Recenzja Laplink PCmover Professional

42 £ Cena w recenzji

PCmover Professional to narzędzie do migracji o niezwykłej zdolności: może przenosić nie tylko dokumenty i ustawienia, ale całe działające aplikacje ze starszego komputera na nowy system. Działa z prawie wszystkimi wersjami systemu Windows (chociaż obniżanie wersji nie jest oficjalnie obsługiwane), a nawet może wykonywać migracje „w miejscu” – przydatne przy przenoszeniu jednego komputera między wersjami systemu operacyjnego, których nie można bezpośrednio uaktualnić.

Recenzja Laplink PCmover Professional

Wersja pudełkowa jest dostarczana ze specjalnym podwójnym kablem USB do bezpośredniego łączenia starego i nowego komputera, ale jeśli wybrałeś tańszą wersję do pobrania, możesz po prostu użyć zewnętrznego dysku twardego do przesyłania plików. Alternatywnie, jeśli oba komputery są podłączone do sieci, oprogramowanie może w ten sposób przesyłać dane.

Przed kopiowaniem PCmover krótko skanuje zarówno komputer źródłowy, jak i docelowy, identyfikując, które pliki nie muszą być przenoszone – rozsądna metoda oszczędzania czasu. Pozwala również oprogramowaniu ostrzegać o potencjalnych kolizjach aplikacji lub niezgodnościach.

Laplink PCmover Professional

Właściwe kopiowanie pozostaje jednak powolnym procesem i jest spowalniane przez nacisk PCmover na kompresowanie wszystkiego. Z zewnętrznym dyskiem twardym USB2 okazało się, że przeniesienie 30 GB danych zajęło około czterech godzin, a ponad 100 Mb/s Ethernet to samo obciążenie zajęło ponad dzień solidnego kopiowania. Najlepszym rozwiązaniem jest gigabitowa sieć LAN (jeśli ją masz) lub kabel USB Laplink, z których każdy powinien teoretycznie działać około dwa razy szybciej niż dysk zewnętrzny.

Mimo to wszystkie nasze pliki i programy znalazły się we właściwych miejscach i byliśmy pod wrażeniem, że nawet stworzone na zamówienie aplikacje Visual Studio działały idealnie na nowym komputerze. Jeśli z jakiegokolwiek powodu transfer nie przebiegnie tak, jak chcesz, możesz przywrócić swój nowy komputer do pierwotnego stanu.

Podsumowując, PCmover działa tak, jak powinien, i na pewno wykazuje ograniczenia darmowego narzędzia Windows Easy Transfer. Haczyk polega na tym, że cena nie jest dokładnie kieszonkowym i, co zaskakujące, obejmuje tylko jedną migrację; jeśli kiedykolwiek będziesz chciał przeprowadzić drugą aktualizację, będziesz musiał zapłacić za kolejną licencję. Możesz trochę zaoszczędzić, wybierając PCmover Home, który jest mniej konfigurowalny i obsługuje mniej wersji systemu Windows, ale to nadal 24 GBP bez VAT.

Szkoda, bo tania, nieograniczona wersja PCmover byłaby świetnym uzupełnieniem zestawu narzędzi każdego majsterkowicza. Ale w tej cenie należy to uznać za luksus, chyba że masz niezwykłą liczbę aplikacji do ponownej instalacji – lub być może zgubiłeś stare dyski instalacyjne.

Detale

Podkategoria oprogramowania Narzędzia