Jak uzyskać dostęp do biblioteki iTunes z Chromebooka?

Chromebooki to świetne urządzenia klasy podstawowej, z wytrzymałymi bateriami, dobrymi wyświetlaczami oraz smukłą i lekką konstrukcją, która nie obciąża plecaka i portfela. Oparty na przeglądarce system operacyjny Google może zaspokoić wiele codziennych potrzeb związanych z przeglądaniem Facebooka, oglądaniem Netflix lub YouTube, tworzeniem dokumentów i nie tylko. Ale co z twoją kolekcją muzyczną?

Jak uzyskać dostęp do biblioteki iTunes z Chromebooka?

Ponieważ Chromebook Google nie obsługuje iTunes, nadal możesz słuchać swojej biblioteki Apple, ale będzie to obejść. Pomimo braku natywnej aplikacji iTunes, Muzyka Google Play jest jedną z naszych ulubionych usług w systemie operacyjnym Chrome. Rzućmy okiem na dostęp do biblioteki iTunes w systemie operacyjnym Chrome.

Menedżer muzyki Google Play

Korzystanie z własnego odtwarzacza muzyki Google jest zdecydowanie najlepszą opcją dla każdego użytkownika Chromebooka. Usługa muzyczna Google nie ma sprawiedliwego udziału w erze Spotify czy Apple Music — naprawdę cały pakiet muzyczny Google jest jedną z naszych ulubionych platform muzycznych w Internecie, z bezpłatnymi i płatnymi poziomami obejmującymi prawie każdy przypadek użycia można by pomyśleć.

Niezależnie od tego, czy chcesz uzyskać dostęp do swojej istniejącej biblioteki z chmury, skorzystaj z usługi strumieniowej podobnej do Spotify, uzyskaj dostęp do YouTube całkowicie bez reklam lub słuchaj gotowych stacji radiowych i list odtwarzania w oparciu o gatunki, dekady i nastroje, na pewno znajdziesz coś, co pokochasz w Muzyce Google Play.

Dopóki Twoja kolekcja utworów nie przekracza 50 000 utworów, możesz korzystać z funkcji przechowywania w chmurze Google Play całkowicie za darmo. Twoja biblioteka może zostać automatycznie dodana z iTunes, Windows Media Player lub prostych folderów na Twoim urządzeniu, a także możesz słuchać swojej kolekcji na dowolnym komputerze, telefonie lub tablecie. Wszystko za darmo, bez płatnych subskrypcji i ograniczeń. Zacznijmy.

Najpierw potrzebujesz dostępu do komputera Mac lub PC, na którym znajduje się Twoja biblioteka iTunes. Jeśli nie masz dostępu do komputera Mac lub PC, ale masz dostęp do swojej biblioteki iTunes na nośniku zewnętrznym, możesz przesłać muzykę za pomocą przeglądarki Chrome. Jeśli cała Twoja muzyka znajduje się w telefonie — bez dostępu do komputera — musisz znaleźć sposób na pobranie całej muzyki bez dostępu do iTunes, obejście, które niestety łatwiej powiedzieć niż zrobić.

Na potrzeby tego przewodnika omówimy, jak korzystać zarówno z komputera z systemem Windows, jak i Mac, a także korzystać z rozszerzenia Muzyka Play do Chrome, które obsługuje kopie zapasowe.

Korzystanie z komputera Mac lub Windows

Pobierz Menedżera muzyki Google Play

Przejdź do strony przesyłania Muzyki Google Play, gdzie zostaniesz poproszony o pobranie aplikacji Menedżer muzyki Google. Jest całkowicie darmowy, a instalator ma tylko około jednego megabajta.

Zaloguj się na swoje konto Google

Kliknij „Dalej”, aby otworzyć stronę logowania, i zaloguj się na swoje konto Google, aby otworzyć pełną aplikację.

„Prześlij utwory do Google Play”

Po zalogowaniu wybierz „Prześlij utwory do Google Play” na następnym ekranie. Google zapyta Cię, czy Twoja muzyka jest już przechowywana w określonej lokalizacji.

Wybierz „iTunes” i kliknij „Dalej”

W przypadku większości użytkowników możesz wybrać iTunes z tego menu, w którym będzie przechowywana większość Twojej muzyki.

Jeśli przechowujesz muzykę poza iTunes — powiedzmy, że przechowujesz zawartość w programie Windows Media Player lub w wybranej grupie folderów — możesz również wybrać te z tej opcji.

Jeśli wybierzesz opcję, która nie zawiera więcej niż dziesięciu utworów, Google ostrzeże Cię i zapyta, czy chcesz wybrać nową lokalizację. Do naszych testów wykorzystaliśmy wybrany folder, aby wgrać bardzo konkretny album do naszej kolekcji.

Sprawdź liczbę utworów i kliknij „Dalej”

Po wybraniu źródła Google poinformuje Cię o liczbie utworów znalezionych w tym konkretnym folderze.

Wybierz automatyczne przesyłanie utworów

Jeśli chcesz, możesz poprosić Google o automatyczne przesyłanie nowej muzyki, którą dodasz do swojej biblioteki, dzięki czemu jeśli Twoja biblioteka z czasem się rozrośnie, będzie ona zawsze dostępna w chmurze.

Wreszcie, Google pokaże Ci, że Twój program do przesyłania zostanie zminimalizowany na pasku zadań (w systemie Windows) lub pasku menu (w systemie MacOS). Jeśli potrzebujesz uzyskać dostęp do ustawień lub opcji przesyłającego, to jest to miejsce, do którego należy się udać.

Ustawienia Menedżera muzyki

Gdy klikniesz Dalej, będziesz mógł przeglądać przesyłaną muzykę bezpośrednio z programu do przesyłania. Jeśli masz dużą bibliotekę, pamiętaj, że prędkości przesyłania są często znacznie niższe niż prędkości pobierania u Twojego dostawcy usług internetowych.

Przesyłanie dużej ilości treści naraz może również spowolnić i całkowicie pochłonąć przepustowość, więc mając to na uwadze, przyjrzyjmy się ustawieniom Menedżera muzyki. Otwórz ekran Menedżera muzyki z paska zadań lub paska menu w zależności od platformy i przejdźmy do tych kart.

Pierwsza karta, Prześlij, jest dość prosta. Możesz wyświetlić aktualny stan przesyłania, dodać lub usunąć folder z pamięci podręcznej przesyłania, a na koniec zaznaczyć lub odznaczyć opcję automatycznego przesyłania utworów do wybranych folderów.

Następnie przejdź do zakładki Pobierz. Muzyka Google Play ułatwia przechowywanie całej muzyki w jednym pakiecie. Wszystko, co przesyłasz do chmury, można łatwo i bezpłatnie pobrać z powrotem na dowolne wybrane urządzenie w dowolnym momencie. Można również pobrać określone utwory, ale musisz to zrobić za pomocą samego odtwarzacza internetowego.

Karta Informacje nie zawiera nic ciekawego poza niektórymi kredytami, wraz z warunkami korzystania z usługi i linkami do prywatności. Jest to zakładka Zaawansowane, na którą chcemy zwrócić szczególną uwagę.

Tutaj możesz zmienić lokalizację swojej kolekcji muzycznej między tymi samymi folderami i opcjami, o których wspomnieliśmy powyżej. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć opcję automatycznego uruchamiania Menedżera muzyki podczas uruchamiania komputera, a także włączyć lub wyłączyć automatyczne raporty o awariach wysyłane do Google.

Ale najważniejsza funkcja dotyczy problemu z przepustowością, o którym wspomnieliśmy powyżej. Domyślnie Menedżer muzyki Google Play zapewnia najszybszy możliwy poziom przesyłania, ale jeśli martwisz się szybkością lub zużyciem danych, możesz zmienić szybkość w zakresie od 1 Mb/s lub nawet niższą. Oczywiście ustawienie Menedżera muzyki na tak niskie prędkości oznacza, że ​​przesyłanie potrwa znacznie dłużej, ale ułatwi zarządzanie połączeniem internetowym w trakcie przesyłania.

Korzystanie z odtwarzacza internetowego Muzyki Google Play

Gdy Twoja muzyka zacznie się przesyłać do chmury, możesz skorzystać z tej okazji, by zapoznać się z odtwarzaczem Muzyki Play, który jest dostępny, klikając tutaj lub przechodząc na music.google.com w przeglądarce.

System operacyjny Chrome przechowuje również skrót w programie uruchamiającym aplikacje na urządzeniu, więc możesz go również wybrać. Przesłana muzyka pojawi się na karcie „Ostatnia aktywność” u góry ekranu i możesz wyświetlić całą przesłaną muzykę, klikając „Biblioteka” w panelu po lewej stronie, aby wyświetlić zawartość.

Przesłana muzyka powinna już zawierać wszystkie metadane przesłane bezpośrednio z iTunes lub folderów muzycznych, ale jeśli metadane nie zostały pobrane lub wykryte prawidłowo, możesz łatwo zmienić i edytować metadane biblioteki zarówno dla poszczególnych utworów, jak i albumów.

Zarówno albumy, jak i listy utworów mają swój własny przycisk menu z trzema kropkami, który możesz dotknąć, aby otworzyć menu na swoim urządzeniu. W tym miejscu poszukaj „edytuj informacje o albumie” lub „edytuj informacje”, w zależności od wyboru.

Każdy utwór można edytować w całości w Chrome, więc nie musisz używać urządzenia do zarządzania multimediami, aby zmieniać utwory lub informacje o albumie. I na szczęście edytor metadanych w Muzyce Google Play jest naprawdę solidny — możesz zmieniać nazwy utworów, wykonawców, nazwiska kompozytorów, numery utworów i płyt, wyświetlać szybkości transmisji dla poszczególnych utworów, a nawet oznaczać utwory jako wyraźnie określone w swojej bibliotece. To naprawdę imponujące rzeczy, którymi można zarządzać w aplikacji internetowej.

Dostęp do Muzyki Play można uzyskać zarówno na urządzeniach z systemem iOS, jak i Android, co ułatwia pobieranie biblioteki. Jak już wspomniano, Play Music ma też wiele innych wbudowanych treści do słuchania i zabawy. Oto krótkie zestawienie tego, co jest oferowane na poziomach bezpłatnych i płatnych:

Bezpłatny

  • Przechowywanie w chmurze na maksymalnie 50 000 utworów (do tej liczby nie wlicza się żadnych zakupów muzycznych lub uzyskanych w sklepie Google Play).
  • Wyselekcjonowane listy odtwarzania i stacje radiowe przedstawiające nastroje, zajęcia lub ulubionych muzyków i artystów. Jest to obsługiwane przez reklamy i daje tylko sześć pominięć na godzinę.
  • Obsługa podcastów dla tysięcy podcastów na dowolnym urządzeniu.
  • Odtwarzanie na dowolnym urządzeniu z systemem iOS, Android lub internetowym.

Płatne (9,99 USD/miesiąc)

  • Jak Spotify dostęp do 40 milionów utworów przesyłanych strumieniowo, w tym nowych wydań, bez reklam i limitów pomijania.
  • Nieograniczone korzystanie ze spersonalizowanych stacji radiowych bez reklam i limitów pomijania.
  • Odtwarzanie w trybie offline tych 40 milionów utworów przesyłanych strumieniowo.
  • Całkowicie bez reklam w YouTube dzięki YouTube Red, który jest dostępny bez dodatkowych kosztów.

W systemie Android i systemie operacyjnym Chrome Muzyka Google Play to jedna z najlepszych usług subskrypcji muzyki, do której można kupić — łączy w sobie swobodę i elastyczność Spotify z cyfrową szafką na muzykę, która może być jeszcze niedostępna w usługach przesyłania strumieniowego. YouTube bez reklam na komputery stacjonarne i urządzenia mobilne tylko osładza ofertę i uważamy, że absolutnie warto zajrzeć do platformy, jeśli możesz sobie pozwolić na miesięczny koszt.

Po utworzeniu kopii zapasowej muzyki w chmurze możesz uzyskać do niej dostęp na dowolnym urządzeniu za pomocą połączenia internetowego. To świetny i łatwy sposób na udostępnienie biblioteki iTunes na wielu różnych urządzeniach, nawet jeśli wymaga to nieco dodatkowej pracy przy przesyłaniu treści do chmury. Mimo to jesteśmy wielkimi fanami narzędzia oferowanego przez Muzykę Play, nawet jeśli zdecydujesz się nie płacić za dodatkowe funkcje.

Przesyłanie muzyki w Chrome

Ok, więc może nie masz dostępu do komputera z systemem Windows lub Mac. To też jest w porządku - oznacza to po prostu, że do przesyłania naszej kolekcji muzyki musimy użyć odpowiedniej wtyczki Chrome zamiast dedykowanej aplikacji do zarządzania mediami. Pamiętaj też, że większość Chromebooków ma tylko 16 lub 32 GB pamięci, więc potrzebujesz przenośnego dysku twardego lub dysku flash USB, aby zachować muzykę podczas przesyłania jej na Chromebooka. To powiedziawszy, oto nasz przewodnik dotyczący przesyłania muzyki na Chromebooka zamiast korzystania z komputera Mac lub Windows PC.

Zacznij od przejścia do sklepu Chrome Web Store tutaj i upewnij się, że pobrałeś Muzykę Google Play na swojego Chromebooka. Po zainstalowaniu tej wtyczki na Chromebooku chcesz przejść do Muzyki Google Play w przeglądarce i otworzyć przycisk menu w lewym górnym rogu ekranu.

Znajdź ikonę „prześlij muzykę” i dotknij jej. Z tego miejsca możesz przeciągać i upuszczać dowolne pliki lub foldery zawierające utwory lub możesz użyć przeglądarki plików, aby wybrać z komputera. Twoja muzyka zacznie się automatycznie przesyłać, ale nie będziesz w stanie wykonywać żadnych zaawansowanych czynności, o których wspomnieliśmy wcześniej w ustawieniach Menedżera muzyki, w tym ograniczania używanej przepustowości lub włączania automatycznego przesyłania nowej muzyki. Mimo to jest to najszybszy sposób, w jaki użytkownicy tylko Chromebooków mogą uzyskać muzykę w chmurze.

Inne metody

Ale co, jeśli nie chcesz przenieść swojej biblioteki do Muzyki Google Play. Chociaż narzędzie Google może działać cicho w tle, nadal może być potężną niedogodnością uczenie się korzystania z nowego narzędzia tylko do słuchania muzyki na komputerze. Właśnie z tego powodu przeprowadziliśmy badania nad innymi metodami używanymi do słuchania biblioteki iTunes na Chromebooku. Oto nasze ustalenia — chociaż powtórzymy, rozwiązanie do blokowania chmury w Muzyce Google Play jest nadal naszym ulubionym rozwiązaniem. Spójrzmy.

Korzystanie z Pulpitu zdalnego Chrome

To nie jest idealne rozwiązanie - w rzeczywistości będzie działać dobrze tylko wtedy, gdy jesteś w tej samej sieci, co Twój komputer stacjonarny lub laptop, który zawiera bibliotekę iTunes. Ale jeśli po prostu próbujesz przesyłać strumieniowo własną bibliotekę przez połączenie internetowe i możesz utworzyć wystarczająco stabilne połączenie, aby korzystać z Pulpitu zdalnego Chrome, aplikacja Google do przesyłania strumieniowego online może wyświetlać komputer z systemem Windows lub Mac bezpośrednio w systemie operacyjnym Chrome za pomocą kilka kliknięć myszą.

Pulpit zdalny Chrome jest standardem w systemie operacyjnym Chrome, a po zalogowaniu się na konto Google możesz synchronizować swoje komputery, aby używać ich automatycznie. To naprawdę przydatne narzędzie, ale upewnij się, że jesteś w tej samej sieci, aby zapobiec opóźnieniom.

Instalowanie Croutona i WINE na Chromebooku

Crouton to nasz ulubiony sposób na zainstalowanie dystrybucji Linuksa na Chromebooku, co ułatwia uruchamianie wszelkiego rodzaju aplikacji innych niż Chrome OS, w tym iTunes. Nie jest to idealne rozwiązanie - Crouton ma różnego rodzaju małe problemy z sporadycznymi brakami stabilności, problemami ze sterownikami i wymaganiem dość zaawansowanego zrozumienia działania systemu Linux i wiersza poleceń.

Ale niech cię to nie odstraszy. Jeśli denerwujesz się instalacją Linuksa, nie przejmuj się — opublikowaliśmy fantastyczny przewodnik o tym, jak uruchomić Linuksa na swoim Chromebooku i chociaż nie jest to w żaden sposób idealne rozwiązanie, jest również jedyny sposób na prawidłowe działanie iTunes na laptopie.

Po zainstalowaniu Croutona i uruchomieniu go, będziesz chciał użyć programu o nazwie WINE dla swojej nowo markowej maszyny z systemem Linux. Jeśli nigdy nie słyszałeś o WINE (pierwotnie znanym jako Emulator Windows, teraz znanym jako dosłownie „Wine to nie emulator” — tak, frajerzy są świetni w nazywaniu rzeczy), prawdopodobnie nie jesteś sam. WINE to program służący do uruchamiania oprogramowania zaprojektowanego dla systemu Windows i działającego na platformach opartych na systemie Unix, takich jak macOS i Linux, i chociaż może być niezwykle przydatny w przypadku niektórych aplikacji, jest również nieco skomplikowany, wadliwy i techniczny w swej istocie.

Udaj się na stronę WINE i pobierz aplikację dla swojej dystrybucji Linuksa. Szybkie wyszukiwanie w Google powie Ci, czy Twoja wersja Linuksa wymaga dodatkowego oprogramowania, takiego jak „PlayonLinux”. Cokolwiek potrzebujesz, pobierz i zainstaluj z odpowiednich stron internetowych. Po uruchomieniu WINE będziesz potrzebować pliku iTunes .exe, aby uruchomić go w WINE. Zainstaluj program tak, jak na każdej innej platformie Windows i powinieneś być gotowy do pracy. Wiadomo, że iTunes jest nieco błędny podczas korzystania z WINE, więc być może będziesz musiał wypróbować kilka różnych wersji iTunes, aby działał poprawnie na Twoim Chromebooku.

I oczywiście wszystko to - instalowanie Croutona, WINE i wszystkich innych problemów związanych z obydwoma - to trochę dużo, jeśli weźmiesz pod uwagę prostotę przesyłania biblioteki iTunes za pośrednictwem Muzyki Google Play.