Jak trzymać laptopa w stanie zamkniętym?

Czy zauważyłeś, że po zamknięciu laptopa wyłącza się lub przechodzi w tryb uśpienia? Chociaż może to być świetna funkcja oszczędzania energii, może to również stanowić duży problem, szczególnie jeśli podłączysz laptopa do zewnętrznego monitora, aby pracować nad czymś ważnym.

Jak trzymać laptopa w stanie zamkniętym?

Ale jest sposób na kontynuowanie pracy i włączenie laptopa, gdy jest zamknięty. Czytaj dalej ten artykuł, a dowiesz się, jak zachować włączony laptop, gdy jest zamknięty w różnych systemach operacyjnych i urządzeniach.

Ubuntu

Jeśli chcesz, aby Twój laptop był włączony lub wybudzony po zamknięciu pokrywy w Ubuntu, możesz to zrobić na dwa różne sposoby. Najprostszym sposobem jest zainstalowanie aplikacji, która umożliwi to ustawienie:

 1. Zainstaluj aplikację o nazwie „Tweaks”.

 2. Otwórz aplikację.

 3. Dotknij "Ogólne".

 4. Zobaczysz opcję „Zawieś, gdy pokrywa laptopa jest zamknięta”. Jeśli chcesz, aby Twój laptop działał, wyłącz to.

Pamiętaj, że te instrukcje będą działać tylko wtedy, gdy używasz systemu, zestawu narzędzi programowych współpracujących z Ubuntu.

Innym sposobem włączenia lub wyłączenia laptopa, gdy pokrywa jest zamknięta, jest korzystanie z terminala.

 1. Przejdź do aplikacji systemowych.

 2. Dotknij „Terminal”.

 3. Uruchom polecenie: sudo gedit /etc/systemd/logind.conf.

 4. Wprowadź swoje hasło i naciśnij enter.

 5. Po otwarciu pliku poszukaj wiersza #HandleLidSwitch=zawieś.

 6. Zastąp wiersz następującym: HandleLidSwitch=ignoruj jeśli chcesz mieć pewność, że Twój laptop będzie działał po zamknięciu pokrywy.

Chromebook

Możesz utrzymać Chromebooka włączone lub wybudzone po zamknięciu pokrywy, wykonując te proste czynności:

 1. Kliknij obszar zegara w prawym dolnym rogu.

 2. Wybierz ikonę ustawień.

 3. W menu po lewej stronie wybierz „Urządzenie”.

 4. Dotknij "Moc".

 5. Zobaczysz opcję „Śpij, gdy pokrywa jest zamknięta”. Wyłącz to.

Po wyłączeniu możesz po prostu wyjść z ustawień, a zmiany zostaną automatycznie zapisane.

Ważne jest, aby wspomnieć, że Chromebook nie ma możliwości oddzielnego wprowadzania zmian, gdy laptop jest podłączony lub zasilany z baterii.

Prochowiec

Utrzymywanie laptopa włączonego lub obudzonego, gdy pokrywa jest zamknięta, jest bardzo łatwe do włączenia na Macu.

Oto jak możesz to zrobić:

 1. Kliknij ikonę Apple w lewym górnym rogu.

 2. Wybierz „Preferencje systemowe”.

 3. Dotknij „Oszczędzanie energii” – to ikona żarówki.

 4. Dotknij „Zasilacz”.

 5. Zobaczysz suwak „Wyłącz wyświetlacz po”. Przesuń go w prawo.

Windows 10

System Windows oferuje kilka opcji, jeśli chodzi o wybór tego, co ma robić Twój laptop po zamknięciu pokrywy:

 1. Otwórz menu „Start” w lewym dolnym rogu.

 2. Wyszukaj „Panel sterowania”.

 3. Dotknij „Sprzęt i dźwięk”.

 4. Dotknij "Opcje zasilania".

 5. Dotknij "Wybierz, co robi zamknięcie pokrywy".

Tutaj możesz wybierać spośród kilku opcji, aby znaleźć to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom: nic nie rób, uśpij, hibernuj lub wyłącz. Możesz także ustawić, co robi zamykanie pokrywy, gdy laptop jest zasilany z baterii lub gdy jest podłączony. Jeśli więc chcesz, aby laptop był włączony, możesz to łatwo ustawić za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak skonfigurować monitor zewnętrzny?

Ubuntu

Konfiguracja zewnętrznego monitora przy użyciu Ubuntu to prosty i szybki proces. Tylko upewnij się, że wykonałeś następujące kroki:

1. Podłącz monitor zewnętrzny do komputera. Jeśli nie zostanie rozpoznany automatycznie lub jeśli chcesz zmienić niektóre ustawienia, zapoznaj się z poniższymi krokami.

2. Otwórz „Działania” (w starszych wersjach Ubuntu możesz przejść do „System”, następnie „Preferencje”, a następnie „Ustawienia”).

3. Zacznij pisać „Wyświetlacze”.

4. Wybierz „Wyświetlacze”. Tutaj możesz dostosować układ wyświetlania, orientację i rozdzielczość.

5. Gdy skończysz, kliknij „Zastosuj”. Nowe ustawienia będą wyświetlane przez 20 sekund, a następnie powrócisz do starych ustawień. Jeśli zdecydujesz, że chcesz nowe ustawienia, dotknij "Zachowaj zmiany".

Chromebook

Jeśli chcesz skonfigurować zewnętrzny monitor dla swojego Chromebooka, wykonaj poniższe proste czynności:

1. Podłącz monitor zewnętrzny do Chromebooka.

2. Stuknij w obszar czasu w prawym dolnym rogu.

3. Wybierz „Ustawienia”.

4. Znajdź sekcję „Urządzenie”. Dotknij „Wyświetlacze”.

5. Wybierz tryb wyświetlania, rozmiar, orientację i ostrość.

Prochowiec

Jeśli chcesz skonfigurować monitor zewnętrzny na komputerze Mac, oto instrukcje, jak to zrobić:

1. Upewnij się, że komputer Mac jest podłączony i podłącz zewnętrzny wyświetlacz do komputera Mac. Wyświetlacz najprawdopodobniej zostanie rozpoznany automatycznie, ale jeśli chcesz zmienić niektóre ustawienia, możesz to zrobić, wykonując następujące czynności:

2. Przejdź do menu Apple w lewym górnym rogu.

3. Wybierz „Preferencje systemowe”.

4. Wybierz „Wyświetlacze”.

5. Wybierz „Rozmieszczenie”.

6. Dostosuj rozmiar wyświetlacza, orientację, pozycję itp.

Windows 10

Konfiguracja zewnętrznego monitora na laptopie z systemem Windows 10 jest dość łatwa. Spójrz na następujące kroki:

1. Podłącz monitor zewnętrzny do komputera. Powinien zostać rozpoznany automatycznie, ale w niektórych przypadkach będziesz musiał podłączyć go ręcznie.

2. Wybierz menu „Start” w lewym dolnym rogu.

3. Zacznij pisać „Ustawienia”.

4. Otwórz „Ustawienia”.

5. Wybierz „System”.

6. Dotknij „Wyświetlacz”.

7. Jeśli monitor zewnętrzny nie został rozpoznany automatycznie, dotknij „Wykryj”.

8. W menu „Wiele wyświetlaczy” możesz wybrać orientację wyświetlacza, rozmiar, rozdzielczość itp.

9. Po zakończeniu kliknij „Zachowaj zmiany”.

Dlaczego warto używać monitora zewnętrznego?

Obecnie większość osób korzystających z komputerów korzysta z laptopów, ponieważ są one kompaktowe i łatwe do przenoszenia. Dlatego wielu z nas mogło nie rozważać zakupu zewnętrznego monitora.

Istnieje jednak wiele korzyści z używania jednego:

1. Większy ekran — po podłączeniu laptopa do zewnętrznego monitora można go używać jako komputera stacjonarnego. Oznacza to, że możesz pracować na znacznie większym ekranie bez konieczności ciągłego powiększania.

2. Postawa – Korzystanie z zewnętrznego monitora może zdziałać cuda dla pleców i szyi. W jaki sposób? Podczas pracy na laptopie nieświadomie zginasz szyję i plecy, aby zobaczyć ekran. Może to powodować ból szyi i pleców, a przez dłuższy czas może mieć poważne konsekwencje dla postawy. Dzięki zastosowaniu zewnętrznego monitora będziesz w stanie wyprostować plecy, zmniejszając w ten sposób możliwość wystąpienia przewlekłego bólu.

3. Wydajność — nawet jeśli możesz tego nie zauważyć, praca na mniejszym ekranie z pewnością wpłynie na twoją produktywność podczas pracy. Twoje oczy będą się szybciej męczyć, co spowoduje częste przerwy i prawdopodobnie straci koncentrację. Za pomocą większego monitora możesz temu zapobiec.

4. Jakość – w niektórych przypadkach wyświetlacz na zewnętrznym monitorze jest lepszej jakości niż laptop, a twoje oczy będą wdzięczne!

5. Jest praktyczny – konfiguracja monitora zewnętrznego jest prosta i można to zrobić w zaledwie kilku krokach. Na przykład, jeśli masz uszkodzony lub złej jakości ekran laptopa, możesz wybrać monitor zewnętrzny, jednocześnie mając dostęp do wszystkich danych z laptopa.

Możesz także zdecydować się na korzystanie z wielu monitorów, a oto niektóre z korzyści:

1. Skupienie — korzystanie z wielu monitorów może być niezwykle korzystne w pracy. Pomoże Ci porównać kilka rzeczy naraz, bez konieczności wielokrotnego klikania, aby uzyskać dostęp do różnych dokumentów. Spowoduje to wzrost produktywności i lepsze skupienie się na pracy.

2. Wielozadaniowość – Możesz używać wielu monitorów do kilku różnych celów. Na przykład możesz użyć jednego monitora do wiadomości e-mail i wiadomości, a drugiego do bieżącego projektu. Lub, jeśli lubisz grać w gry komputerowe, możesz użyć do tego jednego monitora, a drugiego do odtwarzania muzyki na YouTube.

3. Łatwa konfiguracja — chociaż może się to wydawać trudne, konfiguracja wielu monitorów jest łatwa. A ponieważ może mieć pozytywny wpływ na Twoją pracę i zdrowie, zdecydowanie warto.

4. Przystępna cena – Wraz z szybkim rozwojem technologii na rynku dostępnych jest wiele różnych opcji, jeśli chodzi o monitory. Możesz łatwo znaleźć te, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom, bez konieczności wydawania fortuny.

Czy pozostawienie laptopa włączonego, gdy jest zamknięty, może uszkodzić laptopa?

Z wielu powodów możesz zdecydować się na pozostawienie laptopa włączonego, gdy pokrywa jest zamknięta. Chociaż może to być przydatne podczas korzystania z zewnętrznych monitorów lub podczas krótkiej przerwy w pracy, może być potencjalnie szkodliwe dla laptopa.

Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, aby upewnić się, że Twój laptop nie zostanie uszkodzony.

1. Nie zostawiaj laptopa uruchomionego zbyt długo. Jeśli trzymasz laptopa i zamykasz obudowę, może się zdarzyć, że zupełnie o nim zapomnisz. Jeśli zdarza się to często, może to skrócić żywotność baterii laptopa.

2. Monitoruj temperaturę laptopa – Jeśli zostawisz laptopa włączonego i zamkniesz pokrywę, urządzenie może się przegrzać. Pamiętaj, aby od czasu do czasu sprawdzać temperaturę laptopa, aby sprawdzić, czy działa prawidłowo, zwłaszcza jeśli używasz starszego urządzenia.

3. Kup podkładkę chłodzącą do laptopa — jeśli używasz laptopa jako komputera stacjonarnego i zauważyłeś, że urządzenie się przegrzewa, możesz użyć podkładki chłodzącej, aby obniżyć temperaturę.

Utrzymywanie laptopa w stanie zamkniętym: wyjaśnienie

Teraz nauczyłeś się, jak trzymać laptopa włączone lub wybudzone, gdy jest zamknięty. Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał skorzystać z zewnętrznego monitora lub po prostu zrobić sobie krótką przerwę w pracy, będziesz mógł to zrobić, postępując zgodnie z instrukcjami z naszego przewodnika.

Czy kiedykolwiek korzystałeś z monitorów zewnętrznych? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.