Recenzja HP ​​Compaq nc6220

1540 £ Cena podczas przeglądu

Niezadowolony z umieszczania Sonoma w istniejącej obudowie, HP opracował zupełnie nowy projekt. nc6220 jest prawdopodobnie najważniejszym modelem nowej linii, ponieważ ma klasyczną formułę biznesową dla telefonów komórkowych: 14-calowy ekran o przekątnej 1024 x 768 pikseli, zintegrowana grafika, nagrywarka CD i waga 2,4 kg są niesamowicie opłacalne. Dostaliśmy w swoje ręce jedynego w Wielkiej Brytanii, a stonowane wykończenie i włączenie zarówno drążka wskazującego, jak i touchpada sprawiają, że jego intencje są jasne i jasne: nc6220 chce zmierzyć się z ThinkPadami IBM (patrz obok).

Recenzja HP ​​Compaq nc6220

Najważniejsza klawiatura ma inne wrażenia i dźwięk niż ThinkPad – jest twardsza i trochę głośniejsza – ale jest też niezwykle wygodna podczas pisania. Klawisz Control jest tam, gdzie powinien być – po lewej stronie – i doceniliśmy opcję BIOS, aby przełączać go za pomocą klawisza funkcyjnego zgodnie z osobistymi preferencjami. Nie jesteśmy tak zainteresowani przyciskami myszy z ich profilem w kształcie litery L, ale zamiast tego możesz dotknąć drążka wskazującego, aby kliknąć lewym przyciskiem myszy. Przyciski skrótów pod ekranem sterują głośnością i bezprzewodową siecią LAN 802.11b/g.

Jak przystało na każdy nowoczesny układ, trzy porty USB znajdują się po bokach obudowy, ale dziwnie jest widzieć tam port szeregowy, gdy bardziej przydatne wyjście D-SUB VGA jest przesunięte na tył. Jeśli chcesz zmienić napęd optyczny (nasz miał nagrywarkę CD), sprawa jest prosta. Mocno dociśnij drzwiczki, a cały zestaw wyskoczy, gotowy do wymiany na inny dysk. Jest też gniazdo kart PC typu II, gniazdo kart inteligentnych, czytnik kart SD, Gigabit Ethernet i Bluetooth. Oprócz zamiany klawiszy Control/Function, miło jest zobaczyć, że BIOS ma wiele opcji haseł, z ustawieniami administratora, Power-On i DriveLock, który wyłącza dysk twardy, nawet jeśli jest przenoszony na inny komputer.

Panel TFT naszej jednostki przedprodukcyjnej miał miejsce na ulepszenia. Podświetlenie nie było szczególnie równomierne, był wąski zakres jasności i ogólnie wyglądało nudno. Cienka pokrywa oznaczała, że ​​była podatna na skręcanie, ale pływający system mocowania HP oznacza, że ​​nie ma punktów styku, jeśli pokrywa jest naciskana od tyłu. Chętnie zobaczymy, jak to wygląda z próbkami detalicznymi (zostaną wysłane w kwietniu), a my dostarczymy wam aktualizację, gdy tylko jedna pojawi się na naszej drodze.

Nasza próbka nc6220 była wyposażona w procesor Intel Pentium M 740 1,73 GHz, dysk twardy 40 GB 5400 obr./min i 512 MB pamięci DDR2 SDRAM 533 MHz. Ten ostatni dynamicznie oddaje część zintegrowanej opcji graficznej Sonoma, Graphics Media Accelerator 900.

Chociaż nasz zespół był działającą jednostką, nie wszyscy ostateczni kierowcy byli na miejscu, więc wstrzymaliśmy się z pełnym testem porównawczym. Specyfikacje sugerują, że z łatwością poradzi sobie z zadaniami związanymi z wydajnością biurową, ale chociaż bateria działała godzinę i 43 minuty przy intensywnym użytkowaniu, czas lekkiego użytkowania wyniósł zaledwie dwie godziny i 53 minuty. Spodziewalibyśmy się, że poprawi się to poważnie w modelach produkcyjnych.

HP ma kilka akcesoriów, które pasują do obudowy nc6220, w tym zewnętrzny akumulator wspomagający w kształcie podkowy, który wpina się od spodu. Notebook pasuje również do modułu dokowania, który dodaje mnóstwo dodatkowych funkcji, takich jak DVI, kolejny napęd optyczny, gniazdo Express Card, sześć portów USB i wiele innych. O dziwo, biorąc pod uwagę jego brak na laptopie, nie ma FireWire. Stacja dokująca może przypiąć się do stojaka biurkowego, a laptop utrzymuje ekran jak monitor stacjonarny (do tego potrzebna jest zewnętrzna klawiatura i mysz). Jednak podstawka na biurko jest niewygodna w użyciu i trudno jest bezpiecznie zamocować laptopa.