostkami, pełniąc funkcję głośnika Bluetooth, zdolnego komunikować się i odtwarzać dźwięk z prawie każdego nowoczesnego urządzenia. Oto, jak sparować swoje urządzenia z Amazon Echo.

Na urządzeniu z systemem iOS lub Android przejdź do ustawień telefonu. W systemie iOS menu Ustawienia znajduje się na ekranie głównym; w przypadku systemu Android możesz uzyskać dostęp do menu Ustawienia za pośrednictwem szuflady aplikacji na urządzeniu lub korzystając ze skrótu znajdującego się w górnej części paska powiadomień. W ustawieniach będziesz chciał poszukać menu Bluetooth. W systemie iOS znajduje się u góry menu ustawień, w obszarze połączeń urządzenia. W systemie Android znajduje się również u góry, w sekcji „Bezprzewodowe i sieci”. Dokładny wygląd menu ustawień może się różnić w zależności od wersji Androida na telefonie, a także skórki oprogramowania zastosowanej przez producenta telefonu, ale ogólnie powinno ono znajdować się w górnej części ekranu.

Wewnątrz Bluetooth w telefonie upewnij się, że Bluetooth jest włączony w twoim urządzeniu. Po aktywacji powinieneś automatycznie zobaczyć swoje echo dostępne do parowania. Zazwyczaj nazwa będzie zależeć od różnorodności posiadanego Echa (tradycyjne Echo lub Dot lub Tap). Podobnie jak w przypadku każdego urządzenia Bluetooth, dotknij zaznaczenia, aby sparować urządzenia ze sobą. Alexa wyda sygnał dźwiękowy, aby powiadomić Cię, że Twoje urządzenie zostało sparowane, a ikona Bluetooth w telefonie zmieni się, wskazując, że masz połączenie z nowym urządzeniem. Następnie możesz używać telefonu do odtwarzania muzyki bezpośrednio z urządzenia mobilnego do Echo, ale nie będziesz mógł aktywować Alexy, aby odtwarzać określone utwory. Możesz jednak używać głosu do podstawowych poleceń odtwarzania, w tym pauzy, następnego, poprzedniego i odtwarzania.

I oczywiście każde urządzenie z obsługą Bluetooth obsługuje również Echo, więc jeśli wolisz podłączyć komputer PC lub Mac do Echo, Echo Dot lub Echo Tap, aby odtwarzać multimedia, wystarczy sparować urządzenie przez Bluetooth w systemie Windows 10 lub MacOS.

Sparuj komputer Mac i echo

Korzystanie z głośnika Sonos One

Przyznamy, że niewielu użytkowników będzie chciało się wyczerpać i kupić dodatkowy głośnik, oprócz produktu Amazon Echo, który już posiadają. Ale jeśli jesteś jednym z tych użytkowników, którzy po prostu muszą mieć kontrolowaną bibliotekę iTunes za pośrednictwem Amazon Echo, użycie Sonos jest sposobem na to. Dla tych, którzy nie znają popularnej firmy głośnikowej, Sonos pomógł pionierem na rynku inteligentnych głośników, tworząc serię głośników, które łączyły się z Internetem w celu odtwarzania ze smartfona lub komputera oraz między sobą w celu odsłuchu w wielu pomieszczeniach przez sieć mesh. W zeszłym roku Sonos w końcu zaprezentował swój najnowszy produkt: Sonos One, inteligentny głośnik z sześcioma wbudowanymi mikrofonami, a także wsparcie dla Alexy po wyjęciu z pudełka, przy jednoczesnym zachowaniu jakości dźwięku i funkcji Sonos, które firma tak dobrze znany z produkcji.

Sonos One to w zasadzie znacznie lepsza wersja Amazon Echo, z doskonałą jakością dźwięku, obsługą wielu usług, a nawet wsparciem Asystenta Google obiecanym na ten rok. Niestety jest to również 200 USD, wzrost ceny o 100 USD w porównaniu z Echo drugiej generacji, co może sprawić, że nie będzie to początek dla osób, które już posiadają, właśnie kupiły lub otrzymały swoje Echos i chcą go używać ze swoją biblioteką iTunes. Jeśli jesteś na rynku, aby Kup oczywiście Amazon Echo, a przede wszystkim chcesz odtwarzać muzykę za pomocą biblioteki iTunes, Sonos One to lepszy zakup. Nakreślmy szybko trzy powody, dla których:

  • Po pierwsze, Sonos One ma pełną obsługę Alexy (po dodaniu umiejętności Alexa do urządzenia), ale także synchronizuje się z własną aplikacją mobilną Sonos. Oznacza to, że możesz pobrać aplikację Sonos na urządzenie z systemem iOS lub Android, połączyć Apple Music z kontem Sonos i wszystko jest gotowe do rozpoczęcia odtwarzania. Będziesz musiał rozpocząć odtwarzanie w samym Sonos, ale gdy muzyka jest odtwarzana, możesz użyć Alexy do sterowania odtwarzaniem (tak jak Bluetooth) i, jako bonus, do zidentyfikowania aktualnie odtwarzanego utworu.
  • Po drugie, jakość dźwięku jest poprawiona w Sonos One w porównaniu z Echo. Jeśli chcesz używać inteligentnego głośnika jako sposobu na regularne słuchanie muzyki, możesz wybrać jeden, który będzie używany jako główny głośnik, co zapewni lepszą jakość dźwięku i ulepszone funkcje w porównaniu z Echo.
  • Wreszcie, Sonos One obsługuje Airplay 2 od Apple, dając użytkownikom wsparcie Alexa z Airplay, przybliżając technologię Amazon i bibliotekę Apple Music bliżej niż kiedykolwiek wcześniej.

Aby powtórzyć, zakup zupełnie nowego inteligentnego głośnika za dodatkowe 200 USD, aby zastąpić Amazon Echo lub Echo Dot, nie powinien być traktowany jako opcja, którą każdy musi wybrać; raczej ma to być idealny sposób, aby użytkownicy mogli uzyskać urządzenie z obsługą Alexy, podobne do Echo, które obsługuje Apple Music i iTunes w jednym kompletnym pakiecie. Sonos One nie jest opcją, która przypadnie do gustu każdemu, ale jeśli uda Ci się ją wybrać, gorąco polecamy.

Odtwarzanie lokalnej muzyki przez chmurę

Kiedyś był to nasz idealny sposób na odtwarzanie Twojej biblioteki iTunes, pomijając subskrybentów Apple Music. Każdy, kto miał ogromną, wyselekcjonowaną bibliotekę iTunes, był w stanie zapłacić zaledwie 24,99 USD rocznie za przesłanie swoich utworów na własne serwery w chmurze Amazon. Pozwoliło ci to wykorzystać przestrzeń zapewnianą przez Amazon i ułatwiło po prostu poproszenie Alexy o odtworzenie twoich ulubionych piosenek i wykonawców. Niestety, Amazon ogłosił pod koniec 2017 roku, że zrezygnuje z usługi Amazon Cloud Locker. Nowi użytkownicy zostali zaakceptowani do 15 stycznia 2018 r., ale każdy, kto zarejestruje się w Amazon Music, obecnie nie będzie mógł przesyłać swojej muzyki do usługi. Ponadto każdy, kto zrobili czy muzyka przesłana do usługi Amazon w chmurze miała dostęp do swojej biblioteki odciętej po styczniu 2019 r., pozostawiając całkowicie nieczynną szafkę Amazona na utwory w chmurze.

Zamknięcie sekcji muzycznej Amazon Cloud Locker pozostawia Amazon Echo we frustrującym miejscu, szczególnie dla osób z szeroką gamą lokalnej muzyki. Jeśli przesyłasz strumieniowo z płatnej usługi, takiej jak Apple Music, łatwo przewidzieć, że Twoja biblioteka może nie pasować do własnych produktów Amazon, zwłaszcza że mają one własną usługę strumieniowego przesyłania muzyki, a jednocześnie zapewniają obsługę Spotify. Niestety, lokalni użytkownicy muzyki najwyraźniej nie mają szczęścia - lub byliby, gdyby nie jedna z naszych ulubionych platform w chmurze, która ma umiejętność Alexa, która ułatwia odtwarzanie muzyki za pośrednictwem Alexy.

Plex jest znany z tego, że jest jedną z preferowanych platform dla każdego, kto chce zbudować bibliotekę lokalnych multimediów stworzoną do przesyłania strumieniowego w dowolnym miejscu i miejscu. Nie jest to idealna platforma – ani idealne dopasowanie do Alexy – ale zdziwiłbyś się, jak dobrze Plex może replikować starą usługę w chmurze Amazon, którą wcześniej zalecaliśmy użytkownikom iTunes. Zanim przejdziesz do opisu, jak skonfigurować Plex do przechowywania muzyki, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o ograniczeniach i możliwościach Plex, aby prawidłowo oferować usługę w chmurze dla lokalnej biblioteki:

  • Plex nie jest natywnym odtwarzaczem muzyki Amazon (który jest teraz ograniczony tylko do ich usługi przesyłania strumieniowego), więc być może będziesz musiał poradzić sobie z wolniejszymi czasami połączenia.
  • Aby odtwarzać muzykę z serwera Plex, musisz użyć polecenia „zapytaj Plex”, jak w „Alexa, zapytaj Plex…” lub „Alexa, powiedz Plex…”
  • Podobnie Plex nie może być ustawiony jako domyślna usługa muzyczna.
  • Aby skonfigurować serwer multimediów, musisz mieć komputer, który może działać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu lub być w stanie pogodzić się z brakiem połączenia z siecią, gdy komputer jest wyłączony lub w trybie hibernacji.
  • Możesz słuchać swojej muzyki tylko na jednym urządzeniu Echo na raz.

Zakładając, że jesteś w stanie poradzić sobie z tymi różnymi ograniczeniami, Plex to świetna usługa dla Twojej muzyki i nie będziesz musiał płacić ani centa za Plex, aby z niej skorzystać. Aby rozpocząć, załóż konto Plex w witrynie Plex tutaj, a następnie pobierz aplikację Plex Media Server na swój komputer. Najlepiej byłoby, gdyby drugi komputer, który pozwala utrzymać serwer działający w tle, jest najlepszym rozwiązaniem. Możesz kupić tanie komputery w serwisie eBay za około 100 do 150 dolarów, które mają duże dyski twarde i ułatwiają cichą pracę w tle, bez konieczności ciągłego pozostawiania normalnego komputera w tle. Alternatywnie możesz po prostu używać zwykłego komputera, ale pamiętaj, że jeśli jest to laptop, wyłączy się po zamknięciu pokrywy lub uśpieniu. Jeśli Twój komputer przejdzie w tryb offline, tak samo będzie z usługą multimedialną.

Po wybraniu komputera, pobraniu serwera i konfiguracji konta postępuj zgodnie z procesem instalacji w Plex, aby zakończyć konfigurację serwera. Będziesz chciał wybrać folder, do którego możesz przesyłać treści, i wybierz, aby wszystko, co jest umieszczone w tym folderze, było przesyłane automatycznie. Jeśli korzystasz z komputera, na którym przechowywana jest biblioteka iTunes, wybranie biblioteki iTunes to sprytny sposób na zrobienie tego tutaj. Po wybraniu folderu, w którym przechowywane są Twoje multimedia, odśwież Plex. Aby przetestować serwer w chmurze i upewnić się, że wszystko działa poprawnie, pobierz aplikację mobilną na telefon lub sprawdź serwer w przeglądarce komputera, aby sprawdzić, czy wszystko zostało zsynchronizowane. Pamiętaj, że tutaj nie ma przesyłania: Plex będzie odtwarzać bezpośrednio z dowolnego komputera, który wybrałeś jako serwer multimediów. Oznacza to, że nie trzeba czekać na przesyłanie do chmury, ale oznacza to również, że komputer musi być włączony i wybudzony, aby działał poprawnie.

Teraz, gdy Plex jest skonfigurowany, musisz sparować go z Alexą, aby działał poprawnie. Najpierw zanurz się w ustawieniach Plex i upewnij się, że dostęp zdalny jest włączony na twoim serwerze (domyślnie powinien być). Następnie, korzystając z Internetu lub aplikacji mobilnej Alexa, znajdź i zainstaluj umiejętność Alexa dla Plex na swoim Amazon Echo i zaloguj się przy użyciu konta Plex. Autoryzuj swój komputer, a następnie przejdź do swojego Echo. Powiedz Alexa, co następuje: „Alexa, poproś Plex o zmianę mojego serwera”. Ponieważ właśnie konfigurujesz swój pierwszy serwer, a zatem masz tylko jeden wybrany serwer na swoim koncie, Amazon i Plex automatycznie wybiorą Twój serwer multimediów.

Jest jeden ostatni (i opcjonalny) krok, aby zakończyć konfigurowanie Plex z Echo. Jeśli używasz swojego echa do poleceń głosowych z Alexą, ale masz główny głośnik zlokalizowany w innym miejscu, aby zapewnić lepsze odtwarzanie, możesz automatycznie włączyć odtwarzanie multimediów przez Plex na tym głośniku, prosząc Alexę: „Alexa, poproś Plex o zmianę mojego odtwarzacza”. Alexa następnie wyświetli listę dostępnych graczy, które zostały wcześniej skonfigurowane na Twoim koncie, i możesz wybrać, których chcesz użyć do odtwarzania. Jeśli nie ustawisz domyślnego odtwarzacza na swoim Echo, głośnik Echo będzie używany jako główne urządzenie odsłuchowe.

Polecenia głosowe Plex są łatwe w użyciu i mają pełną listę dostępną dla użytkowników do wyboru tutaj. Jeśli szukasz podstawowych sugestii, tutaj zalecamy synchronizację poleceń głosowych. Pamiętaj, aby użyć „Zapytaj Plex” przed każdym poleceniem.

  • Odtwórz muzykę (artysta)
  • Odtwórz piosenkę (tytuł utworu)
  • Potasuj listę odtwarzania (nazwa listy odtwarzania)
  • Odtwórz album (nazwa albumu)
  • Odtwórz muzykę

Po odtworzeniu muzyki możesz użyć podstawowych opcji „Dalej”, „Wstecz” i sterowania odtwarzaniem, jak chcesz, bez konieczności mówienia „Zapytaj Plex”. Zapoznaj się z pełną listą poleceń Alexa opartych na Plex, w tym poleceń niezwiązanych z muzyką, tutaj i sprawdź pełną stronę pomocy Alexa Plex tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, jak sprawić, by te dwa produkty współpracowały ze sobą tak ściśle, jak to możliwe. Plex nie jest idealnym zamiennikiem własnej usługi szafki w chmurze Amazon, ale jest dobrym wyborem dla każdego, kto chce skonfigurować podstawowy serwer multimediów dla swojej biblioteki iTunes, aby zastąpić nieistniejącą już usługę Amazon. Pamiętaj tylko, że Plex nie będzie tak szybki i responsywny, jak korzystanie z Amazon Music lub Spotify z konfiguracją umiejętności Alexa.

***

Głośnik Amazon Echo był pierwszym dużym inteligentnym głośnikiem na rynku z wybitnym systemem sterowania głosowego i pomimo konkurencji ze strony zarówno głośnika Google Home, jak i nadchodzącego HomePod firmy Apple, Amazonowi udało się utrzymać silną pozycję wśród swoich odbiorców.Przy odrobinie wysiłku w celu skonfigurowania serwera Plex, Twoje echo i biblioteka iTunes mogą współistnieć w pokoju, nawet jeśli oznacza to utrzymywanie głównego komputera w tle, aby nakazać Alexie odtwarzanie określonych utworów i wykonawców. A nawet jeśli nie chcesz konfigurować Plex jako serwera, aby przesyłać strumieniowo lokalną bibliotekę za pomocą Echo jako głośnika Bluetooth, nadal zapewniasz kontrolę nad poleceniami głosowymi, aby pomijać utwory.

Echo może nie być już sam na rynku, ale dzięki obsłudze szerokiego systemu przesyłania strumieniowego opartego na chmurze, oprócz umożliwienia Spotify dostępu do Alexy, nadal jest jednym z najbardziej zaawansowanych urządzeń w sprzedaży. A dzięki dodaniu biblioteki iTunes, ugruntowuje swoją pozycję jednego z naszych ulubionych inteligentnych głośników do tej pory.