Jak zachować swoją lokalizację w Life360 w jednym miejscu?

Jako aplikacja do śledzenia GPS i lokalizacji, Life360 nie jest przeznaczona do pozostawania w jednym miejscu. Śledzi każdy Twój ruch i dostarcza dokładnych danych o tym, gdzie, kiedy i jak szybko się poruszasz. Ale są chwile, kiedy chcesz po prostu wyjść z sieci i ukryć swoje miejsce pobytu przed resztą kręgu.

Jak zachować swoją lokalizację w Life360 w jednym miejscu?

Łatwiej to powiedzieć niż zrobić, ponieważ aplikacja została zaprojektowana tak, aby podążać za tobą i trudno ją oszukać. Jednak istnieją pewne hacki, które mogą być pomocne. Oto kilka wskazówek, jak obejść oprogramowanie aplikacji i przechowywać je w jednym miejscu.

Gdzie jest Twój telefon?

Pozostawienie telefonu w jednym miejscu podczas swobodnego poruszania się po ulicach to logiczne posunięcie. Ale wtedy pozbawiasz się urządzenia, kiedy nie ma takiej potrzeby. Life360 to oprogramowanie jak każde inne i istnieje kilka prostych poprawek, które zapobiegają ciągłemu oddychaniu.

Wi-Fi i komórkowa transmisja danych wyłączona

Wyłączenie połączenia internetowego całkowicie wyłącza Life360, a aplikacja zwykle pokazuje tylko Twoją ostatnią lokalizację. Oczywistą wadą tej metody jest to, że wszystkie inne aplikacje tracą połączenie, co ogranicza powiadomienia, aplikacje do przesyłania wiadomości i inne usługi. Oprócz braku połączenia z Internetem inne osoby w Twojej grupie szybko zobaczą, że coś jest nie w porządku. Poza tym sfałszowanie miejsca pobytu może nie wystarczyć.

Na szczęście użytkownicy iPhone'a mogą wyłączyć dane komórkowe w ustawieniach aplikacji Life360, podczas gdy użytkownicy Androida będą musieli skorzystać z innych metod.

Aby wyłączyć komórkową transmisję danych Life360, użytkownicy iPhone'a mogą przejść do Ustawień na swoim telefonie i dotknąć opcji „Komórka”. Przełącz przełącznik Life360 i tak długo, jak Wi-Fi nie jest dostępne, Life360 nie będzie w stanie zgłosić Twojego prawdziwa lokalizacja.

Podszywanie się pod lokalizację, telefon „Burner” i nie tylko

Aby sfałszować swoją lokalizację, potrzebujesz VPN, takiej jak ExpressVPN lub fałszywej aplikacji lokalizacyjnej. W przypadku integracji VPN zalecamy przeczytanie naszego przewodnika na temat korzystania z VPN w telefonie. W przypadku fałszywych aplikacji lokalizacyjnych nie polecamy żadnej konkretnej, ponieważ w PlayStore i App Store jest wiele dobrych opcji. Pamiętaj jednak, że większość z tych aplikacji jest płatna, ich konfiguracja może być trudna i wpływają na wszystkie inne aplikacje w telefonie.

Zdobycie telefonu „z palnikiem” to prawdopodobnie najstarsza sztuczka w książce. Oznacza to, że masz dwa telefony, a urządzenie „wypalacz” pozostaje na swoim miejscu i ma zainstalowane Life360. Nie ma potrzeby manipulowania ustawieniami, po prostu zostawiasz jeden telefon i zabierasz ze sobą drugi.

Sztuczka polega na tym, aby myśleć nieco nieszablonowo. Na przykład, jeśli masz iPada lub iPoda touch, możesz użyć tego urządzenia jako „wypalacza” lub zabrać je ze sobą i zrobić ze swojego smartfona atrapę.

Wreszcie, najpewniejszym sposobem na pozostanie w jednym miejscu jest odinstalowanie aplikacji. Następnie mapa pokazuje twoją ostatnią lokalizację. Nie ma śledzenia, ale prawdopodobnie będziesz musiał zainstalować go ponownie, aby nie wzbudzać podejrzeń.

odświeżanie aplikacji w tle

Ta funkcja została zaprojektowana, aby umożliwić aplikacjom działanie w tle i aktualizowanie informacji. Life360 wykorzystuje GPS i śledzenie ruchu w smartfonie. Z tego powodu wyłączenie Internetu bez wyłączenia odświeżania aplikacji w tle może nie trzymać Cię w jednym miejscu.

Ta funkcja jest na przykład dostępna za pośrednictwem aplikacji Ustawienia na iPhonie i Androidzie. Stuknij aplikację Ustawienia, przejdź do Life360 i wejdź do menu. Naciśnij przycisk obok opcji Odświeżanie aplikacji w tle, aby ją wyłączyć. W ten sposób masz 100% pewności, że lokalizacja nie zostanie zaktualizowana, gdy Wi-Fi jest wyłączone.

ustawienia life360

Użytkownicy Androida będą musieli przejść do swoich Ustawień, dotknąć „Aplikacje” i wyłączyć „Zezwalaj na użycie danych w tle” po dotknięciu „Life360”.

Android oferuje również funkcję oszczędzania baterii w wielu modelach. Stuknij w „Obsługa urządzenia” i wyłącz odświeżanie aplikacji Life360 w tle w ustawieniach baterii.

Wyłącz lokalizację i ruch

Wyłączenie śledzenia ruchu i lokalizacji powinno wystarczyć, abyś był w jednym miejscu. Oznacza to, że nie musisz wyłączać Wi-Fi i sieci komórkowej, aby sztuczka zadziałała. Jednak nadal zaleca się wyłączenie odświeżania aplikacji w tle.

Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, daje to szansę na zjedzenie długiego lunchu lub załatwienie sprawy bez powiadamiania wszystkich innych w swoim kręgu. Aplikacja nadal będzie pokazywać ostatnią zarejestrowaną lokalizację i pozostanie w tym miejscu, dopóki informacje nie zostaną zaktualizowane.

Co więcej, możesz ustawić lokalizację na „Zapytaj następnym razem”, a aplikacja wyświetli wyskakujące okienko, zanim zacznie Cię śledzić. Pamiętaj, że zostało to przetestowane na iPhonie, a nazwa funkcji może być inna na Androidzie.

lokalizacja - zapytaj następnym razem

Tryb oszczędzania baterii

Life360 wykorzystuje wiele zasobów baterii do monitorowania i raportowania o Twojej lokalizacji i statystykach ruchu. W rzeczywistości większość jego funkcji wyłącza się, gdy poziom naładowania baterii wynosi poniżej 20%. To samo dzieje się, gdy celowo uruchomisz tryb oszczędzania baterii. Ale jest w tym haczyk.

Musisz wyłączyć odświeżanie aplikacji w tle, aby upewnić się, że lokalizacja nie jest śledzona. Nie jest jasne, czy aplikacja może zastąpić tryb oszczędzania baterii, gdy uruchomisz ją przy 50% lub 70% pełnej baterii.

Zarówno użytkownicy Androida, jak i iPhone'a mają opcje trybu niskiego zużycia energii. Użytkownicy Androida mogą wybierać między opcjami: Wysoka wydajność, Zoptymalizowana, Średnia i Maksymalna oszczędność energii.

Maksymalne oszczędzanie energii pozwala tylko na uruchamianie procesów w telefonie, które są absolutnie niezbędne, więc prawdopodobnie jest to ten, który chcesz uniemożliwić Life360 działanie w tle.

Wykrywanie dysku

Uruchom aplikację, wybierz Ustawienia i dotknij opcji Wykrywanie dysku; powinien znajdować się tuż nad często zadawanymi pytaniami. Teraz wystarczy dotknąć przycisku w następnym oknie, aby wyłączyć tę funkcję.

ustawienia

Zamiast trzymać Cię w jednym miejscu, uniemożliwia to aplikacji śledzenie Twojego ruchu, prędkości i lokalizacji. Może się to świetnie sprawdzić, jeśli chcesz wybrać się na krótką przejażdżkę, ale inni członkowie Twojego kręgu będą wiedzieć, że wyłączyłeś Wykrywanie Dysku.

Istnieje również opcja wyłączenia udostępniania lokalizacji, po prostu dotknij go w menu Ustawienia i wyłącz przycisk. Jeśli należysz do kilku różnych kręgów, musisz to powtórzyć dla każdego z nich. Ponownie mapa pokazuje twoją ostatnią lokalizację i pojawia się komunikat „Udostępnianie lokalizacji wstrzymane”.

Prawdę mówiąc, nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ może wzbudzić podejrzenia u administratora kręgu i innych członków. Dlatego może być konieczne skorzystanie z bardziej kreatywnych metod.

Często Zadawane Pytania

Czy jeśli wyłączę swoją lokalizację, ostrzeże to innych?

Tak, inne osoby w Twoim kręgu będą wiedzieć, czy masz wyłączone Wi-Fi (co nie jest wielkim problemem przy nieograniczonych planach transmisji danych, nie ma potrzeby korzystania z Wi-Fi przez cały czas) i czy wyłączyłeś swoją lokalizację.

Czy łatwo oszukać Life360?

Jeśli jesteś rodzicem nastolatka lub nowym kierowcą, nie ma nic lepszego niż Life360. Nawet bezpłatna opcja podaje ich lokalizację, prędkość i pozwala ustawić dwa miejsca na alerty (dziecko na przykład przybyło do szkoły). Ale istnieją setki filmów TikTok pokazujących nastolatkom, jak ominąć czujne oko Life360. Dla tych, którzy nie znają się na technologii, oszukiwanie aplikacji może wydawać się skomplikowane, ale dla każdego, kto regularnie korzysta z technologii, jest to całkiem proste i proste.

Czy Life360 będzie działać, jeśli telefon jest wyłączony?

Nie, pokaże tylko Twoją ostatnią lokalizację i ostatnią podróż. Ale pokaże również, że Twój telefon jest wyłączony. Super zabawny fakt o Life360; pokaże również procent baterii, więc udawanie rozładowanej baterii może nie działać.

Czy mogę korzystać z Life360 bez danych komórkowych?

Aby zalogować się do Life360, potrzebujesz numeru telefonu, ale nie potrzebujesz danych komórkowych, aby uruchomić aplikację. Jeśli zdecydowałeś się skorzystać z opcji telefonu z nagrywarką, którą wymieniliśmy w tym artykule, wszystko, czego potrzebujesz, to połączenie Wi-Fi i możliwość zalogowania się na konto Life360 na wspomnianym telefonie z nagrywarką.

Bawić się w chowanego

Utrzymanie Life360 w jednym miejscu jest trudne, ale nie niemożliwe i powinieneś wiedzieć, że wyłącza wszystkie służby ratunkowe w aplikacji. Innymi słowy, powinieneś używać tych sztuczek oszczędnie.

Która ze wskazówek okazała się najbardziej przydatna? Dlaczego chcesz mieć swoją lokalizację w jednym miejscu? Podziel się swoimi doświadczeniami z resztą społeczności TechJunkie.