Jak złamać Jailbreak Amazon Firestick [sierpień 2021]

Od linii niedrogich urządzeń Roku po wysokiej klasy Apple TV 4K firmy Apple, nie brakuje opcji dodawania aplikacji do przesyłania strumieniowego do telewizora. Urządzenia Amazon Fire TV znajdują się na szczycie zestawu, z opcjami przesyłania strumieniowego za jedyne 29 USD za Fire Stick Lite. Od własnej usługi Prime Video Amazon po aplikacje takie jak Netflix, Disney+ i YouTube, Amazon ułatwia przesyłanie strumieniowe prawie wszystkiego, czego kiedykolwiek chcesz, a jednocześnie obsługuje ekosystem urządzeń Amazon.

Jak złamać Jailbreak Amazon Firestick [sierpień 2021]

Oczywiście jest jeszcze jeden powód, dla którego warto sięgnąć po Amazon Fire TV Stick, poza ceną i funkcjami. Urządzenia Fire TV obsługują system Amazon Fire OS, rozwidlony z systemu Android, co ułatwia korzystanie z otwartości platformy. Niezależnie od tego, czy chcesz dodać nową zawartość do Fire TV Stick, czy po prostu chcesz ułatwić otwieranie Fire OS na źródła zewnętrzne, uaktualnienie urządzenia do Fire Stick z jailbreakiem może pomóc Ci uzyskać dostęp do większej liczby rzeczy kochasz w swojej telewizji.

Jailbreaking Fire TV Stick jest dość łatwy, więc przyjrzyjmy się wyjaśnieniu, co robi jailbreaking, status prawny jailbreakingu i oczywiście przewodnik krok po kroku dotyczący jailbreakowania Fire TV Stick.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Co to jest Jailbreak Fire TV Stick?

Zacznijmy od podstaw: termin „jailbreak” w odniesieniu do urządzenia Fire TV nabiera innego znaczenia. Przez dekadę termin „jailbreak” odnosił się głównie do urządzeń z systemem iOS, gdzie jailbreaking odblokowuje system operacyjny z otoczonego murem ogrodu Apple i umożliwia użytkownikowi instalowanie sklepów z aplikacjami innych firm, pirackich treści i zmianę podstawowych plików urządzenia . Podobnie rootowanie na Androidzie również reprezentuje jailbreak, choć na poziomie podstawowym. Obie usługi zazwyczaj wymagają pewnej wiedzy technicznej. Jailbreak urządzenia z systemem iOS prawie zawsze wymaga starszej wersji systemu iOS, podczas gdy rootowanie w systemie Android jest zwykle zatrzymywane na poziomie operatora, a nie przez Google.

Pomimo nazywania tego jailbreakiem, termin ten oznacza coś zupełnie innego, jeśli chodzi o używanie Fire TV Stick. Jailbreakowanie urządzenia Fire TV nie wymaga dołączania komponentu do komputera, uruchamiania linii kodu, a nawet korzystania z oprogramowania znalezionego na losowym forum. Zamiast tego ludzie zazwyczaj odnoszą się do jailbreaku urządzenia Fire TV jako aktu instalowania aplikacji innych firm niedostępnych w sklepie Amazon Appstore w celu rozszerzenia biblioteki treści, zwykle poprzez wykorzystanie piractwa.

Większość użytkowników zwraca się do Kodi w celu uzyskania oprogramowania do jailbreakingu, ponieważ Kodi jest platformą typu open source, która dobrze współpracuje z pilotem Amazon Fire TV. Chociaż sam Kodi nie jest aplikacją piracką, pozwala na tysiące tysięcy dodatków, które umożliwiają natychmiastowe przesyłanie strumieniowe filmów bezpośrednio do urządzenia.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Czy legalne jest jailbreak My Fire TV Stick?

Proces jailbreakowania Fire TV Stick sprowadza się do instalacji oprogramowania na twoim urządzeniu, więc w tym sensie jailbreakowanie Fire TV Stick jest całkowicie legalne. Chociaż jailbreakowanie urządzeń z systemem iOS i rootowanie urządzeń z Androidem było od czasu do czasu poddawane kontroli prawnej, w obu tych przypadkach stwierdzono również, że mają podstawy prawne w przypadku zmiany stanu urządzenia przez użytkowników. I oczywiście warto zauważyć, że, jak wspomnieliśmy powyżej, faktyczny akt jailbreakowania Fire Stick nie różni się od instalacji Kodi na komputerze.

To powiedziawszy, oczywiście ważne jest, aby pamiętać, że dodawanie do Kodi treści, które pirackie filmy, programy telewizyjne i inne treści są częścią jailbreaku twojego urządzenia, którą można uznać za nielegalną. Podczas gdy firmy zazwyczaj pozywają dystrybutorów nielegalnie hostowanych treści online, zawsze istnieje ryzyko, że Twój dostawca usług internetowych może ograniczyć lub anulować korzystanie z Internetu z powodu nielegalnego przesyłania strumieniowego. Używanie Kodi do strumieniowego przesyłania hostowanych multimediów w Internecie powinno być uważane przez większość użytkowników za piractwo i musisz upewnić się, że rozumiesz ryzyko związane z przesyłaniem strumieniowym treści online. Sam Kodi nie jest aplikacją stworzoną do piractwa, a zespół programistów w pełni sprzeciwił się używaniu aplikacji do takich usług medialnych.

Jak zawsze nie zachęcamy ani nie tolerujemy żadnych nielegalnych zachowań, w tym nielegalnego przesyłania strumieniowego treści online, i nie powinniśmy ponosić odpowiedzialności za jakiekolwiek negatywne konsekwencje wynikające z korzystania z jakichkolwiek usług, aplikacji lub metod opisanych w tym przewodniku. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się ze stanowiskiem swojego kraju w zakresie praw autorskich, a także z warunkami użytkowania każdego używanego dodatku Kodi.

Oferta limitowana: 3 miesiące ZA DARMO! Zdobądź ExpressVPN. Bezpieczny i przyjazny dla przesyłania strumieniowego.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Jak jailbreakować mój Fire TV Stick?

Aby uzyskać aplikacje z jailbreakiem na Fire TV Stick, musisz zacząć od zainstalowania Kodi. Z oczywistych powodów Kodi nie jest wymieniony w sklepie Amazon Appstore jako aplikacja, którą można łatwo pobrać do regularnego użytku. W przeciwieństwie do Google, Amazon stosuje podejście bardziej podobne do Apple na swoim rynku aplikacji, dopuszczając tylko niektóre aplikacje po ich zatwierdzeniu do użytku. Chociaż Kodi jest łatwo dostępny w sklepie Google Play, nigdzie nie można go znaleźć na platformie Amazon, ponieważ został usunięty w 2015 roku z powodu obaw związanych z piractwem.

Ale, jak widzieliśmy w przypadku większości produktów Amazon, łatwo jest wykorzystać ich podstawę Androida jako metodę przeciwko nim. Ponieważ Android pozwala na instalowanie aplikacji poza sklepem z aplikacjami, uruchomienie Kodi na Fire Stick wcale nie trwa długo. Ta metoda została przetestowana na aktualnej generacji Fire TV Stick 4K z zainstalowaną najnowszą wersją, chociaż zdjęcia mogą przedstawiać starszy interfejs.

Włączanie w urządzeniu instalowania aplikacji ładowanych po stronie

  1. Zacznij od otwarcia wyświetlacza Fire TV, wybudzając urządzenie i przytrzymując przycisk Home na pilocie Fire TV, aby otworzyć menu szybkich działań. To menu zawiera listę czterech różnych opcji dla Fire TV: listę aplikacji, tryb uśpienia, dublowanie i ustawienia. Wybierz menu ustawień, aby szybko załadować listę preferencji. Możesz też przejść do ekranu głównego Fire TV i przewinąć w prawo wzdłuż górnej listy menu, wybierając opcję ustawień.
  2. Naciśnij strzałkę w dół na pilocie, aby przejść do menu ustawień wyświetlacza. Fire OS ma menu ustawień ustawione poziomo, a nie pionowo, więc przewijaj menu ustawień od lewej do prawej, aż znajdziesz opcje dla Mój ogień TV. (W starszych wersjach Fire OS jest to oznaczone jako Urządzenie.) Naciśnij środkowy przycisk na pilocie, aby załadować ustawienia urządzenia.

3. Kliknij Opcje programistyczne z Ustawienia urządzenia; to drugi dół od góry, po O.

4. Przewiń w dół do Aplikacje z nieznanych źródeł i naciśnij środkowy przycisk. Umożliwi to Twojemu urządzeniu instalowanie aplikacji ze źródeł innych niż Amazon Appstore, co jest niezbędnym krokiem, jeśli zamierzamy przenieść Kodi na nasze urządzenie. Może pojawić się ostrzeżenie informujące, że pobieranie aplikacji ze źródeł zewnętrznych może być niebezpieczne. Kliknij ok po wyświetleniu monitu i kliknij przycisk Strona główna na pilocie, aby wrócić do ekranu głównego.

Pobieranie Kodi na urządzenie

Dzięki możliwości bocznego ładowania aplikacji na Twoim urządzeniu możemy wreszcie zabrać się za pobranie Kodi na Twoje urządzenie. Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z urządzenia z Androidem i musiałeś ładować aplikację za pomocą pakietu APK z witryny takiej jak APKMirror lub APKpure, prawdopodobnie możesz zobaczyć, dokąd to zmierza. Tak, na Twoim Amazon Fire Stick może być uruchomiona niestandardowa wersja Androida, wraz z niestandardowym sklepem z aplikacjami i pewnymi ograniczeniami dotyczącymi tego, co można, a czego nie można zainstalować, ale gdy podstawowym systemem operacyjnym jest nadal Android, możemy skorzystać z tej możliwości ładować aplikacje i pobierać Kodi na swoje urządzenie, niezależnie od tego, czy Amazon tego chce, czy nie.

Oczywiście, aby to zrobić, musimy najpierw dodać możliwość pobierania aplikacji na Fire Stick. Amazon nie zawiera przeglądarki z Twoim urządzeniem, więc będziesz musiał pobrać aplikację innej firmy, która umożliwia korzystanie z adresów URL na Twoim urządzeniu, tak jak na zwykłym telefonie lub tablecie. Chociaż w App Store nie jest dostępna do pobrania konkretna aplikacja przeglądarki, istnieje aplikacja, która umożliwia pobieranie treści bezpośrednio na urządzenie.

Korzystając z wbudowanej funkcji wyszukiwania lub używając Alexa na pilocie Fire Stick, wyszukaj Ściągnij, Pobieracz, lub Przeglądarka; wszystkie trzy przyniosą dokładnie tę samą aplikację, której szukamy. Ta aplikacja jest odpowiednio nazywana Downloaderem. Aplikacja ma setki tysięcy użytkowników i jest ogólnie uważana za świetną aplikację na Twoje urządzenie. Naciśnij przycisk pobierania na liście Amazon Appstore dla Downloader, aby dodać aplikację do swojego urządzenia. Nie będziesz musiał trzymać aplikacji na Fire Stick po użyciu jej do tego procesu instalacji, więc nie bój się odinstalować aplikacji, jeśli wolisz nie trzymać jej w pobliżu.

Po zakończeniu instalacji aplikacji naciśnij przycisk Otwórz na liście aplikacji, aby otworzyć Pobieracz na Twoim urządzeniu. Klikaj różne wyskakujące komunikaty i alerty zawierające szczegółowe informacje o aktualizacjach aplikacji, aż dotrzesz do głównego ekranu. Downloader zawiera szereg narzędzi, wszystkie starannie opisane po lewej stronie aplikacji, w tym przeglądarkę, system plików, ustawienia i inne. To powiedziawszy, głównym aspektem aplikacji, której potrzebujemy, jest pole wprowadzania adresu URL, które zajmuje większość ekranu wewnątrz aplikacji.

Downloader umożliwia pobieranie treści z określonego adresu URL, który wprowadzasz do aplikacji, co ułatwia pobranie APK bezpośrednio na urządzenie. Masz tutaj dwie różne opcje pobrania pakietu Kodi APK: po pierwsze, możesz pobrać Kodi, korzystając z naszego skróconego linku poniżej, który automatycznie pobierze kodi 19.1 Matrix.

Alternatywnie możesz przejść do witryny Kodi Downloads tutaj, kliknąć opcję Android, kliknąć prawym przyciskiem myszy ARMV7A (32-BITOWY) i skopiuj i wklej ten link do wybranego przez siebie skracacza linków; zalecamy bit.ly, ze względu na niestandardowe opcje linków, które ułatwiają tworzenie czegoś, co można wprowadzić do urządzenia. Bez skracacza linków będziesz musiał wprowadzić długi adres URL za pomocą samego pilota, więc zalecamy wykonanie jednej z tych dwóch powyższych opcji.

Wprowadzając ten adres URL lub tworząc własny z witryny pobierania, do której link znajduje się powyżej, sprawisz, że Twoje urządzenie będzie mogło automatycznie rozpocząć pobieranie Kodi bezpośrednio za pomocą aplikacji do pobierania. Kliknij Następny przycisk po wprowadzeniu linku do urządzenia. Twój Fire Stick potwierdzi link, z którego chcesz pobrać; naciskać Wybierać aby potwierdzić opcję pobierania na swoim urządzeniu, a pobieranie rozpocznie się natychmiast od tego adresu URL.

Większość plików APK Kodi ma około 80 lub 90 MB, więc spodziewaj się, że pobieranie zajmie łącznie od 10 do 20 sekund, w zależności od szybkości połączenia internetowego. Po zakończeniu pobierania APK powinien otworzyć się automatycznie na Twoim urządzeniu. Jeśli pojawi się monit o otwarcie instalatora Kodi, naciśnij ok.

Instalowanie Kodi na urządzeniu

Po pobraniu pakietu APK na urządzenie wystarczy teraz zainstalować Kodi bezpośrednio na urządzeniu. Gdy na ekranie pojawi się ekran instalacyjny Kodi, zostaniesz powitany wyświetlaczem ostrzegającym o informacjach, do których Kodi może uzyskać dostęp. Dla każdego, kto wcześniej zainstalował pakiety APK na urządzeniach z Androidem, ten ekran od razu będzie wyglądał znajomo; chociaż jest to wersja ekranu instalacyjnego o tematyce Amazon, nadal jest to bardzo "Android". Użyj pilota, aby podświetlić i wybrać zainstalować przycisk, a urządzenie rozpocznie instalację Kodi. Sam Kodi jest dość dużą aplikacją, więc poczekaj, aż zainstaluje się na swoim urządzeniu; w naszej instalacji cały proces trwał około trzydziestu sekund.

Po zakończeniu instalacji na Twoim urządzeniu otrzymasz małe powiadomienie w prawym dolnym rogu wyświetlacza, informujące Cię, że możesz nacisnąć przycisk menu, aby otworzyć Kodi na swoim urządzeniu. Alternatywnie możesz również nacisnąć otwarty na ekranie instalacji, aby automatycznie otworzyć Kodi. Zostaniesz powitany ekranem startowym Kodi, a gdy Kodi zakończy konfigurowanie po pierwszym uruchomieniu, będziesz na głównym wyświetlaczu. Z tego miejsca możesz dodawać repozytoria, wyświetlać filmy przechowywane w sieci i nie tylko. Najlepsza część tego: w przeciwieństwie do urządzeń takich jak Apple TV, zawsze możesz wrócić do standardowego ekranu głównego Fire TV, naciskając przycisk Home na pilocie. Zasadniczo otrzymujesz to, co najlepsze z obu światów, dzięki pokojowym współistnieniu aplikacji Kodi i Fire OS na jednej platformie.

Często Zadawane Pytania

Czy Jailbreaking pozwala mi instalować aplikacje takie jak Peacock?

Tak, ale Peacock obsługuje teraz urządzenia Roku i Fire TV bez konieczności ładowania bocznego aplikacji lub jailbreakingu.

Nasz przewodnik po jailbreakingu obejmuje głównie instalowanie Kodi, ale kiedy omawiamy instalowanie aplikacji przez sideload, możesz z łatwością użyć tej metody do sideloadowania aplikacji na Fire TV Stick.

Czy powinienem po prostu kupić taki, który jest już przed jailbreakiem?

Rynek „przed więzieniem” Fire Sticks naprawdę wysechł, odkąd FCC wkroczyło, by poprosić Amazon i eBay o zaprzestanie sprzedaży tych produktów, ale jeśli natkniesz się na jeden, powinieneś go pominąć. Chociaż te urządzenia oferują tysiące „wstępnie zainstalowanych” aplikacji, prawie zawsze przy użyciu Kodi. Wydawanie dodatkowych pieniędzy na urządzenie przed jailbreakiem lub kupowanie zupełnie nowego urządzenia, gdy masz już Fire TV Stick leżący w domu, nie jest świetnym sposobem na wydawanie ciężko zarobionych pieniędzy.

Urządzenia te są łatwe do „jailbreaku” i można je wykonać w ciągu zaledwie około trzydziestu minut — i obejmuje to czas instalacji.

Co teraz?

Cóż, to naprawdę zależy od ciebie. Kodi sam w sobie jest całkiem wydajną platformą multimedialną, a nawet ma możliwość strumieniowego przesyłania treści, takich jak YouTube, za pomocą oficjalnych dodatków. Ale ogólnie rzecz biorąc, każdy, kto chce jailbreakować swoje urządzenie, prawdopodobnie chce zainstalować dodatki lub kompilacje w swojej instancji Kodi. Zazwyczaj to dodatkowe oprogramowanie jest dodawane za pomocą przeglądarki dodatków w Kodi, przy użyciu łącza do oprogramowania znalezionego w Internecie.

Jeśli jesteś ciekawy od czego zacząć, mamy mnóstwo przewodników do przejrzenia instalacji najlepszych dodatków Kodi (które pozwalają zachować typowy interfejs Kodi podczas dodawania nowych aplikacji pojedynczo) i kompilacji Kodi (które całkowicie zmieniają oprogramowanie z nowym wyglądem).

***

Złamanie więzienia urządzenia Fire TV brzmi na papierze trudno, ale to nie może być dalsze od prawdy. Łatwość dostępu do dodawania nowych treści, które nie zostały oficjalnie zatwierdzone przez Amazon, jest w zasadzie tak prosta, jak zainstalowanie kilku nowych aplikacji na urządzeniu. Za jedyne 40 USD (lub 50 USD za model 4K) Fire Stick jest jednym z najlepszych urządzeń, jakie możesz kupić. Chociaż to niefortunne, że powiązania aplikacji z piractwem skłoniły Amazon do usunięcia Kodi z Amazon Appstore, nie powstrzymało to możliwości bocznego załadowania Kodi na twoje urządzenie.

Połączenie Kodi i Amazon Fire Stick stało się niezwykle popularne na całym świecie i łatwo zrozumieć, dlaczego. A dzięki łatwości dostępu do Kodi na urządzeniu, instalowanie aplikacji - i Przymierza, w tym przypadku - jest naprawdę proste.