Jak wyrzucić kogoś z konta Spotify?

Przy ponad 345 milionach użytkowników, z których 155 milionów płaci subskrybentom, stwierdzenie, że Spotify jest popularny, byłoby niedopowiedzeniem. Posiadanie biblioteki zawierającej ponad 70 milionów piosenek to całkiem przyzwoity wyczyn. Więc kiedy myślisz, że Twoje konto mogło zostać zhakowane, istnieje duża szansa, że ​​masz rację.

Jak wyrzucić kogoś z konta Spotify?

„Myślę, że ktoś korzystał z mojego konta. Jak mam powiedzieć i co zrobić, aby to się skończyło?”

Przejmowanie losowych kont premium stało się celem hakerów, którym nie przeszkadza uiszczenie miesięcznej opłaty. W końcu nie jest bardziej za darmo niż za darmo. Najazd mógł pochodzić od każdego. Nieznajomy, członek rodziny lub były, którego zapomniałeś usunąć ze swojego konta. Nie martw się, to się zdarza. Niezależnie od tego, chcesz je wyłączyć ze swojego konta Spotify i chcesz je wyłączyć teraz.

Wzmacnianie konta Spotify

W tym artykule dowiesz się, jak uruchomić kogoś ze swojego konta, usunąć go na stałe i wzmocnić bezpieczeństwo konta. Istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie konta Spotify. Prześledź każdą sekcję, ponieważ zapewnia to maksymalne bezpieczeństwo i usunięcie wszelkich niechcianych szkodników ze swojego konta.

Zaczynajmy.

Zmień swoje hasło

Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, aby pozbyć się niechcianych gości ze szwedzkiego serwisu muzycznego, podcastów i strumieniowego przesyłania wideo, jest:

  1. Zaloguj się do swojego konta i zmień hasło.
    • Jeśli nie możesz się zalogować, prawdopodobnie otrzymałeś wiadomość e-mail z prośbą o zmianę hasła. Możliwe, że go usunąłeś, a jeśli tak jest, będziesz musiał utworzyć nowe hasło. Na stronie logowania kliknij Zapomniałeś hasła? i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

    • Jeśli nie możesz otrzymać e-maila weryfikacyjnego, haker mógł zmienić zarejestrowany adres e-mail konta. Aby rozwiązać ten problem, musisz skontaktować się ze Wsparciem Spotify. Przygotuj swoją nazwę użytkownika i adres e-mail do celów weryfikacji. Będą również prosić o dodatkowe szczegóły jako dowód własności konta.
  2. Upewnij się, że wybrane nowe hasło jest złożone i silne. Użyj kombinacji wielkich i małych liter, cyfr i symboli, aby stworzyć coś wyjątkowego i trudnego do rozszyfrowania przez algorytm hakera. Powinien mieć co najmniej 8 znaków i zawierać zero spójnych słów.

Aktualizacja hasła do czegoś unikalnego z serią liter, cyfr i symboli zapewni, że Twoje konto jest teraz bezpieczne. Jednak wciąż jest kilka rzeczy, które chcesz zrobić, aby zapobiec przyszłej infiltracji.

Sprawdź, czy informacje o Twoim koncie nie zostały zmienione

Przejdź do Przeglądu konta i dokładnie przejrzyj każdą szczegółową informację. Szukasz czegoś niezwykłego, ponieważ hakerzy w wielu przypadkach zmienią informacje o koncie. Służy to pomocy w utrzymaniu kontroli nad Twoim kontem, zwłaszcza przy zmianie adresu e-mail.

Kiedy haker zmienia zarejestrowany adres e-mail, zasadniczo blokuje Cię. Każda próba zresetowania hasła zostanie do nich skierowana. Na szczęście zawsze możesz skontaktować się ze Wsparciem Spotify, aby uzyskać pomoc w odzyskaniu tego, co zostało utracone.

Jest również bardzo możliwe, że jeśli ktoś włamał się na twoją kartę kredytową lub informacje PayPal, haker „uaktualnił” twoje konto za grosze. Tuż pod Przeglądem konta możesz zobaczyć, który plan aktualnie subskrybujesz. Jeśli został zmieniony na coś, czego zakupu nie pamiętasz, natychmiast skontaktuj się ze Wsparciem Spotify.

Nieautoryzowane aplikacje i urządzenia

Po sprawdzeniu podstawowych informacji o profilu i upewnieniu się, że nie płacisz więcej niż zaplanowano, musisz sprawdzić połączone aplikacje . Haker mógł połączyć profil z aplikacji, której nie rozpoznajesz. Aby go usunąć, po prostu kliknij Odwołaj dostęp przycisk. Aby odzyskać dostęp za pośrednictwem tej aplikacji, użytkownik będzie musiał zalogować się za pomocą odpowiednich danych uwierzytelniających, co jeśli postępowałeś zgodnie z tym przewodnikiem od skoku, oznacza nowe hasło.

Na koniec wróć do zakładki „Przegląd konta” i przewiń, aby znaleźć Wyloguj się wszędzie przycisk. Kliknij go, a każde urządzenie, które jest aktualnie zalogowane na Twoje konto, zostanie uruchomione. Więc nawet jeśli Twój adres e-mail został naruszony, ale udało Ci się go ponownie uruchomić za pośrednictwem zsynchronizowanego konta Facebook, osoby, których urządzenia zostały usunięte i nie znają Twojego nowego hasła, nie będą w stanie odzyskać dostępu.

Inne środki bezpieczeństwa

Czasami, zanim Twoje konto zostanie zaatakowane, osoba atakująca naruszyła już Twoje dane w innym miejscu za pomocą wirusa zwanego koniem trojańskim. Te sprytne małe programy mają na celu naruszenie bezpieczeństwa systemu komputerowego, podszywając się pod niezagrażającą funkcję komputera.

Można go było uzyskać poprzez dowolną interakcję dokonaną w Internecie, zakładając, że nie zaszkodzi. Niezależnie od tego, czy jest to kliknięta reklama, czy pirackie pobranie, trojan tworzy tylne wejście do komputera, dzięki czemu atakujący może odwiedzać go tak często, jak chce i kiedy chce. Żadne pozwolenie nie jest potrzebne.

Jeśli twój komputer został zainfekowany, wszystko, co zostało zrobione do tego momentu, mogło pójść na marne. Wszelkie wprowadzone zmiany mogą być widoczne dla hakera, ponieważ złośliwe oprogramowanie na Twoim urządzeniu po prostu je przechwyci i odeśle. Najlepszym rozwiązaniem jest uruchomienie oprogramowania antywirusowego w celu wyszukania złośliwego oprogramowania na komputerze w celu poddania kwarantannie i jak najszybszego usunięcia zagrożenia.

Często Zadawane Pytania

Twoje bezpieczeństwo online ma ogromne znaczenie. Jeśli nadal masz pytania dotyczące ochrony Twojego konta Spotify, odpowiedzi na nie znajdziesz tutaj!

Czy mogę wylogować się tylko z jednego urządzenia?

Niestety nie bez bezpośredniego dostępu do tego urządzenia. Jeśli to zrobisz, po prostu kliknij „Profil” i „Wyloguj się” w przeglądarce internetowej lub przycisk Ustawienia (w prawym górnym rogu) i „Wyloguj się” z aplikacji Spotify.

Jak widzieliśmy w przypadku wielu usług przesyłania strumieniowego, nie ma możliwości zdalnego wylogowania się tylko z jednego urządzenia. Będziesz musiał wylogować się ze wszystkich urządzeń, jak wspomniano powyżej, a następnie ponownie zalogować się na urządzeniu, na którym chcesz nadal słuchać Spotify.

Czy Spotify oferuje uwierzytelnianie dwuskładnikowe?

Niestety nie. Chociaż nie jesteśmy pewni, dlaczego (jest to szczególnie przydatna funkcja bezpieczeństwa), firma stwierdziła, że ​​pracuje nad udostępnieniem tej funkcji użytkownikom Spotify.

W międzyczasie będziesz otrzymywać powiadomienia e-mail o zmianach na Twoim koncie. Konieczne jest regularne sprawdzanie strony konta w Spotify, aby upewnić się, że adres e-mail jest poprawny. Jeśli otrzymasz nowy e-mail, zaktualizuj go na swoim koncie Spotify.

Jeśli wyrzucę kogoś z mojego konta, czy zostanie on o tym powiadomiony?

Nie. Komunikaty dotyczące konta trafiają tylko do właściciela konta i danych kontaktowych znajdujących się w aktach. Użytkownik otworzy swoją aplikację lub przeglądarkę internetową tylko po to, aby stwierdzić, że został wylogowany. Zakładając, że zaktualizowałeś swoje hasło, otrzymają oni niepoprawny błąd hasła.