Recenzja HP ​​Compaq nc6120

740 £ Cena w recenzji

Chociaż Lenovo zdobywa w tym miesiącu nagrodę Labs Winner, żaden pojedynczy notebook nie jest idealny dla każdej firmy. HP nc6120 oferuje lepszą gwarancję i dłuższą żywotność baterii, co dla niektórych może przypieczętować transakcję.

Recenzja HP ​​Compaq nc6120

Z ogólnym wynikiem testu 2D wynoszącym 0,80, nc6120 jest jednym z najlepszych pod względem wydajności. Wynika to z Pentium M 750 1,86 GHz i jest zapasowe gniazdo, które można dodać do 512 MB pamięci. Dysk twardy 80 GB jest pojemny, a kopie zapasowe można tworzyć za pomocą dwuwarstwowej nagrywarki DVD.

nc6120 ma podobną obudowę do zwycięskiego modelu nx6125 firmy HP, ale z godnym uwagi pominięciem czytnika linii papilarnych. Narzędzie HP ProtectTools jest nadal dołączone, aby zapewnić dostęp do ustawień BIOS i haseł za pośrednictwem systemu Windows.

Kolejnym atutem jest znakomita klawiatura, która posiada pełen zestaw dobrze ułożonych klawiszy. Przydatny jest przycisk skrótu do szybkiego włączania wyjścia VGA, a także przydatne są regulatory głośności i przycisk zasilania Wi-Fi. Poza tym nic innego w teście nie zbliża się do głośników.

Obudowa jest solidnie zbudowana, a 15-calowy wyświetlacz TFT XGA ma wystarczającą ochronę przed pokrywą. Sam ekran jest nieco przyciemniony w kierunku górnej krawędzi, co oznacza, że ​​kolory nie są tak jasne i żywe jak w Toshibie lub Sony.

Komunikacja jest obsługiwana przez radio Intel 802.11b/g. Ale chociaż jest podczerwień, zwróć uwagę na brak Bluetooth. Z przodu znajduje się czytnik kart dla większości głównych typów nośników, w tym kart xD-Picture. nc6120 może również akceptować dwie karty PC typu II lub jedną kartę typu III.

Żywotność baterii jest niesamowita, a jej żywotność to prawie pięć godzin. Trwało to tylko półtorej godziny w intensywnych warunkach, ale ogólne użytkowanie będzie trwało znacznie dłużej.

HP jest jedynym producentem, który standardowo oferuje gwarancję na miejscu, ale tylko na jeden rok. Kolejne dwa lata wsparcia w zakresie powrotu do bazy uzupełniają okładkę, ale warto zauważyć, że dział notebooków HP otrzymał nagrodę Highly Commended w naszej niedawnej ankiecie dotyczącej niezawodności i obsługi, dzięki czemu możesz mieć pewność zakupu.

Ponieważ HP nie prowadzi sprzedaży bezpośredniej, w ofercie nie ma zbyt wielu usług w porównaniu z systemem budowanym na zamówienie firmy Dell. Ale jeśli nie potrzebujesz zindywidualizowanego obrazu dysku i wolisz zrezygnować z Bluetooth, HP ma świetny stosunek jakości do ceny.