Jak zabić wszystkie moby w Minecraft

Chociaż Minecraft może początkowo wyglądać na prosty, ta gra oparta na blokach może wymagać nadzwyczajnej ilości zasobów komputerowych, aby działać płynnie. Gra polega na pojawianiu się i znikaniu niektórych odległych jednostek, takich jak moby i teren, aby zminimalizować zużycie zasobów, ale nie zawsze działa.

Jak zabić wszystkie moby w Minecraft

Jeśli świat, w który obecnie grasz, zaczyna się zacinać lub losowo tracić klatki, prawdopodobnie jest zbyt wiele mobów, które nie zniknęły. Czasami obszary te nie wchodziły w interakcję od dłuższego czasu, podczas gdy inne moby domyślnie nigdy nie znikają, takie jak handlarze.

Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci szybko zabić wszystkie moby za pomocą poleceń konsoli. Przeczytaj nasz artykuł poniżej, aby dowiedzieć się, jak ich eksterminować.

Jest tylko jeden sposób na skuteczne usuwanie jednostek z mapy. Jeśli spróbujesz przemierzyć cały świat i ręcznie zabić moby, zajmie to sporo czasu. Prawdopodobnie nie uda ci się wykonać tego zadania, ponieważ moby i tak będą się naturalnie pojawiać, znacznie zmniejszając twój wysiłek.

Zabicie wszystkich mobów polega na użyciu komendy kill w konsoli. Technicznie jest to oszustwo w grze, ale odrobina sprzątania mobów nigdy nikomu nie zaszkodzi, jeśli chodzi o lepszą wydajność.

Jak korzystać z polecenia „Zabij” w Minecrafcie

Ten "/zabićPolecenie może być użyte do usunięcia dowolnej jednostki z gry, w tym graczy, mobów, dropów i innych przedmiotów, przydatnych lub nie. Może być bardzo selektywny, kiedy tego chcesz, umożliwiając usunięcie pojedynczego moba na raz, wpisując jego unikalny identyfikator (UUID) jako parametr polecenia. Jednak usunie wszystko, gdy zostanie użyte bez żadnych innych parametrów, w tym ciebie (postać gracza).

Obsługiwane platformy

Polecenie „zabij” jest powszechnie dostępne w prawie wszystkich wersjach gry Minecraft, w zależności od wersji, w którą grasz. Oto krótkie podsumowanie:

Platforma/WydanieWersja (wymagana minimalna)
Wersja Java (dowolny komputer)1.3.1
Edycja kieszonkowa (PE)0.16.0
Xbox One (skała podstawowa)1.2
PS4/PS5 (podłoże skalne)1.14.0
Przełącznik Nintendo (Bedrock)1.5.0
Windows 10 Edition (Bedrock)0.16.0
Wersja edukacyjna (EE)Dostępne we wszystkich wersjach

Ponieważ edycje Minecrafta na PS3 i Wii U są mocno przestarzałe, polecenie nie będzie tam działać.

Polecenie kill działa tak samo, niezależnie od wersji, w którą grasz (jeśli jest dostępna i zaimplementowana). Jedyne różnice polegają na tym, że system oszukujący może z niego korzystać.

Wymagania

Aby zacząć używać polecenia kill do usuwania mobów, musisz włączyć kody w swoim świecie Minecraft. Oto jak możesz to osiągnąć:

 1. Przejdź do menu głównego, a następnie rozpocznij nowy świat.

 2. Podczas konfigurowania nowego świata kliknij „Więcej opcji świata” w Java Edition. Spowoduje to wyświetlenie dodatkowych ustawień.

  Kliknij „Zezwalaj na kody”, aby przeczytać „Zezwalaj na kody: WŁ.”

 3. Jeśli używasz wersji Minecraft Bedrock, Education Edition lub Pocket Edition, ustawienie oszukiwania znajduje się bezpośrednio w menu tworzenia świata jako przełącznik. Kliknij go, aby zmienić kolor na niebieski i włączyć kody.

 4. Gra ostrzeże Cię, że nie możesz zdobyć osiągnięć, grając w świecie z włączonymi kodami. Zignoruj ​​monit lub kliknij go, a następnie zakończ proces tworzenia świata.

Jeśli chcesz włączyć kody na świecie, w którym aktualnie korzystasz, oto, co musisz zrobić:

 • W wersji Java otwórz menu (wciskając „Esc”) i wybierz „Otwórz na LAN”. Wybierz „Włącz kody”.

 • We wszystkich innych wersjach otwórz menu i kliknij przełącznik „Włącz kody”.

Zabij polecenie

We wszystkich edycjach Minecrafta polecenie zabicia wszystkiego na świecie to „/zabić ”.

Wpisywanie „/zabićKażdy cel w konsoli zniszczy prawie wszystko, co można usunąć, w tym odtwarzacz. Masz jednak pewną swobodę w lepszym doborze celów.

Wpisywanie „/zabij @e” osiągnie ten sam efekt, ale pozwala na zabawę typami.

Stojąc przed tłumem lub zdejmowanym przedmiotem, wpisując „/zabić” w konsoli wyświetli listę możliwych opcji, w tym identyfikator UUID celu, na którym znajduje się celownik. Wybranie go z rozwijanego menu i uruchomienie polecenia zabije właśnie ten cel.

Podczas korzystania z trybu kreatywnego gracze nie mogą zostać w żaden sposób zabici tą komendą.

Przykład

Jeśli nie chcesz zabić siebie ani żadnego innego gracza w trakcie usuwania mobów ze świata, wpisz „/zabij @e[type=!player]”. Podobne zasady dotyczą innych mobów i przedmiotów.

Na przykład polecenie „/zabij @e[type=!player,type=!slime,type=!item,type=!cart]” uratuje wszystkich graczy, szlamy, przedmioty i wozy przed ich wczesną śmiercią i zapobiegnie utracie cennych postępów.

Jeśli chcesz zabić określony typ moba, użyj parametru „@e[typ=”. Na przykład, "/zabij @e[typ=szkielet]” zabija wszystkie szkielety.

Możesz majstrować przy poleceniu i dostępnych typach.

Jak wprowadzić polecenie

Najszybszym sposobem wprowadzania poleceń konsoli jest okno czatu, które jest dostępne we wszystkich wersjach Minecrafta. Oto jak to otworzyć:

 • Java Edition (wszystkie komputery PC, w tym Mac): Naciśnij przycisk „T”.
 • Pocket Edition: Stuknij w przycisk czatu (wygląda jak prostokąt wiadomości) na ekranie.
 • Xbox: Naciśnij „D-pad w prawo” na kontrolerze.
 • PlayStation: Naciśnij „D-pad w prawo” na kontrolerze.
 • Nintendo Switch: Naciśnij przycisk ze strzałką w prawo na kontrolerze.
 • Windows 10/Bedrock: Naciśnij „T”.
 • Wersja edukacyjna (EE): Naciśnij „T”.

Po otwarciu okna czatu musisz:

 1. Wpisz polecenie, zaczynając od „/zabić” następnie wybierając wszystkie niezbędne parametry (najlepiej przynajmniej”@e[typ=!gracz]”, aby przestać się zabijać.

 2. Naciśnij „Enter” (PC, Mac) lub wybierz przycisk „Enter” z wirtualnej klawiatury na konsolach.

 3. Gra wyświetli listę wszystkich zabitych przedmiotów i mobów w menu czatu w lewym dolnym rogu.

Jeśli zabiłeś się, naciśnij „Respawn”, aby pojawić się ponownie i zebrać wszystkie łupy, które upuściłeś ty i moby.

Dodatkowe często zadawane pytania

Dlaczego powinienem zabijać wszystkie moby w Minecrafcie?

Ponieważ gra nie usuwa na stałe niektórych mobów, w końcu zajmie dużo pamięci i mocy obliczeniowej, aby utrzymać ich lokalizacje i statusy w ryzach. Może to spowodować zacinanie się, utratę FPS i ewentualnie awarię z powodu braku dostępnej pamięci do użycia.

Zabicie wszystkich mobów zasadniczo usuwa znaczną część używanej pamięci, jeśli świat był otwarty przez długi czas.

Jednak, gdy te moby zostaną zabite, wszelkie łupy, które upuszczą, zostaną ponownie zapisane w pamięci, co nieznacznie zmniejsza skuteczność polecenia.

Jak mogę usunąć resztki po użyciu polecenia „Zabij” w grze Minecraft?

Najszybszym sposobem całkowitego usunięcia wszystkich upuszczonych przedmiotów i łupów jest ponowne uruchomienie polecenia kill. All-inclusive “/zabij @e[type=!player]” polecenie zresetuje wszystko oprócz graczy, skutecznie usuwając większość pamięci używanej do przechowywania danych przedmiotów i mobów.

Jeśli chcesz całkowicie zresetować swoje postępy, musisz użyć „/zabij @e” dwa razy, raz, aby zabić siebie i wszystkie moby, a drugi raz, aby usunąć wszystko, co upuściłeś.

Zresetuj grę za pomocą polecenia szybkiego zabijania

Teraz wiesz, jak usunąć każdy mob lub przedmiot w grze za pomocą pomocnej komendy kill. Używaj tej mocy w sposób odpowiedzialny, a wyczyścisz pamięć gry, aby usunąć irytujące spadki liczby klatek na sekundę i zacinanie się. Lub po prostu chodź dookoła, robiąc przedmioty i moby pykają. To Twoja decyzja.

Jakie inne polecenia lub kody Minecrafta chciałbyś wiedzieć? Daj nam znać w sekcji pochwał poniżej.