Recenzja Adwentu 7113

451 £ Cena podczas recenzji

Minęło dużo czasu, odkąd zobaczyliśmy, jak maszyna Advent pojawiła się w laboratoriach, ale jasne jest, że PC World w pełni wykorzystuje premierę Visty. Podczas gdy zwykle spodziewalibyśmy się słabej wartości od popularnego notebooka, nasz 7113 w okazyjnej cenie przykuł naszą uwagę.

Recenzja Adwentu 7113

Powodem, dla którego jest to okazja, jest to, że pochodzi z Vista Home Premium. Home Basic nie ma wersji Premium Media Center Edition, interfejsu Aero, zaplanowanych kopii zapasowych, podglądu na żywo ani centrum mobilności. Podczas gdy dwie ostatnie są pomniejszymi cechami, pozostałe są prawdziwymi zaletami.

Advent zawiera również hojny 1 GB pamięci — minimalne wymaganie dla systemu Vista — oraz dwuwarstwową nagrywarkę DVD i 80 GB dysk twardy. Jakość TFT jest tylko niewielka: błyszczący ekran panoramiczny o przekątnej 15,4 cala i 1280 x 800 jest jasny i zapewnia dobry kontrast. Widoczny jest tylko niewielki wyciek podświetlenia.

Jakość wykonania jest również zaskakująco solidna, z dobrą ochroną TFT i sztywną obudową. Układ klawiatury nie jest idealny, ale oprócz dziwnego, źle umieszczonego klawisza i lekkiego grzechotania, jest wygodny w użyciu przez długi czas.

Radio Wi-Fi można włączać i wyłączać poręcznym przełącznikiem, a nawet optyczne wyjście S/PDIF, które współdzieli gniazdo słuchawkowe. Przyszłościowe gniazdo ExpressCard/54 jest mile widziane, choć szkoda, że ​​są tylko trzy porty USB i brak czytnika kart pamięci.

Pomimo małej baterii o pojemności 2000 mAh, Adwent nadal trwał prawie dwie godziny przy lekkim użytkowaniu. Jednak skróciło się to do zaledwie 53 minut, gdy przeprowadziliśmy nasze intensywne testy. Nasze testy wykazały również, że Celeron M 430 nie jest najszybszym procesorem na świecie i uzyskał ogólny wynik 2D wynoszący zaledwie 0,56. Nie trzeba dodawać, że zintegrowany procesor graficzny Intel nie jest w stanie sprostać zadaniu w grach – tylko PC Nextday graniczy z uruchamianiem nowoczesnych gier.

Ale jeśli szukasz po prostu niedrogiego notebooka na DVD, muzykę, zdjęcia oraz przeglądanie stron internetowych i wysyłanie e-maili, 7113 jest tutaj najlepszym wyborem. Ma tylko roczną gwarancję w porównaniu z dwoma produktami MSI, ale jeśli z przyjemnością podejmiesz ryzyko, że nic nie pójdzie nie tak, dodatkowe funkcje Home Premium oznaczają, że Advent o wartości 384 GBP powinien znaleźć się na szczycie Twojej krótkiej listy.