Jak dodać muzykę do Kinemaster

Kinemaster to świetne narzędzie do edycji wideo na urządzenia z systemem Android. Jeśli jeszcze go nie pobrałeś, kliknij link i pobierz go za darmo. Powinieneś zaktualizować aplikację za pomocą tego samego linku, jeśli masz nieaktualną wersję.

Jak dodać muzykę do Kinemaster

Z Kinemasterem możesz zrobić wiele rzeczy, ale w tym artykule skupimy się na muzyce. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dodawać muzykę do Kinemaster, jesteś we właściwym miejscu. Wielu twórców treści korzysta z Kinemastera na wielu platformach (YouTube, TikTok, Instagram itp.).

Możesz do nich dołączyć i zacząć tworzyć, edytować i udostępniać swoje filmy w Kinemaster.

Obsługiwane formaty

Zanim przejdziemy do szczegółów dodawania muzyki do Kinemastera, przyjrzyjmy się wspieranym formatom. Formaty importowanych obrazów obejmują PNC, WebP, JPEG, BMP i GIF (z nieruchomymi obrazami). Formaty wideo obejmują MP4, MOV i 3GP.

Wreszcie obsługiwane formaty audio to WAV, AAC, M4A i oczywiście MP3. Jeśli masz zainstalowaną aplikację Kinemaster, jesteś prawie gotowy do dodania muzyki do swoich filmów.

Najpierw musisz zdobyć darmowe pliki muzyczne. Możesz dodać plik w dowolnym z obsługiwanych formatów audio z urządzenia (tabletu lub telefonu). Jeśli nie masz żadnych utworów, które chciałbyś dodać do Kinemaster, nie martw się. Możesz korzystać z niektórych bezpłatnych źródeł muzyki, takich jak Soundcloud i studio twórców YouTube.

Dodaj muzykę

Gdzie zdobyć darmową muzykę?

Soundcloud to popularna platforma muzyczna i prawdopodobnie już jej używasz. Wielu wspaniałych artystów, w tym zespoły, DJ-e i kompozytorzy, dodaje swoją muzykę do Soundcloud. Ponieważ artyści przesyłają swoją muzykę za darmo, zwykle mają pewne warunki użytkowania dla swojej muzyki. Dobrze jest przeczytać zasady i przestrzegać ich, chyba że chcesz zostać pozwany.

Studio twórców YouTube zapewnia również doskonałą darmową muzykę, z której możesz korzystać bez obaw o problemy z prawami autorskimi. Ponieważ ich klipy są bezpłatne, zwykle wymagają podania nazwiska artysty, co jest sprawiedliwe. Niektórzy artyści również żądają składek za wykorzystanie ich muzyki.

Jak dodać muzykę

Zakładając, że masz zainstalowaną najnowszą wersję aplikacji Kinemaster i masz świetną muzykę na swoim urządzeniu z Androidem, jesteś prawie gotowy. Jedyne, co pozostało, to mieć już nagrany film na swoim urządzeniu. Możesz również użyć obrazu, jeśli chcesz tylko przetestować tę funkcję.

Teraz, gdy jesteś gotowy, oto jak dodać muzykę w Kinemaster:

  1. Otwórz Kinemaster i załaduj plik wideo, który masz na myśli.
  2. Stuknij przycisk Audio, znajdujący się w panelu multimediów po prawej stronie.

  3. Wybierz przycisk Dodaj (+), aby wybrać plik muzyczny, który chcesz dodać.

  4. Teraz możesz wyeksportować swoje wideo za pomocą przycisku z kwadratem i strzałką lub użyć strzałki wstecz, aby zapisać wideo w aplikacji.

Możesz edytować plik audio według własnych upodobań. Dostępnych jest wiele filtrów, kompresji itp. Możesz także zapętlić pliki muzyczne lub ustawić je tak, aby odtwarzały się w tle.

To nie było takie trudne, prawda? Dodatkowo możesz nagrywać dźwięk za pomocą Kinemaster, jeśli chcesz nadać swoim nagraniom osobisty charakter.

Jak nagrywać dźwięk

Nagrywanie dźwięku w Kinemaster jest proste. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby to zrobić:

  1. Otwórz Kinemaster na swoim urządzeniu.
  2. Stuknij opcję Głos w panelu multimediów znajdującym się po prawej stronie.

  3. Naciśnij przycisk Start. Aby ta opcja działała, musisz zezwolić Kinemasterowi na nagrywanie dźwięku na twoim urządzeniu.

  4. Po zakończeniu zatrzymaj nagrywanie, a Kinemaster zapisze nagranie audio.

Funkcja nagrywania jest świetna dla vlogerów lub osób, które chcą dodać krótką wiadomość do swojego filmu w Kinemaster. Jeśli jesteś muzykiem lub piosenkarzem, prawdopodobnie lepiej użyć innego oprogramowania do swoich nagrań.

Jak dodać muzykę

Niech będzie muzyka

Filmy na większości platform zawierają muzykę. To sprawia, że ​​są przyjemniejsze i bardziej optymistyczne. Kinemaster to świetna darmowa aplikacja do edycji wideo, której możesz używać do dodawania muzyki do swoich kreacji wideo. Jeśli przesyłasz swój film do YouTube, zwróć uwagę na przepisy dotyczące praw autorskich i upewnij się, że możesz użyć tego konkretnego utworu muzycznego.

Czy lubisz korzystać z Kinemastera? Znasz inne fajne sztuczki? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.