Jak opuścić grupę w Facebook Messengerze

Grupy Messenger to świetny sposób na komunikowanie się z wieloma osobami jednocześnie. Chociaż aplikacja oferuje wiele interesujących funkcji, jedną z jej wad jest to, że każdy może dodać Cię do czatu grupowego bez pytania o zgodę. Na szczęście Messenger pozwala wyjść z czatu grupowego, kiedy tylko chcesz.

Jak opuścić grupę w Facebook Messengerze

Jeśli chcesz wiedzieć, jak opuścić grupę w Messengerze, służymy pomocą. W tym artykule omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o opuszczaniu czatu grupowego, w tym o tym, co dzieje się po tym, jak wyjdziesz, a także o innych opcjach zakończenia uczestnictwa, które mogą Cię zainteresować.

Jak opuścić grupę Messenger na iPhonie

Messenger jest dostępny na komputery i telefony komórkowe. Jeśli używasz aplikacji na iPhonie i chcesz opuścić czat grupowy, wykonaj poniższe czynności:

 1. Otwórz aplikację Messenger.

 2. Wpisz czat grupowy, z którego chcesz opuścić.

 3. Stuknij nazwę grupy.

 4. Przewiń w dół i kliknij „Opuść czat”.

 5. Naciśnij „Wyjdź”.

Pamiętaj, że inni uczestnicy zobaczą, że opuściłeś czat. Jeśli tego nie chcesz, jest inna opcja. Zamiast tego możesz wyciszyć grupę, co uniemożliwi otrzymywanie powiadomień. Inne osoby w grupie nie widzą, że ją wyciszyłeś, więc jest to doskonała alternatywa, jeśli masz dość odbierania wiadomości, ale nie chcesz, aby Twoja nieobecność została od razu zauważona.

Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby wyciszyć grupę Messenger:

 1. Otwórz aplikację Messenger.

 2. Znajdź grupę, którą chcesz wyciszyć, i przesuń palcem w lewo.

 3. Dotknij 3 kropek.

 4. Wybierz, czy chcesz wyciszyć wiadomości i/lub połączenia oraz na jak długo.

Chociaż inne osoby nie będą wiedziały, że wyciszyłeś grupę, mogą zauważyć, że nie przeczytałeś żadnych wiadomości. Jeśli nie chcesz, aby pytali, gdzie jesteś, upewnij się, że od czasu do czasu otwierasz czat, aby pozostać na bieżąco.

Możesz użyć trzeciego sposobu, aby ukryć powiadomienia grupowe i upewnić się, że czat nie pozostanie w Twojej skrzynce odbiorczej bez jej opuszczania. Messenger pozwala zignorować grupę, a tym samym przenieść ją do folderu ze spamem. Nie otrzymasz żadnych powiadomień, a inni uczestnicy nie zostaną poinformowani o Twojej akcji. Jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się przenieść czat z powrotem do skrzynki odbiorczej, po prostu wyślij wiadomość.

Oto jak zignorować grupę za pomocą iPhone'a:

 1. Otwórz aplikację Messenger.

 2. Znajdź grupę, którą chcesz zignorować, i przesuń palcem w lewo.

 3. Naciśnij trzy kropki.

 4. Kliknij „Ignoruj ​​grupę”.

 5. Dotknij „Ignoruj”.

Jak opuścić grupę Messenger na urządzeniu z Androidem

Oto jak użytkownicy Androida mogą opuszczać grupy Messengera:

 1. Otwórz aplikację Messenger.

 2. Przejdź do czatu, który chcesz opuścić.

 3. Stuknij przycisk „i” w prawym górnym rogu lub stuknij nazwę grupy.

 4. Kliknij „Opuść grupę”.

 5. Dotknij „Opuść grupę”.

Każdy uczestnik czatu grupowego zobaczy, że wyszedłeś, i nie będziesz już mógł wysyłać ani czytać żadnych wiadomości. Jeśli nie chcesz, aby inni pytali Cię, dlaczego odszedłeś, możesz wyciszyć powiadomienia. Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby to zrobić:

 1. Otwórz aplikację Messenger.

 2. Otwórz czat grupowy.

 3. Stuknij nazwę grupy lub przycisk „i” po prawej stronie.

 4. Dotknij „Powiadomienia i dźwięki”.

 5. Wybierz między wyciszeniem wszystkich powiadomień – w tym połączeń, reakcji, wiadomości i wzmianek – a wyciszeniem niektórych z nich. Przełącz przycisk przełączania obok „Wł.”, aby wyciszyć wszystkie powiadomienia.

Inni uczestnicy nie będą wiedzieć, że wyciszyłeś czat. Ale pozostanie w Twojej skrzynce odbiorczej i możesz go otworzyć, kiedy tylko chcesz.

Jeśli chcesz zapomnieć o czacie grupowym, ale nie chcesz wychodzić, jest inna opcja: zignorowanie go. Oto jak to zrobić:

 1. Otwórz aplikację Messenger.

 2. Wybierz grupę, którą chcesz zignorować.

 3. Naciśnij nazwę grupy lub przycisk „i”.

 4. Przewiń w dół i naciśnij „Ignoruj ​​grupę”.

 5. Dotknij „Ignoruj”.

Robiąc to, przenosisz grupę do folderu ze spamem. Jeśli nie zdecydujesz się wysłać wiadomości do grupy, nie zobaczysz żadnych powiadomień, a czat zostanie usunięty z podstawowej skrzynki odbiorczej. To doskonała opcja, jeśli często jesteś dodawany do losowych grup z dziesiątkami lub setkami członków.

Jak opuścić grupę Messenger na komputerze?

Messenger jest również dostępny na Twoim komputerze. Jeśli wolisz używać go na swoim komputerze, z przyjemnością dowiesz się, że opuszczenie grupy jest tak samo łatwe, jak w przypadku wersji mobilnych.

Wykonaj poniższe czynności, aby opuścić grupę, jeśli używasz wersji internetowej Messengera.

 1. Wejdź na stronę Messengera.

 2. Najedź kursorem na czat i dotknij trzech kropek.

 3. Naciśnij „Opuść grupę”.

 4. Potwierdź, ponownie naciskając „Opuść grupę”.

Jeśli używasz aplikacji komputerowej, wykonaj poniższe czynności:

 1. Otwórz aplikację.

 2. Wybierz trzy kropki w prawym górnym rogu.

 3. Dwukrotnie naciśnij „Opuść czat”.

Po opuszczeniu grupy wszyscy uczestnicy zostaną o tym poinformowani. Jeśli chcesz uniknąć konieczności wyjaśniania, dlaczego opuściłeś grupę, zawsze możesz ją wyciszyć. W ten sposób pozostaniesz członkiem, ale nie będziesz otrzymywać żadnych powiadomień. W dowolnym momencie możesz wyłączyć wyciszenie czatu lub wysyłać wiadomości, gdy jest wyciszony.

Oto jak wyciszyć grupę za pomocą strony internetowej:

 1. Wejdź na stronę.

 2. Najedź kursorem na czat, który chcesz wyciszyć, i dotknij trzech kropek obok niego.

 3. Naciśnij „Wycisz rozmowę”.

 4. Wybierz, jak długo chcesz je wyciszyć i naciśnij „Wycisz”.

Jeśli używasz aplikacji komputerowej Messenger, wykonaj poniższe czynności, aby wyciszyć czat grupowy:

 1. Otwórz aplikację.

 2. Wybierz trzy kropki w prawym górnym rogu.
 3. Naciśnij „Wycisz powiadomienia”.
 4. Wybierz preferowany okres i naciśnij „Wycisz”.

Trzecią możliwością jest zignorowanie czatu grupowego. Gdy to zignorujesz, czat zostanie przeniesiony do folderu spamu i nie będziesz otrzymywać żadnych powiadomień. Jeśli zdecydujesz się przenieść go z powrotem do skrzynki odbiorczej, wyślij wiadomość, a rozmowa automatycznie powróci.

Jeśli chcesz zignorować czat grupowy na komputerze, musisz odwiedzić witrynę, ponieważ ta opcja nie jest dostępna w aplikacji komputerowej:

 1. Wejdź na stronę.

 2. Otwórz czat, który chcesz zignorować.

 3. Wybierz trzy kropki w prawym górnym rogu.

 4. Naciśnij „Prywatność i wsparcie”.

 5. Wybierz dwukrotnie "Ignoruj ​​wiadomości".

Jak opuścić grupę Messenger na iPadzie

Jeśli używasz iPada i chcesz opuścić czat grupowy na Messengerze, wykonaj następujące czynności:

 1. Uruchom aplikację Messenger.
 2. Wybierz czat grupowy, z którego chcesz wyjść.
 3. Naciśnij nazwę grupy u góry.
 4. Kliknij „Opuść czat”.
 5. Dotknij "Wyjdź", aby potwierdzić.

Gdy opuścisz czat grupowy, inni członkowie otrzymają powiadomienie, że to zrobiłeś. Jeśli chcesz przestać otrzymywać powiadomienia bez opuszczania grupy, zawsze możesz je wyciszyć. W takim przypadku nikt nie zostanie o tym powiadomiony:

 1. Otwórz aplikację Messenger.
 2. Znajdź grupę, którą chcesz wyciszyć, naciśnij i przytrzymaj.
 3. Naciśnij „Wycisz” i wybierz, jak długo ma trwać wyciszenie.

Jeśli nadal jesteś ponownie dodawany do tych samych grup, ale chcesz uniknąć wyjaśniania, dlaczego odszedłeś, jest trzecia opcja: zignorowanie tego. Zignorowany czat zostanie przeniesiony do folderu ze spamem, co oznacza, że ​​możesz o nim całkowicie zapomnieć. Za każdym razem, gdy zdecydujesz się go odzyskać, po prostu wyślij wiadomość, a automatycznie wróci ona do Twojej skrzynki odbiorczej.

Oto jak zignorować czat grupowy na iPadzie:

 1. Otwórz aplikację Messenger.
 2. Znajdź grupę, którą chcesz zignorować, wybierz i przytrzymaj.
 3. Wybierz „Ignoruj ​​grupę”.
 4. Naciśnij „Ignoruj”.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy inni członkowie są powiadamiani o opuszczeniu grupy?

Tak, inni członkowie są powiadamiani, gdy opuszczasz czat grupowy. Nie jest to powiadomienie push, ale za każdym razem, gdy uczestnicy otworzą aplikację, będą mogli zobaczyć, kto odszedł. Niestety nie można opuścić grupy bez powiadomienia innych członków.

Jak wcześniej wspomniano, możesz tego uniknąć, wyciszając czat. Inni członkowie nie są powiadamiani o tym, że je wyciszasz, ale musisz pamiętać, że mogą zobaczyć, jakie wiadomości otworzyłeś. Jeśli w grupie jest tylko kilku członków, zauważą, że nie jesteś aktywny.

Inną opcją jest zignorowanie grupy. Zalecamy to zrobić, jeśli nadal jesteś ponownie dodawany do dużych grup.

Wyjdź bez wychodzenia

Jeśli nie chcesz być częścią czatu grupowego na Messengerze, masz do dyspozycji kilka opcji. Możesz to zostawić, wyciszyć powiadomienia lub zignorować. Gdy go opuścisz, pamiętaj, że wszyscy uczestnicy zostaną o tym poinformowani.

Mamy nadzieję, że ten artykuł dostarczył dalszych informacji na temat działania grup Messengera i tego, co się stanie, gdy je opuścisz.

Czy często jesteś dodawany do grup Messengera? Jak radzisz sobie z czatami, w których nie chcesz brać udziału? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.