Kamera internetowa Lenovo nie działa — co możesz zrobić

W niektórych laptopach Lenovo występuje znany problem, w którym kamera internetowa nie działa. Sama kamera internetowa albo nie jest wykrywana przez system Windows, albo występuje usterka w sterowniku urządzenia. Oczywiście może to być bardzo frustrujące i nie ogranicza się tylko do produktów Lenovo.

Kamera internetowa Lenovo nie działa — co możesz zrobić

Przyczyną tego problemu jest problem z ustawieniem w niektórych laptopach Lenovo, który wyłącza kamerę ze względu na prywatność użytkownika laptopa.

W takim przypadku naprawienie kamery internetowej powinno być dość łatwe. Jeśli nie masz tyle szczęścia, możesz potrzebować aktualizacji lub poprawek, aby Twoja kamera internetowa działała.

Bez obaw. Pokażemy Ci, co musisz zrobić, aby rozwiązać niektóre typowe problemy, które możesz napotkać z kamerą internetową Lenovo.

Kamera internetowa Lenovo nie działa: jak naprawić

Pierwsza poprawka niedziałającej kamery internetowej Lenovo znajduje się w samej aplikacji Lenovo. Naciśnij klawisz F8 na klawiaturze laptopa, co włączy lub wyłączy Lenovo EasyCamera.

Jeśli to nie zadziała, spróbuj wykonać następujące czynności, aby naprawić kamerę internetową:

 1. Wpisz „Kamera” w polu wyszukiwania systemu Windows i wybierz Ustawienia aparatu.
 2. Wybierać Ustawienia prywatności aparatu.
 3. Przełącznik Włącz tryb prywatności do Wyłączony.
 4. Przetestuj ponownie swój aparat.

To ustawienie prywatności ma na celu ochronę przed hakerami, ale może być niewygodne, gdy musisz korzystać z kamery internetowej.

Lenovo Joga C930

Inne rozwiązania

Jeśli powyższe rozwiązanie nie działa, mamy kilka prostszych rozwiązań, które mogą sprawić, że Twoja kamera internetowa będzie działać ponownie.

Te poprawki będą również działać na każdym komputerze z systemem Windows, który ma problemy z kamerą internetową — nie tylko na Lenovo.

Sprawdź Menedżera urządzeń

Czy kamera internetowa jest włączona w Menedżerze urządzeń?

Wykonaj poniższe czynności, aby sprawdzić:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start systemu Windows i wybierz Menadżer urządzeń.
 2. Wybierać Urządzenia obrazujące następnie Lenovo EasyCamera. Jeśli obok ikony znajduje się żółty trójkąt ostrzegawczy, oznacza to problem. Jeśli obok niej znajduje się mała strzałka w dół, kamera została wyłączona.
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy Lenovo EasyCamera i upewnij się, że nie ma opcji Włącz. Jeśli kamera jest już włączona, należy wybrać opcję Wyłącz.

Jeśli kamera jest już włączona, równie dobrze możesz zaktualizować sterownik. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy Lenovo EasyCamera ponownie i wybierz Uaktualnij sterownik.
 2. Wybierz automatyczny możliwość sprawdzenia, czy system Windows może znaleźć nowy sterownik.
 3. Pozwól mu się zainstalować i ponownie przetestuj.

Jeśli system Windows nie może znaleźć sterownika, odwiedź tę stronę w witrynie Lenovo, aby uzyskać najnowszy sterownik Lenovo EasyCamera.

Jeśli aktualizacja sterownika nie działa, warto spróbować pełnego odświeżenia. Oznacza to odinstalowanie sterownika, ponowne uruchomienie laptopa i zainstalowanie nowego sterownika z powyższego linku.

Starsze ustawienia mogą pozostać w grze nawet po nadpisaniu przez nowszy sterownik.

Sprawdź ustawienia programu

Jeśli Twoja kamera internetowa działa w niektórych programach, a nie w innych, przyczyną problemu mogą być ustawienia programu, a nie ustawienia aparatu.

Wystarczy wykonać te dwa kroki, aby sprawdzić:

 1. Otwórz dany program i znajdź Ustawienia opcja menu.
 2. Upewnij się, że Lenovo EasyCamera ma być domyślna aparat w tych ustawieniach.

Może to być oczywiste rozwiązanie, ale warto spróbować, jeśli masz problemy z uruchomieniem kamery internetowej.

Usuń aplikację Ustawienia Lenovo

Laptop Lenovo

Jeśli żadne z tych rozwiązań nie działa, możesz całkowicie usunąć aplikację Lenovo Settings na wypadek, gdyby przeszkadzała. Nie powinno to być konieczne, ale jeśli nic innego nie działa, nie masz nic do stracenia.

Większość ustawień w aplikacji i tak można kontrolować z poziomu systemu Windows, więc w żaden sposób nie uszkadzasz laptopa.

Aby usunąć aplikację Lenovo Settings, wykonaj następujące cztery kroki:

 1. Nawigować do Panel sterowania w systemie Windows.
 2. Wybierać Programy i funkcje oraz Odinstaluj.
 3. Wybierać Pakiet zależności ustawień Lenovo z listy i wybierz Odinstaluj.
 4. Uruchom ponownie laptopa i przetestuj ponownie.

Mamy nadzieję, że po wykonaniu tych kroków Twoja kamera internetowa znów będzie działać.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy mogę zezwolić na dostęp do niektórych aplikacji, jednocześnie odmawiając dostępu innym?

Tak. Jeśli masz jedną aplikację, która po prostu nie ma dostępu do aparatu, możesz postępować zgodnie z instrukcjami, aby uzyskać dostęp do ustawień prywatności aparatu. Przewiń w dół do opcji „Wybierz, które aplikacje ze sklepu Microsoft Store mogą uzyskiwać dostęp do aparatu”. Włącz lub wyłącz dowolne aplikacje, których chcesz lub nie chcesz korzystać z aparatu.

Może to nie działać w przypadku aplikacji innych firm pobranych z innych źródeł, ale może pomóc w uruchomieniu aparatu lub ochronie prywatności.

Mój aparat jest rozmazany, co mogę zrobić, aby to naprawić?

Jeśli obraz z aparatu jest rozmazany, ale nadal działa, najpierw wyczyść obiektyw. Kurz i zanieczyszczenia mogą powodować problemy z jakością obrazu. Następnie sprawdź dostępność aktualizacji systemu. Jeśli Twój komputer (w szczególności aparat) nie jest zaktualizowany, po poprzedniej aktualizacji może brakować sterowników. Wykonanie nowej aktualizacji powinno pomóc.

Jeśli nadal masz problemy z jakością aparatu, sprawdź, czy oprogramowanie antywirusowe nie blokuje prawidłowego działania aparatu. Możesz także skanować zmiany sprzętu. Po prostu odwiedź menedżera urządzeń na komputerze Lenovo i kliknij opcję aparatu. Stąd użyj menu Akcja, aby wybrać zmiany „Skanuj w poszukiwaniu sprzętu”. Po zakończeniu skanowania uruchom ponownie komputer i przetestuj aparat.

Końcowe przemyślenia

Jeśli Twój Lenovo EasyCamera nadal nie działa po wykonaniu wszystkich tych kroków, sugeruję zgłoszenie pomocy technicznej z pomocą techniczną. Będą w stanie pomóc Ci znaleźć rozwiązanie, aby naprawić kamerę na Twoim konkretnym urządzeniu.

Jeśli wymiana sterownika, włączenie kamery i usunięcie aplikacji Lenovo tego nie naprawi, coś jest poważnie nie tak, więc nie trać czasu!

Czy wystąpiły problemy z kamerą internetową Lenovo? Jak rozwiązałeś problem? Proszę o komentarz poniżej.