Recenzja MSI GE72 2QD Apache Pro: laptop marzeń dla graczy

1049 £ Cena w recenzji

MSI nie zajmuje się laptopami ze średniej półki — tworzy zuchwałe, śmiałe laptopy stworzone do grania. Wraz z GE72 2QD Apache Pro, MSI oferuje 17-calową bestię laptopa wypakowaną potężnymi komponentami w skromnej cenie.

Recenzja MSI GE72 2QD Apache Pro: laptop marzeń dla graczy Zobacz powiązane Najlepsze laptopy 2016: Kup najlepsze laptopy w Wielkiej Brytanii od 180 GBP Najlepsze tablety w 2018: Najlepsze tablety do kupienia w tym roku

Pomimo swojego gamingowego rodowodu, Apache Pro to zaskakująco ładny laptop. Spód może być wykonany z formowanego plastiku, ale obudowa pokrywy i klawiatury jest pokryta luksusowym, szczotkowanym czarnym aluminium. W porównaniu z dość nijakim Chillblast Helix 2 lub kanciastym plastikiem Dell Alienware 17 R2, maszyna MSI wydaje się raczej luksusowa.

Po włączeniu Apache Pro ma w zanadrzu prawdziwą ucztę: halucynogenną mgiełkę ciągle zmieniających się świateł, które błyszczą spod klawiatury. Możesz je wyłączyć, ale – nazwij mnie wariatem – raczej mi się podobały, zwłaszcza możliwość stworzenia wyboru tęczy.

Normalnie nie zawracałbym sobie głowy wspominaniem o gładziku laptopa, ale nie mogę pojąć, dlaczego MSI pomyślało, że mądrze jest przenieść teksturę szczotkowanego aluminium obudowy na powierzchnię touchpada. To straszna decyzja projektowa, która rujnuje jego użyteczność. Na szczęście, ponieważ większość zapalonych graczy używa dedykowanej myszy do gier, dla większości jest to mało prawdopodobne.

Podobnie jak w przypadku większości 17-calowych laptopów do gier, GE72 to świnia na biurko. Mierzy 419 x 280 x 29 mm (WDH) i waży 2,7 ​​kg bez ładowarki, więc nie będziesz chciał go dźwigać. Mimo to jest to laptop typu „zrób to wszystko”, który ma zastąpić twój ogromny komputer stacjonarny – ma nawet nagrywarkę DVD.

MSI GE27 2QD Apache Pro: Dane techniczne

Sercem tego wszystkiego jest Intel Core i7-5700HQ piątej generacji z nominalną częstotliwością zegara 2,7 GHz, z turbodoładowaniem do 3,5 GHz w razie potrzeby. Kopia zapasowa to przyzwoite 8 GB pamięci RAM, chociaż można ją zwiększyć do 16 GB, plus karta Nvidia GeForce GTX 960m z 2 GB pamięci GDDR5. Kiedy nie potrzebujesz mocy 960m, własna karta graficzna HD Graphics 5600 firmy Intel przejmuje kontrolę i zmniejsza obciążenie baterii.

Jeśli chodzi o pamięć masową, Apache Pro jest wyposażony w dysk SSD o pojemności 128 GB oraz mechaniczny dysk twardy o pojemności 1 TB. Po zainstalowaniu systemu Windows 10 na dysku SSD Apache Pro uruchamia się w kilka sekund, co jest zawsze mile widziane.

Łączność jest również doskonała, zwłaszcza jeśli chodzi o wideo. Możesz podłączyć dwa zewnętrzne monitory przez wyjścia HDMI i DisplayPort, a jeśli masz szczęście, że masz dwa monitory 4K, możesz przesyłać do obu jednocześnie – chociaż nie oczekuj płynnej gry w pełnej rozdzielczości, jeśli to zrobisz .

Głośniki Głośniki z marką Dynaudio emitują solidny dźwięk i nawet przy najgłośniejszym ustawieniu nie zniekształcają dźwięku. Jeśli jednak grasz za pomocą zewnętrznej klawiatury i myszy (ponieważ Twoje ręce nie naciskają laptopa na biurko), obudowa ma tendencję do rezonansu i wibracji przy wyższych poziomach głośności.

Gdzie indziej masz wszystko, czego można oczekiwać od wysokiej klasy laptopa: trzy porty USB 3, jedno USB 2, dwuzakresowe Wi-Fi 802.11ac, Gigabit Ethernet, Bluetooth 4.0 i gniazdo kart SD.