Najlepsze laptopy dla uczniów 2018: 5 najlepszych laptopów do zabrania z powrotem do szkoły

Najważniejszą częścią życia każdego ucznia jest laptop. To nie tylko sposób, w jaki będą wykonywać większość swojej pracy, ale także brama do działań społecznościowych, utrzymywanie kontaktu z przyjaciółmi i rodziną oraz sposób na relaks przy grach, Netflix lub innych usługach przesyłania strumieniowego.

Najlepsze laptopy dla uczniów 2018: 5 najlepszych laptopów do zabrania z powrotem do szkoły Zobacz powiązane Pięć najlepszych kursów uniwersyteckich w Wielkiej Brytanii dotyczących projektowania gier 5 liderów technologii bez dyplomu

Jednak nie wszystkie laptopy, nawet najlepsze laptopy, jakie można kupić, spełnią wymagania ucznia. Dla ucznia niezbędne są laptopy z całodzienną żywotnością baterii. Laptopy, które mają wystarczającą moc, aby działać wymagające, programy przeznaczone na kursy są kluczowe, ze względu na rozmiar i wagę, aby ułatwić transport, a ty masz świętego Graala laptopów studenckich. Jednak jak w przypadku wszystkiego, co związane ze studentami, najważniejszy jest laptop w przystępnej cenie.

Cena i specyfikacje: Czy nie byłby żaden stary laptop?

Chociaż kuszące jest po prostu kupić najtańszy laptop, który ma na stanie Twój lokalny John Lewis, istnieje kilka powodów, dla których warto tego uniknąć. Przecenione laptopy są często redukowane z jakiegoś powodu – być może nie mają wymaganej przestrzeni do przechowywania wszystkich esejów, które trzeba napisać, są zbyt duże i nieporęczne, aby można je było łatwo przetransportować lub są kruche i nie wytrzymają zbyt długo długo.

Zamiast tego warto wydać trochę więcej, aby uzyskać urządzenie, które przetrwa cały twój dyplom – jeśli dyplom jest inwestycją, czy nie powinieneś także zainwestować w solidny laptop?

Chociaż możesz kupić świetne laptopy w stosunkowo niskich cenach, warto pamiętać, że studenci otrzymują przydatne rabaty, które obniżą wyższe ceny. Apple, Dell, ASUS i inni producenci oferują zniżki, średnio 10% zniżki, które pomagają obniżyć cenę droższych modeli.

Jedna rzecz, której laptop studencki nie potrzebuje wiele, to pamięć RAM i moc obliczeniowa. Wyszukiwanie w Internecie, przesyłanie strumieniowe treści lub pisanie dokumentów nie jest zbyt trudne. To powiedziawszy, jeśli Twój kurs wymaga wymagającego oprogramowania – takiego jak programy do edycji wideo lub obrazów – musisz upewnić się, że Twój laptop może je płynnie obsługiwać.

Najlepsze laptopy dla studentów w 2018 roku

1. Dell Inspiron 15 5000

Cena: £553

best_laptops_students_dell_inspiron

Dell Inspiron 15 5000 ma kilka funkcji, dzięki którym jest świetnym laptopem dla studentów — jest niedrogi, co oznacza, że ​​nie rozbije banku; ma wysoką jakość wykonania, co oznacza, że ​​zniesie trudy studenckiego życia, a jego dysk twardy o pojemności 1 TB pomieści tyle półpisanych esejów, ile dusza zapragnie.

Jest trochę duży i ma 15,6 cala, ale wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości i świetny system dźwiękowy sprawiają, że idealnie nadaje się do użytku jako osobiste kino lub głośnik.

2. Apple MacBook Air

Cena: £949

best_laptops_students_apple_macbook_air

Innym popularnym laptopem studenckim jest Apple MacBook Air — rzadko można wejść na wykład lub seminarium bez widząc ocean świecących logo Apple. MacBook Air nie jest najnowszym MacBookiem, ale oznacza to, że jest stosunkowo niedrogi, zachowując wszystkie wspaniałe funkcje laptopów Apple.

Biorąc pod uwagę długą żywotność baterii, płynny system operacyjny, wiele ważnych programów graficznych i projektowych, z którymi jest kompatybilny, a także wygodny panel dotykowy i klawiaturę, jasne jest, że urządzenie Apple to urządzenie, które pokocha każdy uczeń. Zniżka studencka Apple również znacznie obniża cenę.

3. Linx 12X64

Cena: £239

best_laptops_students_linx12c64

Najtańszy laptop na tej liście jest też oczywiście najsłabszy. Prawdopodobnie nie jest to najlepsze urządzenie, jeśli zamierzasz stale korzystać z całego pakietu Adobe Creative Suite lub jeśli chcesz grać w potężne gry, ale ma to swoje zalety.

Jego niewielkie rozmiary sprawiają, że jest niesamowicie przenośny — zmieści się w torbie, a przy wadze poniżej kilograma prawie go nie zauważysz. Żywotność baterii może uniemożliwić ciężkim pracownikom, ponieważ działa tylko przez około 7 godzin, ale większość i tak nie będzie używać jej z dala od ładowarki przez tak długi czas. Prawdziwym atutem jest jednak jego niska cena w porównaniu z konkurencją — za kwotę, którą zaoszczędzisz, możesz z łatwością kupić konsolę do gier, średniej wielkości telewizor lub sprawny smartfon. Albo wiesz, płacić czynsz…

4. Microsoft Surface Pro 4

Cena: £553

best_laptops_students_microsoft_surface_pro

Niedawno wydany Microsoft Surface Pro 4 to idealny, wszechstronny laptop. Jest lekki, dobrze zbudowany i mocny, z wygodną klawiaturą i niezwykle długim czasem pracy na baterii. Jako hybryda z częściowym tabletem, częściowo z laptopem, oferuje to, co najlepsze z obu światów na wyciągnięcie ręki — ale musisz pamiętać o zakupie klawiatury, ponieważ nie jest ona dołączona.

5. Dell XPS 13

Cena: £1,199

best_laptops_students_dell_xps_13

Przy tak wysokiej cenie Dell XPS 13 nie wydawałby się odpowiednim laptopem dla biednego studenta. Nie ma jednak lepszego laptopa na uczelnię. Ma wszystko, czego potrzebuje uczeń, a nawet więcej: włókno węglowe zapewnia dobrą ochronę, czuła klawiatura sprawia, że ​​pisanie to przyjemność, jest cieńsza niż większość książek, wytrzymuje prawie 20 godzin na jednym ładowaniu i jest niesamowicie wydajna.

Dell XPS 13 przebija swoich konkurentów pod każdym względem, dlatego cena jest tak wysoka. Jeśli budżet to pokryje lub, bardziej realistycznie, rodzice są skłonni pokryć część kosztów, warto kupić.