Jak przeglądać i zarządzać subskrypcjami iTunes i App Store

Apple sprawia, że ​​rejestracja nowej subskrypcji jest naprawdę prosta, a nawet upewni się, że zajmie się rozliczeniami za Ciebie. Niestety dużo łatwiej jest założyć nową subskrypcję niż ją anulować.

Jak przeglądać i zarządzać subskrypcjami iTunes i App Store

Wiele aplikacji, których używamy dzisiaj do rozrywki, wiadomości, sportu i gier, wymaga co miesiąc ciągłej płatności. Niezależnie od wygody te opłaty za subskrypcję mogą z czasem się kumulować.

Jeśli chcesz sprawdzić, jakie subskrypcje masz za pośrednictwem Apple lub chcesz anulować niektóre, ten artykuł jest dla Ciebie!

Sprawdź subskrypcje App Store na komputerze Mac

Sprawdzanie subskrypcji na komputerze Mac lub Macbook jest łatwe. Dopóki jesteś zalogowany na to samo konto iCloud na swoim komputerze, na którym są rozliczane subskrypcje, możesz użyć tej metody.

Aby sprawdzić subskrypcje na urządzeniu macOS, wykonaj następujące czynności:

  1. Kliknij ikonę Apple w prawym górnym rogu komputera Mac. Następnie kliknij „Preferencje systemowe”.

  2. Kliknij dwukrotnie ikonę Apple ID w prawym górnym rogu.
  3. Kliknij „Płatność i wysyłka” po lewej stronie.

  4. Kliknij „Zarządzaj” obok Subskrypcje.

  5. Przejrzyj pojawiające się subskrypcje.

Jeśli używasz starszej wersji systemu macOS, musisz wykonać następujące czynności:

Otwórz App Store i kliknij „Wyświetl moje konto”.

Menu sklepu

Zaloguj się do swojego Apple ID przy użyciu hasła Apple.

Wejdź do okna dialogowego Apple ID

Kliknij „Zarządzaj” i przejrzyj listę.

Subskrypcje za pomocą przycisku Zarządzaj

Kliknij „Edytuj” obok subskrypcji, którą chcesz anulować.

Lista subskrypcji

Kliknij „Anuluj subskrypcję” i potwierdź.

Anuluj subskrypcję Apple Music

Większość usług subskrypcyjnych pozwoli Ci cieszyć się treściami premium aż do następnej daty rozliczenia. Te informacje można również zobaczyć na stronie subskrypcji.

Sprawdź subskrypcje App Store przez iTunes

Jeśli nie masz komputera Mac lub nie chcesz korzystać z App Store, innym sposobem uzyskania dostępu do informacji o subskrypcji Apple ID jest iTunes w systemie macOS i Windows. Proces jest podobny: uruchom iTunes i wybierz Konto > Wyświetl moje konto z paska narzędzi (lub paska menu w systemie macOS).

subskrypcje iTunes Windows

Zweryfikuj swoje hasło Apple ID, a następnie na ekranie Informacje o koncie spójrz na Ustawienia sekcja dla Subskrypcja wejście. Kliknij Zarządzanie i zobaczysz tę samą listę aktywnych i wygasłych subskrypcji opisaną powyżej.

Sprawdź subskrypcje App Store przez iOS

subskrypcje Apple iPhone

Wreszcie, jeśli nie masz komputera Mac lub PC z systemem Windows lub jeśli nie chcesz korzystać z iTunes, możesz sprawdzić swoje subskrypcje Apple i zarządzać nimi za pomocą urządzenia z systemem iOS.

  1. Po prostu chwyć iPhone'a lub iPada i dotknij swojego imienia u góry.
  2. Stuknij w „Subskrypcje”.
  3. Przejrzyj subskrypcje na liście.
  4. Stuknij w ten, który chcesz anulować, i stuknij w „Anuluj członkostwo”.

Tutaj, podobnie jak w przypadku poprzednich metod opisanych powyżej, zobaczysz listę swoich aktywnych i wygasłych subskrypcji. Dotknij dowolnego, aby zobaczyć szczegóły, cenę oraz informacje o anulowaniu lub odnowieniu.

Wyjątek dotyczący przechowywania w iCloud

Powyższe kroki pozwalają Ci zarządzać bardzo swoich subskrypcji, w tym zarówno tych sprzedawanych bezpośrednio przez Apple, jak i zewnętrznych programistów aplikacji. Ale jedną ważną subskrypcją, której brakuje, jest pamięć iCloud.

Aby to sprawdzić na komputerze Mac, uruchom Preferencje systemowe i wybierz iCloud.

W preferencjach iCloud na dole zobaczysz wielokolorowy pasek pokazujący, ile masz miejsca na iCloud i jak jest ono używane według kategorii. Kliknij Zarządzanie aby zobaczyć szczegóły dotyczące miejsca w iCloud.

W wyświetlonym oknie kliknij Zmień plan przechowywania.

Tutaj zobaczysz, który plan jest aktualnie subskrybowany, a także szczegóły dotyczące pojemności i cen wszelkich uaktualnień pamięci masowej. Do nachylenie Twoje miejsce (co obejmuje anulowanie poprzez powrót do „darmowego” planu 5 GB), kliknij Opcje zmiany na starszą wersję przycisk w lewym dolnym rogu.

Rozważając obniżenie wersji pamięci iCloud, pamiętaj jednak, ile miejsca używasz. Apple oznaczy wszystkie plany, które mają niewystarczającą pojemność dla bieżącego poziomu wykorzystania, ikoną ostrzeżenia.

Nie oznacza to, że nie możesz zmienić wersji na starszą, ale po prostu upewnij się, że najpierw wykonałeś kopię zapasową wszystkich nadmiarowych danych iCloud w źródle innym niż iCloud. Jeśli przekroczysz limit miejsca w iCloud, kopie zapasowe Twoich urządzeń nie będą już tworzone, a nowe treści (zdjęcia, filmy itp.) nie będą już przesyłane.