Samsung Galaxy S6 kontra LG G4: Czy w 2016 roku warto kupić któryś ze słuchawek?

Samsung Galaxy S6 i LG G4 były dwoma najlepszymi telefonami 2015 roku. Ale jesteśmy już w 2016 roku, a oba telefony mają teraz udane kontynuacje i oba zostały należycie nagrodzone pięcioma gwiazdkami przez firmę Alphr. Więc czy warto kupić albo teraz?

Samsung Galaxy S6 kontra LG G4: Czy w 2016 roku warto kupić któryś ze słuchawek?

Może, ale tak naprawdę powinno to zależeć od umowy, którą możesz uzyskać. Oba były potęgami, więc powinny być wystarczająco szybkie w krótkim okresie, ale pod koniec dwuletniego kontraktu będziesz patrzył na trzyletnią technologię i możliwe, że przyjrzysz się Samsungowi Galaxy S9 i LG G7. Poza tym warto pamiętać, że Samsung Galaxy S6 nie zawiera gniazda microSD – i zostało to naprawione w jego dalszych działaniach. Jeśli kupisz dziś 32-gigabajtowy Samsung Galaxy S6, to jest to pojemność, którą zawsze będziesz mieć.

Pamiętaj też, że jeśli się rozejrzysz, w dzisiejszych czasach możesz uzyskać najnowsze wydania na całkiem dobrych warunkach. Kontynuacja LG G4, G5, może być dostępna za jedyne 429,95 GBP od Argos z bezpłatnym modułem aparatu (kontynuacja pozwala dodać dodatkowe sekcje do telefonu) o wartości 80 GBP. W ramach umowy możesz go otrzymać za 25 GBP miesięcznie z 4 GB danych, bez kosztów początkowych i bezpłatnym zestawem audio B&O DA i słuchawkami. S7 zachował nieco lepszą cenę, ale nadal można go kupić za 28 GBP miesięcznie bez kosztów początkowych i 3 GB danych.

Mimo to, jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy i mieć serce nastawione na zeszłoroczne flagowce LG i Samsunga, oto jak poszli łeb w łeb, kiedy testowaliśmy je w zeszłym roku.

LG G4 czy Samsung Galaxy S6? To trudny wybór; oba telefony należą do najlepszych smartfonów 2015 roku, a Jonathan Bray z firmy Alphr dał im obu pięciogwiazdkowe recenzje po dokładnym przetestowaniu ich.

Zobacz powiązaną recenzję Samsung Galaxy S6 Edge +: Ten telefon jest naprawdę dobry Recenzja LG G4: Duży smartfon z wymienną baterią ORAZ gniazdem na kartę microSD Najlepsze smartfony 2016 roku: 25 najlepszych telefonów komórkowych, które możesz dziś kupić

Jednak, chociaż wciąż są to fantastyczne telefony do posiadania i wciąż jedne z najlepszych na rynku, oba telefony zostały wprowadzone na rynek w pierwszym kwartale 2015 roku. Jeśli musisz mieć absolutnie najnowszy smartfon, warto się wstrzymać i mieć oko na naszym podsumowaniu nadchodzących smartfonów 2016 roku.

Mimo to, jeśli jesteś rozdarty między tymi dwoma genialnymi smartfonami, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc.

Samsung Galaxy S6 kontra LG G4: Wyświetlacz

Zarówno Samsung, jak i LG budują fantastyczne ekrany, więc nie powinno dziwić, że oba telefony cieszą oko, uderzając Cię w twarz swoją rozdzielczością, jasnością i wiernością kolorów.

Samsung Galaxy S6 kontra LG G4 - Wyświetlacz Samsung Galaxy S6

Wyświetlacz 5,1-calowy Quad HD Super AMOLED w S6 ma rozdzielczość 1440 x 2560 i gęstość pikseli 576 ppi. Zakrzywiony 5,5-calowy wyświetlacz LCD IPS LG ma tę samą rozdzielczość 1440 x 2560, ale ma niższą gęstość pikseli 538 ppi. Jednak przy tak wysokiej rozdzielczości trudno byłoby zauważyć różnicę w deficycie 38 ppi.

W rzeczywistości dokładność kolorów, jasność i kontrast są znacznie ważniejsze. S6 może osiągnąć jasność do 560 cd/m2 w trybie jasności automatycznej lub 347 cd/m2 w trybie jasności ręcznej. Ekran LG G4 nie jest tak jasny – jego najwyższa jasność to niższe 476 cd/m2 – ale jest wystarczająco jasny, aby sprostać niemal każdej sytuacji, w jakiej się znajdziesz.

Największe różnice pojawiają się, gdy weźmie się pod uwagę jakość kolorów. Wyświetlacz Super AMOLED firmy Samsung odtwarza niewiarygodne 98,5% gamy kolorów sRGB w trybie podstawowym (sRGB), a nawet zapewnia dokładne kolory w przestrzeni kolorów Adobe RGB. Przełączając go w tryb AMOLED Photo, pokrywa 98,7% gamy kolorów. Jak wskazuje nasz redaktor recenzji, Jonathan Bray, są to wyniki, których oczekujesz na profesjonalnych monitorach, a nie na smartfonach.

Samsung Galaxy S6 kontra LG G4 - Wyświetlacz LG G4

LG twierdzi, że jego ekran jest w stanie wyświetlać szerszą gamę kolorów dzięki zgodności ze standardem Digital Cinema Initiative (DCI). W praktyce oznacza to imponujące 97,9% gamy sRGB. Jest jednak jeden poważny problem: intensywność podświetlenia LG G4 dostosowuje się automatycznie w zależności od tego, co jest wyświetlane na ekranie, i nie ma możliwości wyłączenia tego, co oznacza, że ​​nie można ocenić z perspektywy dokładności kolorów.

Który telefon ma najlepszy wyświetlacz? Po raz kolejny różnice są niewielkie. Kolory są wyraźne, obrazy wyświetlane na ekranie są czyste i wyraźne na obu telefonach, a jasność jest wystarczająco dobra, aby zapewnić czytelność we wszystkich środowiskach poza najbardziej ekstremalnymi. Ale wszystkie drobne różnice przemawiają na korzyść Samsunga Galaxy S6, co daje mu zwycięstwo w tej sekcji.

Zwycięzca: Samsung Galaxy S6

Samsung Galaxy S6 kontra LG G4: projekt

Zarówno Samsung Galaxy S6, jak i LG G4 były odejściem od poprzednich wyborów projektowych, ale oba wyglądają znacznie lepiej.

samsung_galaxy_s6_vs_lg_g4_-_projekt

Samsung porzucił plastikową obudowę i wybrał frezowaną aluminiową ramę z połyskującym szklanym tyłem. Choć telefon Samsunga jest bardziej śliski w dłoni niż S5, teraz wydaje się być właściwym produktem premium, czego można się spodziewać po flagowym telefonie zaprojektowanym tak, aby szedł od stóp do głów z najlepszymi produktami Apple. Ponadto jest szokująco kompaktowy jak na urządzenie o przekątnej 5,1 cala.

W przypadku G4 LG nie zrezygnowało całkowicie z plastikowej konstrukcji swoich poprzednich telefonów. Nadal możesz je kupić, jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy na swoim G4. Jednak w przypadku wersji premium telefonu LG daje klientom opcję luksusowej, ręcznie szytej skóry, dostępnej w różnych kolorach.

„Skóra może wydawać się dziwnym wyborem na smartfona, ale wygląda absolutnie cudownie”.

Skóra może wydawać się dziwnym wyborem dla smartfona, ale wygląda absolutnie cudownie, świetnie się czuje i powinna z czasem starzeć się z większą wdziękiem niż większość innych smartfonów. Jedynym minusem LG G4 jest to, że nie jest to najcieńszy telefon na rynku, mierzący 8,9 mm ze względu na subtelnie zakrzywiony korpus i ekran. Oznacza to, że ładnie mieści się w kieszeni pomimo dużego ekranu o przekątnej 5,5 cala i przylega do krzywizny twarzy, gdy używasz go jako telefonu.

Oba telefony są oszałamiające, więc sprowadza się to do osobistych preferencji. Samsung Galaxy S6 jest smuklejszy, lżejszy i bardziej błyszczący; LG G4 jest tak samo przyciągający wzrok i atrakcyjny, ale nieco bardziej masywny.

Zwycięzca: remis

Samsung Galaxy S6 kontra LG G4: dane techniczne i wydajność

Pod względem surowej mocy S6 ma przewagę nad G4, chociaż jest mało prawdopodobne, że większość nawet to zauważy.

W przypadku S6 Samsung zdecydował się na użycie własnego ośmiordzeniowego procesora Exynos 7420, który jest zbudowany w procesie produkcyjnym 14 nm. Składający się z dwóch czterordzeniowych procesorów (jeden o częstotliwości 1,5 GHz, jeden o częstotliwości 2,1 GHz) i procesorze graficznym Mali-T760, S6 ma więcej niż wystarczającą moc, aby przesuwać piksele na ekranie Quad HD.

LG G4 wykorzystuje sześciordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808 o niższej specyfikacji 20 nm. Różnica polega na tym, że 808 jest procesorem sześciordzeniowym, który dzieli jego przetwarzanie na wysokowydajny, dwurdzeniowy procesor 1,8 GHz i bardziej wydajny Czterordzeniowy procesor 1,4 GHz. Towarzyszy temu procesor graficzny Adreno 418, a oba telefony mają 3 GB pamięci RAM.

Samsung Galaxy S6 kontra LG G4 - specyfikacje Exynos kontra Snapdragon

W rzeczywistości nie zauważysz różnicy, ale benchmarki pokazują, że Samsung Galaxy S6 ma przewagę – więc jeśli koniecznie musisz mieć to, co najlepsze, to jest telefon do wyboru.

Jeśli chodzi o pamięć masową, S6 jest dostępny w wersjach 32 GB, 64 GB lub 128 GB, podczas gdy G4 jest dostępny tylko w opcji 32 GB. Różnica polega na tym, że LG G4 oferuje rozszerzenie dzięki obsłudze kart microSD, co oznacza, że ​​można dodać do 128 GB.

Jak można się spodziewać po flagowym telefonie z 2015 roku, oba telefony obsługują 4G, mają Bluetooth 4 i dwuzakresowy 802.11ac, ale Samsung Galaxy S6 ma krawędzie przed LG G4 z czytnikiem linii papilarnych, co wkrótce powinno być możliwe. do korzystania z mobilnych płatności zbliżeniowych za pośrednictwem Samsung Pay. Posiada również czujnik tętna, barometr i – co jest dużym bonusem dla maniaków fitness – wsparcie dla urządzeń ANT+.

Zwycięzca: Samsung Galaxy S6