Recenzja LG G Watch R – ładnie wyglądający smartwatch z wyjątkową żywotnością baterii

210 £ Cena w recenzji

Większość smartwatchów Android Wear, które widzieliśmy do tej pory, oferowała prostokątne ekrany, ale wyświetlacz G Watch R to idealne koło. To sprawia, że ​​​​od razu wyróżnia się, choć nie różni się od Motoroli Moto 360. Tam, gdzie dolna część ekranu Motoroli jest odcięta małym czarnym paskiem, najnowszy smartwatch LG idzie dookoła. Zobacz też: jaki jest najlepszy smartwatch 2014 roku?

Recenzja LG G Watch R – ładnie wyglądający smartwatch z wyjątkową żywotnością baterii

Recenzja LG G Watch R - różne oblicza zegarka

To projekt, który natychmiast nadaje G Watch R pewien prestiż. W naszych oczach smartwatch z kwadratową twarzą, bez względu na to, jak luksusowy, nieuchronnie kojarzy się z tanimi zegarkami cyfrowymi z dawnych czasów. Klasyczny kształt G Watch R sugeruje bardziej dorosłe akcesorium, efekt obsługiwany przez sztuczne pokrętło nawijania (które w rzeczywistości włącza i wyłącza ekran) i uzupełniony ramką w stylu zegarka nurkowego. Masywne ciało nie pasuje do smukłych nadgarstków, ale przy wadze 62 g jest lżejsze niż większość głupich chronometrów, a wygodny skórzany pasek można łatwo wymienić za pomocą standardowego mocowania 22 mm.

Recenzja LG G Watch R: wyświetlacz

Obudź zegarek, a wita Cię 1,3-calowy ekran o średnicy 320 pikseli, co przekłada się na gęstość pikseli 246ppi. To nie jest całkiem ostre jak Retina przy typowych odległościach odczytu zegarka, ale zapewnia wyraźny i wyraźny tekst i obrazy. Firma LG zdecydowała się również na użycie technologii P-OLED, która zapewnia wspaniałe kolory, które naprawdę wyskakują z nadgarstka; przy maksymalnej jasności jest to widok do zobaczenia (około 310 cd/m2) i czytelny, nawet w jasnym świetle słonecznym.

lg_g_watch_r_7

Jak dotąd tak dobrze – ale jest mały haczyk. Ustawienia wysokiej jasności G Watch R mogą być nieco zbyt olśniewające, aby można było je dyskretnie używać w pomieszczeniach, i nie ma czujnika światła otoczenia, który automatycznie zmniejsza jasność w razie potrzeby. Na szczęście najnowsza aktualizacja Android Wear wprowadza nowy „tryb światła słonecznego”, który tymczasowo zwiększa jasność do maksimum, automatycznie wracając do normy, gdy ekran się wybudzi. W zegarkach z pokrętłem bocznym – takim jak ten – możesz go szybko aktywować, klikając trzykrotnie, więc gdy nabierzesz przyzwyczajenia, jest to przyzwoite obejście.

Warto również wspomnieć, że ekrany OLED są podatne na wypalanie ekranu, co nie jest objęte gwarancją. Dopiero okaże się, czy ta wczesna generacja zegarków Android Wear pozostanie w użyciu wystarczająco długo, aby stanowiło to problem. Android Wear stara się minimalizować przepalenia, delikatnie zmieniając pozycję tarczy zegarka co minutę, a Ty możesz jeszcze bardziej pomóc, wybierając głównie czarne tarcze i okresowo się między nimi przełączając.

Recenzja LG G Watch R: inne funkcje i żywotność baterii

Zewnętrzny pierścień otaczający ekran jest naszym zdaniem błędem projektowym. W rzeczywistości się nie obraca – i tak nie można nurkować z G Watch R, ponieważ jego stopień ochrony IP67 oznacza, że ​​jest wodoodporny tylko do głębokości jednego metra. Podwyższony dźwięk przestrzenny zakłóca gesty machnięcia używane do nawigacji w Android Wear, tworząc wrażenie, że oprogramowanie i sprzęt nie do końca się żelują. Ci, którzy wolą minimalistyczną twarz, mogą również uznać fizyczne oznaczenia za niepotrzebną wizualną rozrywkę.

Recenzja LG G Watch R - zegarek na tle ze stali nierdzewnej

Mimo to, ponieważ wszystkie smartwatche z Android Wear działają na tym samym podstawowym oprogramowaniu, G Watch R nie może być zarzucany pod względem funkcjonalności. Oprócz trybu światła słonecznego, ostatnia aktualizacja Androida Wear 5 zawiera oficjalny interfejs API dla twarzy osób trzecich – więc możesz spodziewać się ich znacznie więcej w przyszłości – wraz z monitorem baterii i pamięci masowej oraz nowym „trybem kinowym” (pomocnie przetłumaczone na „tryb kinowy” dla użytkowników z Wielkiej Brytanii) do tymczasowego wyciszania powiadomień. Istnieje również wbudowany monitor pracy serca do odczytu impulsów jednym strzałem, którego brakuje w kilku modelach, w tym w oryginalnym zegarku G Watch.

Co najlepsze, firma LG zapakowała w największą baterię, jaką dotychczas widzieliśmy na urządzeniu z Androidem Wear, o pojemności 410 mAh. W naszych standardowych testach zapewniło to G Watch R przewidywaną żywotność baterii wynoszącą dwa dni i 21 godzin na jedno ładowanie (przy ustawieniach domyślnych), co dość ściśle odzwierciedla to, co widzieliśmy w prawdziwym świecie: po wyłączeniu zawsze na ekranie W tym trybie przeszliśmy przez trzy dni pracy na jednym ładowaniu, bez wątpienia pomogła mu wydajność wyświetlacza OLED.

Naładowanie dużej baterii zajmuje trochę czasu: po podłączeniu do zwykłego portu USB pełne naładowanie trwało około 1 godziny 45 minut; z zasilaczem sieciowym USB 2A, pełne ładowanie trwało około godziny. To wystarczająco szybkie, aby żyć, chociaż nie jesteśmy fanami samego urządzenia ładującego: podobnie jak zwykły zegarek G Watch, zegarek G Watch R ładuje się za pomocą stacji dokującej USB, która jest magnetycznie mocowana do tyłu. Ale jest to niepokojąco luźny krój, bardziej przypominający piedestał niż klips. Wystarczy nieumyślne popchnięcie, aby zdjąć zegarek z ładowarki.

Recenzja LG G Watch R - na kolorowym tle

Recenzja LG G Watch R: werdykt

Jeśli szukasz eleganckiego smartwatcha, G Watch R ma oczywistego rywala: bezprzewodowa ładowarka Moto 360, wbudowany czujnik światła i ekran od krawędzi do krawędzi sprawiają, że jest to znacznie zgrabniejsze i bardziej dopracowane urządzenie. Jest też odrobinę tańszy.

Ogólnie rzecz biorąc, G Watch R osiąga lepszą równowagę. Nie zbliża się do elegancji prawdziwego zegarka z najwyższej półki i jest znacznie droższy od swoich prostokątnych rywali. Ale tam, gdzie Moto 360 zapewnia żywotność baterii wynoszącą niewiele ponad 24 godziny, G Watch R jest mistrzem, który przetrwa 19 godzin dłużej niż nasz poprzedni mistrz żywotności baterii, oryginalny zegarek G.

Jeśli szukasz przyciągającego wzrok zegarka Android Wear, który nie zawiedzie Cię pod koniec dnia, musimy powiedzieć, że G Watch R to najlepszy wybór – jak dotąd.

Specyfikacje LG G Watch R

Krokomierztak
Monitor pracy sercatak
GPStak
WodoodpornyTak (IP67)
Inne funkcje
Wyświetlacz
Rozmiar wyświetlacza1,3 cala (okrągły)
Rezolucja320x320
Technologia wyświetlaniaP-LED
Połączenie ze smartfonem
Obsługa systemu operacyjnegoAndroid 4.3+
Bezprzewodowy
Bateria
Rozmiar baterii410 mAh
Żywotność baterii2 dni 21 godzin
Kupowanie informacji
Cena z VAT£210
Dostawcawww.amazon.pl