Recenzja Lenovo ThinkPad T500

Recenzja Lenovo ThinkPad T500

Obraz 1 z 2

it_photo_6257

it_photo_6256
1137 £ Cena podczas recenzji

Smukłe, eleganckie i seksowne ultraprzenośne urządzenia są bardzo dobre, ale są chwile, kiedy potrzebujesz trochę więcej energii. Dlatego lubimy Sony VGN-Z21MN/B tak wiele i dlaczego znajduje się na naszej liście A. Może nie jest tak cienki jak MacBook Air czy Lenovo X300, ale jest lekki, ma znacznie większą moc i – dzięki przełączanej grafice – ma też niesamowitą żywotność baterii.

Najnowszy Lenovo, T500, może nie być w stanie konkurować z ultraprzenośnymi urządzeniami, jeśli chodzi o wytrzymałość i przenośność, ale z pewnością nie brakuje mu mocy. I chociaż nie może się pochwalić wyglądem supermodelki, z jego biznesowymi prostymi liniami, ostrymi, spiczastymi narożnikami, ściętymi krawędziami i całkowicie czarnym płaszczem, jego czysta praktyczność wysuwa się na pierwszy plan.

Potężna specyfikacja

Może pochwalić się tym samym potężnym procesorem – Intel Core 2 Duo P8600 2,4 GHz – który w połączeniu z 2 GB pamięci RAM DDR2 wystarczył, aby osiągnąć bardzo godny szacunku wynik 1,19 w naszych testach porównawczych aplikacji. To wystarczy do bardziej intensywnych zadań, od edycji wideo i zdjęć po tworzenie oprogramowania i kompilację, do których jest przeznaczony.

A pod czarną obudową ukrytą jest jeszcze jedno podobieństwo. T500 jest wyposażony w dwie przełączalne karty graficzne: ATI Radeon Mobililty HD 3650 oferuje nieco więcej mocy, gdy jest podłączony do sieci, oraz słabszy procesor Intel GMA X4500MHD, gdy jesteś poza domem. Ten pierwszy nie jest zbyt kiepski, jeśli chodzi o wydajność w grach, osiągając 61 kl./s w naszym teście Crysis na niskich ustawieniach i 17 kl./s w teście na średnich ustawieniach.

Jednak granie nie jest tym, o co chodzi w tym laptopie, ale ekran to inna sprawa. Jest zarówno większy i ma 15,4 cala niż 13,1-calowy panel Sony, a także ma wyższą rozdzielczość, z ogromnym 1680 x 1050, oferującym akry powierzchni biurowej. Podświetlenie nie jest LED, więc nie jest tak jasne, jak byśmy chcieli, ale balans kolorów jest w porządku, nie ma zacieków podświetlenia ani śladów ziarnistości.

Ergonomia i dodatki

Jeśli wygląd nie jest czymś, o czym można by pisać, to ergonomia T500 z pewnością tak. W tradycyjnym stylu Lenovo istnieje zarówno trackpoint, jak i gładzik, i oba są bardzo użyteczne. W szczególności gładzik jest ulepszeniem w stosunku do dość chaotycznego przypadku X300 i jest ustawiony nieco poniżej poziomu nadgarstka, co zmniejsza ryzyko przypadkowego pociągnięcia go.

Klawiatura jest solidną taryfą Lenovo, choć nie do końca spełnia standardy, których oczekujemy. Chociaż nadal jest lepszy od większości laptopów, które testujemy, ten zdobiący T500 jest bardziej chrapliwy i lżejszy w dotyku niż poprzednie testowane przez nas Lenovo ze stacjami roboczymi.

Ta czarna obudowa jest tak mocna, jak sugerują jej agresywne linie, z grubym, wytrzymałym plastikiem dookoła i ekranem, który jest wystarczająco mocny, aby oprzeć się deptaniu przez słonia. Na pewno nie mogliśmy zrobić wrażenia – przekręcanie go w każdą stronę i szturchanie z całych sił nie wywołało żadnych zmarszczek ani prześwitów na ekranie.

I chociaż T500 jest daleki od tego, co można nazwać chudym przy wadze 2,6 kg, dostajesz mnóstwo gadżetów, które usprawiedliwiają dodatkowy ciężar. Ten laptop jest wyposażony w modem HSDPA z kartą SIM Vodafone gotowy do podłączenia po wyjęciu z pudełka, nagrywarkę DVD, wyjście monitora zewnętrznego Displayport (oprócz standardowego gniazda D-SUB), Bluetooth, moduł TPM i czytnik linii papilarnych.

Żywotność baterii

Gwarancja

Gwarancja 3 rok (lat) powrót do bazy

Specyfikacje fizyczne

Wymiary 358x255x34mm (WDH)
Waga 2.600 kg

Procesor i pamięć

Edytor Intel Core 2 Duo P8600
Pojemność pamięci RAM 2,00 GB
Typ pamięci DDR3

Ekran i wideo

Rozmiar ekranu 15,4 cala
Rozdzielczość ekranu w poziomie 1,680
Rozdzielczość ekranu w pionie 1,050
Rezolucja 1680 x 1050
Chipset graficzny Intel GMA X4500MHD
Wyjścia VGA (D-SUB) 1
Wyjścia HDMI 0
Wyjścia S-Video 0
Wyjścia DVI-I 0
Wyjścia DVI-D 0
Wyjścia DisplayPort 1

Dyski

Pojemność 160 GB
Technologia dysków optycznych Nagrywarka DVD
Cena wymiany baterii z VAT £0

Sieć

Prędkość adaptera przewodowego 1000 Mb/s
Obsługa 802.11a tak
Obsługa 802.11b tak
Obsługa 802.11g tak
Obsługa standardu 802.11 draft-n tak
Zintegrowany adapter 3G tak

Inne funkcje

Gniazda ExpressCard34 0
Gniazda ExpressCard54 1
Gniazda kart PC 1
Porty USB (pobieranie) 3
Porty FireWire 1
Port myszy PS/2 nie
9-pinowe porty szeregowe 0
Porty równoległe 0
Optyczne porty wyjściowe audio S/PDIF 0
Elektryczne porty audio S/PDIF 0
Typ urządzenia wskazującego Touchpad, trackpoint
Lokalizacja głośnika Nad klawiaturą
Zintegrowany mikrofon? tak
Zintegrowana kamera internetowa? tak
TPM tak
czytnik linii papilarnych tak

Testy baterii i wydajności

Żywotność baterii, lekkie użycie 340
Żywotność baterii, intensywne użytkowanie 82
Ogólny wynik testu porównawczego aplikacji 1.19
Wynik testu porównawczego aplikacji pakietu Office 1.27
Wynik testu porównawczego aplikacji grafiki 2D 1.28
Kodowanie wyniku testu porównawczego aplikacji 1.07
Wynik testu porównawczego aplikacji wielozadaniowych 1.16
Wydajność 3D (kryzys) niskie ustawienia Ponieść porażkę
Ustawienia wydajności 3D Nie dotyczy

System operacyjny i oprogramowanie

System operacyjny Windows Vista Biznes
Rodzina systemów operacyjnych Windows Vista