Recenzja Asus EeeBook X205TA

175 £ Cena podczas przeglądu

Na pewno jest coś z netbooka w nowej generacji systemu Windows 8.1 z urządzeniami Bing, więc dobrze, że Asus ożywił markę EeeBook swoim nowym przykładem. Na pierwszy rzut oka jest zaskakująco efektowny, z matowym, szampańskim wykończeniem nałożonym na wszystkie plastiki poza klawiaturą i ramką wokół ekranu. W przypadku laptopa o wartości 175 funtów można śmiało powiedzieć, że Asus jest czymś w rodzaju wyglądu. Zobacz też: Najlepsze laptopy 2015

Recenzja Asus EeeBook X205TA

asus-x205ta-front-prosto-on

Recenzja Asus EeeBook X205TA: jakość wykonania i wyświetlania

Wrażenie nie jest aż tak luksusowe. Chociaż podstawa wydaje się wystarczająco solidna, ekran jest elastyczny i cienki, nawet w porównaniu z konkurencyjnymi budżetami. Mimo to, o grubości nieco poniżej 18 mm i wadze 980 g, jest to najcieńszy i najlżejszy laptop z systemem Windows 8.1 z Bing, jaki widzieliśmy.

Wyświetlacz o przekątnej 11,6 cala i rozdzielczości 1366 x 768 to duży krok naprzód w stosunku do tego, co widzieliśmy również w netbookach. Jest jasna, maksymalnie 288 cd/m2, a kontrast 414:1 nie ma co powąchać. Niestety spada na głębię i bogactwo barw. Nie tylko wyglądają na płaskie, ale gama wyświetlania obejmuje tylko 55% standardu sRGB. Równie kiepskie są głośniki: bardzo jasne, dwa razy bardziej zuchwałe i, szczerze mówiąc, niewygodne w słuchaniu.

asus-x205ta-klawiatura-top-down

Recenzja Asus EeeBook X205TA: łączność i wydajność

Narożniki zostały pocięte na łączność, bez portów USB 3 i tylko dwóch USB 2. Asus zdecydował się również na gniazdo microSD i złącze micro-HDMI, gdy pełnowymiarowe połączenia są prawdopodobnie bardziej przydatne. Nie ma też dużo miejsca, a tylko 16,9 GB miejsca jest dostępne, gdy system Windows, aplikacje Asusa i partycja odzyskiwania będą miały swój udział, chociaż jest to mniejszy problem w przypadku maszyny skoncentrowanej na chmurze. Dołączona jest roczna subskrypcja usługi Office 365 Personal z 1 TB przestrzeni dyskowej.

asus-x205ta-strony

Największym problemem X205TA jest wydajność. Jego procesor to procesor Bay Trail-T Atom Z3735F z czterema rdzeniami pracującymi z częstotliwością 1,33 GHz, który po prostu nie nadąża za szybszymi systemami Celeron, które widzieliśmy.

Znajdziesz prędkości odpowiednie do surfowania po Internecie lub pracy z dokumentem Word, ale nie jest to tak potężny i wszechstronny laptop jak HP Stream 11 lub podobnej cenie. Acer Aspire ES1-111M. Zaletą jest to, że żywotność baterii jest doskonała, trwająca ponad 14 godzin w naszym teście zużycia światła. Jednak nawet tutaj Acer nie jest daleko w tyle.

Recenzja Asus EeeBook X205TA: werdykt

Zbudowanie konkurencyjnego cloudbooka jest trudnym zadaniem w obliczu tak silnej konkurencji i chociaż Asus zrobił wiele dobrze, liczne wady sprawiają, że X205TA jest trudny do polecania.Jeśli szukasz ultraprzenośnego, niedrogiego laptopa, to niestety EeeBook X205TA po prostu nie jest wystarczająco dobry, aby z nim konkurować HP Stream 11 – to ten, który byśmy kupili.