Recenzja Asus VivoBook Pro N552VW: Ogromna moc, niska cena

Recenzja Asus VivoBook Pro N552VW: Ogromna moc, niska cena

Obraz 1 z 17

asus-vivobook-pro-n552vw-award-leat

asus_vivobook_pro_n552vw_2
asus_vivobook_pro_n552vw_4
asus_vivobook_pro_n552vw_1
asus_vivobook_pro_n552vw_8
asus_vivobook_pro_n552vw_6
asus_vivobook_pro_n552vw_5
asus_vivobook_pro_n552vw_10
asus_vivobook_pro_n552vw_7
asus_vivobook_pro_n552vw_9
asus_vivobook_pro_n552vw_11
asus_vivobook_pro_n552vw_12
asus_vivobook_pro_n552vw_13
asus_vivobook_pro_n552vw_14
asus_vivobook_pro_n552vw_15
asus_vivobook_pro_n552vw_16
asus_vivobook_pro_n552vw_17
900 £ Cena podczas przeglądu

Laptopy o dużej mocy dzielą się obecnie na dwa różne obozy. Masz swoje duże, zuchwałe laptopy do gier, które zapewniają całkowitą moc i specyfikacje, a nie mają znaczenia przenośność. A potem masz do wyboru eleganckie, bardziej praktyczne maszyny. To jest ta kategoria, do której należy Asus VivoBook Pro N552VW i chociaż jego podstawowa specyfikacja ma więcej wspólnego z laptopami do gier (jest dokładnie taka sama, w rzeczywistości, jak własny Republic of Gamers Asusa GL552VW), bardziej wyrafinowana i elegancka sylwetka.

Na zewnątrz znajduje się charakterystyczne dla Asusa wykończenie z koncentrycznego, szczotkowanego metalu, przypominające rowki płyty winylowej, podczas gdy wewnątrz znajduje się elegancka srebrna podstawka pod klawiaturę. Trzeba przyznać, że zauważyłem niewielkie wygięcie na podstawie klawiatury, ale nie było to szczególnie niepokojące, podobnie jak reszta konstrukcji i projektu, nie spełniając wysokich standardów wyznaczonych przez serię XPS firmy Dell lub MacBook Pro firmy Apple i laptopy Air są wystarczająco dobre.

Mimo całego swojego klasycznego wyglądu, N552VW jest nadal dość ciężki, ma 29,9 mm grubości i waży spore 2,5 kg, więc nie jest to najlepszy laptop do noszenia ze sobą przez cały dzień. Większość jego masy można przypisać wbudowanemu napędowi DVD, ale grube, czarne ramki wokół wyświetlacza również zmniejszają jego ogólną atrakcyjność.

Mimo to jest wyraźnie zaprojektowany jako laptop zastępujący komputer stacjonarny, a nie cienki, elegancki ultraprzenośny, co ułatwia wybaczenie jego raczej nieporęcznych wymiarów.

[galeria:4]

Asus VivoBook Pro N552VW: klawiatura, touchpad i łączność

A VivoBook jest tu jeszcze wiele do zaoferowania. W szczególności klawiatura jest niezwykle wygodna podczas pisania. Klawisze mają duży skok z pozytywnym działaniem przy każdym naciśnięciu klawisza i wszystkie są dokładnie tam, gdzie oczekiwałyby ich twoje palce, co oznacza, że ​​nie miałem okresu aklimatyzacji i popełniałem tylko bardzo rzadkie błędy. Jedynym rozczarowaniem jest to, że brytyjski model VivoBook Pro nie ma podświetlenia.

Duży touchpad jest równie wygodny w użyciu, a jego gładka, gładka powierzchnia pozwala przesuwać po nim palce bez większego oporu. Podczas testów czuł się pięknie i responsywnie, ze zintegrowanymi przyciskami myszy, które działały dobrze.

Sam rozmiar laptopa oznacza, że ​​jest dużo miejsca na porty i gniazda. W przypadku danych otrzymujesz trzy porty USB 3 i jeden port USB 3.1 typu C. Jest też pełnowymiarowe wyjście HDMI i mini-DisplayPort do podłączania zewnętrznych wyświetlaczy. Wspomniany napęd DVD-RW znajduje się po prawej stronie, jest też miejsce na czytnik kart SD i Gigabit Ethernet. Tymczasem łączność bezprzewodowa jest obsługiwana przez Wi-Fi 802.11ac i Bluetooth 4.0.[galeria:5]

Wyświetlacz i głośniki

Inną dużą różnicą, która oddziela VivoBook od jego odpowiednika Republic of Gamers – poza designem – jest jego wyświetlacz. Podczas gdy wiele laptopów do gier radzi sobie ze standardowym panelem o rozdzielczości 15,6 cala 1920 x 1080, VivoBook Pro ma znacznie lepszy ekran o rozdzielczości 3840 x 2160 IPS.

Nie tylko ma niższy poziom czerni 0,49 cd/m2 (przy maksymalnej jasności) niż ROG, ale jest też jaśniejszy, osiągając 288 cd/m2. To wciąż nie pasuje do najlepszych wyświetlaczy w branży, ale pokrywa przynajmniej przyzwoite 81% gamy kolorów sRGB, co stanowi zdecydowany krok naprzód w porównaniu z marnymi 61% ROG.

Istnieją oczywiście lepsze wyświetlacze – w szczególności na Dell XPS 15 – ale aby uzyskać ten sam rodzaj specyfikacji, co VivoBook, musisz również zapłacić około 700 funtów więcej.

[galeria:8]

Podobnie rozdzielczość 4K VivoBooka jest świetna dla tych, którzy lubią wykonywać wiele zadań jednocześnie i pracować nad wieloma dokumentami jednocześnie, a także dobrze nadaje się dla twórców cyfrowych, takich jak inżynierowie dźwięku.

Jeśli chodzi o głośniki, są wyraźnie przeciętne, ale ponieważ strzelają w górę, nie brzmią tak przytłumione, jak inne laptopy z głośnikami skierowanymi w dół. Idealnie nadają się do oglądania filmów na Netflix i dziwnych filmów na YouTube, ale aby uzyskać przyjemniejsze wrażenia dźwiękowe, musisz podłączyć słuchawki lub głośniki zewnętrzne.

Asus VivoBook Pro N552VW: wydajność

Jeśli projekt i ergonomia są mieszaną torbą, podstawowe specyfikacje z nawiązką to wynagradzają. Za te pieniądze otrzymujesz najwyższej klasy czterordzeniowy procesor szóstej generacji Intel Core i7-6700HQ z częstotliwością 2,6 GHz. Może to Turbo Boost do 3,5 GHz, gdy pozwalają na to warunki termiczne, a także ma 16 GB pamięci RAM. Jest mnóstwo miejsca na dane dzięki 128 GB PCI-E SSD i 1 TB dyskowi twardemu. Szkoda, że ​​nie ma dysku SSD o pojemności 256 GB i dysku twardego 1 TB w modelu ROG, ale powinno to zapewnić wystarczająco dużo miejsca na wszystkie pliki multimedialne i aplikacje.

W naszych trudnych testach porównawczych opartych na rozdzielczości 4K VivoBook Pro uzyskał wynik 114, co jest równoznaczne z podobnie określonym Dell XPS 15. To sprawia, że ​​VivoBook Pro jest doskonałym wyborem do szerokiej gamy zadań na komputerze stacjonarnym, niezależnie od tego, czy jest to wideo edycji lub produkcji muzycznej, zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę jego ostry wyświetlacz 4K.

A potem jest karta graficzna. Jest to średniej klasy jednostka Nvidia GeForce 960M, więc nie jest to jednostka dla zapalonych graczy, ale jest tu wystarczająco dużo energii do lekkich gier i będzie w stanie trochę pomóc w zadaniach na komputerze stacjonarnym, w których obsługiwane jest przyspieszenie GPU.

[galeria:2]

W naszym Metro: Ostatnie światło Redux benchmark nie radził sobie z rozdzielczością 1920 x 1080, włączono bardzo wysoką grafikę i SSAA, generując zaledwie 18,5 kl./s, ale wyłączenie SSAA skutkowało znacznie płynniejszymi 32,8 kl./s. Obniżenie jakości do Wysokiej spowodowało wzrost do całkowicie grywalnych 43,8 klatek na sekundę, wynik, który wskazuje, że powinieneś być w stanie grać w większość gier, o ile dostosujesz ustawienia graficzne.

Jedynym obszarem, w którym VivoBook Pro pozostaje w tyle, jest żywotność baterii, najprawdopodobniej ze względu na ekran o wysokiej rozdzielczości. W naszym teście odtwarzania wideo trwało tylko bardzo rozczarowujące 3 godziny 34 minuty, prawie godzinę mniej niż ROG. Jednak z laptopem tak dużym i nieporęcznym nie będziesz chciał go często używać w ruchu.

Asus VivoBook Pro N552VW: Werdykt

Jest wiele rzeczy do polubienia w Asus VivoBook Pro N552VW. To dobra wartość, biorąc pod uwagę oferowane specyfikacje, a także w połowie przyzwoity laptop do gier, chociaż nie jest to jego główny cel w życiu. Jest tak samo szybki, jak znacznie droższy Dell XPS 15, nawet jeśli jego konstrukcja nie spełnia tych samych oczekiwań.

Mimo to za około 900 funtów otrzymujesz przyzwoity wyświetlacz 4K, najwyższą wydajność i godną szacunku dedykowaną kartę graficzną, co czyni ją doskonałym wszechstronnym urządzeniem dla każdego, kto szuka szybkiej wymiany komputera stacjonarnego. Pod warunkiem, że jesteś zadowolony z jego ciężkiej i nieco rozczarowującej żywotności baterii, jest to świetny wybór.

CZYTAJ DALEJ: Najlepsze laptopy 2016 – to nasze ulubione laptopy