Czy Life360 widzi Twoje teksty?

Life360 to aplikacja, która często jest źle rozumiana. Jako aplikacja do lokalizowania rodziny ma pewne funkcje, które mogą być podobne do funkcji różnych aplikacji szpiegowskich. Ale jest to również zgodne z pewnymi bardzo wyraźnymi ograniczeniami i protokołami anty-włamaniowymi.

Czy Life360 widzi Twoje teksty?

Istnieją rzeczy, które można śledzić i monitorować, i rzeczy, których nie można, niezależnie od tego, ile uprawnień przyznasz aplikacji. Przeprowadzimy Cię przez ważne funkcje śledzenia, co aplikacja może, a czego nie może zrobić dla Ciebie, w zależności od tego, jakim jesteś członkiem.

Co możesz zrobić z Life360

Life360 pozwala śledzić członków rodziny lub bliskich przyjaciół bez konieczności jailbreakowania lub rootowania smartfona. Jest to aplikacja do lokalizowania rodzin, dostępna za darmo i z kilkoma dodatkowymi dodatkami premium dla osób, które chcą mieć kilka dodatkowych funkcji zapewniających spokój i bezpieczeństwo.

Do podstawowych funkcji aplikacji należy umożliwienie połączenia wielu urządzeń i komunikowanie się ze sobą na mapie. Kolejną funkcją jest przyznanie kontroli nad udostępnianiem lokalizacji. Aplikacja może być również używana do śledzenia zgubionych lub skradzionych urządzeń, o ile funkcja lokalizacji jest włączona, a aplikacja aktywna na zgubionym telefonie.

Ponadto dostępna jest historia lokalizacji, której możesz użyć, aby zobaczyć, co lubią robić inni członkowie lub jakie trasy preferują. Jedną z najfajniejszych funkcji jest jednak funkcja ostrzegania. Możesz użyć funkcji przypominającej przycisk paniki, aby wysłać masową wiadomość SMS lub alert tekstowy ze współrzędnymi GPS.

Ta funkcja działa tylko w jednym kręgu naraz. Dzięki temu nie będziesz musiał się martwić o udostępnianie swojej lokalizacji członkom rodziny, kumplom od picia, współpracownikom i wszystkim innym jednocześnie.

logo życia

Obawy dotyczące prywatności

Jednym z najczęstszych problemów z Life360 i innymi podobnymi aplikacjami jest to, co aplikacja może monitorować i udostępniać o Tobie. Wiele osób zastanawia się, czy Life360 może śledzić teksty. Cóż, tak i nie. Może śledzić teksty wysyłane między członkami kręgu, ponieważ aplikacja umożliwia połączenie urządzeń.

Ale czy udostępnia również Twoją lokalizację na podstawie tekstu wysłanego do innych kontaktów w Twoim telefonie? Nie. Life360 powiadomi członków kręgu o Twojej lokalizacji tylko wtedy, gdy Twoja aplikacja będzie aktywna (będzie działać w tle Twojego telefonu, zakładając, że uprawnienia są na to ustawione). Ale nie powiadomi ich o Twoich interakcjach z osobami spoza kręgu.

Teraz ważne jest, aby podkreślić, że w przypadku płatnej usługi funkcja wykrywania bezpiecznej jazdy Life360 może pokazywać, że wysyłasz SMS-y podczas jazdy. Każda osoba w kręgu może to wyłączyć na swoim telefonie. Ale na karcie „Użycie telefonu” może być widoczne, że robiłeś coś na swoim telefonie.

Pomijając kwestie prywatności, oto niektóre z najfajniejszych korzyści płynących z korzystania z Life360, pełnych funkcji i wszystkiego, w jaki sposób miał być używany.

Wybitne funkcje

Teraz, gdy wyjaśniliśmy, co Life360 może, a czego nie może monitorować, porozmawiajmy o niektórych innych dostępnych funkcjach. Przeglądając tę ​​listę, możesz zdecydować, czy ta aplikacja jest dla Ciebie odpowiednia.

Wskazówki w czasie rzeczywistym

Gdy jesteś w kręgu z innymi członkami, możesz uzyskać wskazówki dojazdu do ich aktualnej lokalizacji bez konieczności proszenia ich przez SMS-a lub telefonicznie. Oto jak:

  1. Uruchom aplikację.
  2. Przejdź do swojego kręgu.
  3. Znajdź na mapie członka rodziny, z którym chcesz się spotkać.
  4. Dotknij awatara członka.

Aby to zadziałało, musisz aktywować śledzenie lokalizacji w telefonie. Jeśli aplikacja nie może uzyskać Twojej aktualnej lokalizacji, nie ma znaczenia, czy druga osoba jest śledzona przez aplikację.

mapa

Po włączeniu śledzenia GPS aplikacja może obliczyć odległość między Tobą a danym członkiem i opracować plan podróży.

Pomoc drogowa

Oto kolejna funkcja, zarezerwowana dla członków premium, która może uczynić Twoje życie łatwiejszym i bezpieczniejszym podczas podróży. Gdy zostaniesz członkiem premium, uzyskasz dostęp do przycisku „Zadzwoń do pomocy drogowej”.

Znajdziesz go w zakładce „Bezpieczeństwo”. Korzystając z tej funkcji, połączysz się telefonicznie z przedstawicielem Life360. Jeśli masz aktywowane usługi lokalizacyjne, przedstawiciel będzie wiedział dokładnie, gdzie jesteś, co robisz, kim jesteś itp.

Powinieneś wtedy być w stanie rozwiązać swoje problemy z niewielką pomocą. Kolejną fajną rzeczą w tej funkcji jest to, że może ci pomóc, jeśli nie możesz samodzielnie zadzwonić. Po połączeniu się z przedstawicielem na żywo z Life360, możesz poprosić o pomoc drogową lub inny rodzaj interwencji drogowej.

Wykrywanie awarii

Oto kolejny powód, dla którego możesz chcieć w pełni wykorzystać technologię śledzenia Life360. Dla użytkowników premium z USA dostępna jest również funkcja o nazwie Driver Protect. Ta funkcja może nie działać idealnie, chyba że masz smartfon nowszej generacji, ale w istocie wykorzystuje czujniki w telefonie do wykrywania uderzeń występujących przy prędkości co najmniej 25 mil na godzinę.

Po wykryciu awarii Life360 skontaktuje się z Tobą oraz wszystkimi innymi członkami Twojego kręgu za pośrednictwem wiadomości SMS lub e-mail. Aplikacja może również powiadamiać kontakty alarmowe, a także wysyłać służby ratunkowe do Twojej lokalizacji.

Fajne jest to, że ta funkcja działa niezależnie od tego, czy jesteś kierowcą, czy pasażerem. Ponownie, nie będzie on podłączony do komputera pokładowego twojego samochodu, ale zamiast tego użyje czujników telefonu. Dlatego Twoja pozycja w samochodzie nie ma żadnego znaczenia.

Ale nie będzie w stanie wykryć, czy ktoś wpadnie na ciebie, jeśli jesteś tylko spacerowiczem. Miej to na uwadze, zanim pomyślisz, że aplikacja oferuje najlepszą technologię śledzenia i wykrywania awarii.

Alerty

Kolejną cechą Life360 jest rodzaj wysyłanych alertów. Od niskiego czasu pracy na baterii po przybycie do określonych miejsc, aplikacja jest wyjątkowa. Podczas pierwszej konfiguracji Life360 otrzymasz dwa bezpłatne miejsca docelowe. Za każdym razem, gdy pojawi się ktoś z Twojego kręgu, Ty (i wszyscy inni w kręgu) otrzymacie alert. Otrzymasz również alert, gdy ktoś opuści jedno z tych miejsc.

Możesz włączyć powiadomienia Bezpiecznego dysku dla nastoletnich kierowców, a nawet dla osób, które dużo podróżują, co może Cię niepokoić. Co tydzień każdy członek kręgu automatycznie tworzy raport o bezpiecznej jeździe. Zdarzenia związane z bezpieczeństwem mogą obejmować gwałtowne przyspieszanie, gwałtowne hamowanie, a nawet korzystanie z telefonu (chociaż nie pokaże aktywności, którą może wychwycić podczas ruchów telefonu, które wskazują na niebezpieczną jazdę).

Koszt kontra wypłata

Life360 ma trzy poziomy usług bez opcji bezpłatnej.

Opcja Silver to 4,99 USD/mies. lub 49,99 USD/rok. Ta opcja nieograniczona odprawa, wykrywanie awarii, podsumowania jazdy i 100 USD na wymianę zgubionego lub skradzionego telefonu.

Opcja złota to 9,99 USD/mies. lub 99,99 USD rocznie. Dostajesz trochę więcej dzięki tej opcji, takiej jak wysyłka w nagłych wypadkach, pomoc drogowa i 250 USD na koszt wymiany zgubionego lub skradzionego telefonu.

Wreszcie, opcja Platinum zapewnia wszystko, co Life360 ma do zaoferowania za 19,99 USD miesięcznie. lub 199,99 USD rocznie. Nadal nie daje możliwości sprawdzenia, co ktoś faktycznie robi na swoim telefonie (np. SMS-y, e-maile, rozmowy telefoniczne), ale daje 30 dni historii jazdy. Oznacza to, że możesz wrócić i przyjrzeć się trasom, które dana osoba wybrała.

Plany Life360 (w tym bezpłatny plan) pozwalają użytkownikom mieć jednocześnie 10 osób w swoim kręgu.

Life360 nie można lekceważyć

Mamy nadzieję, że teraz możesz mieć pewność, że Life360 nie jest aplikacją, która będzie monitorować i rejestrować każdy Twój ruch. Istnieje wiele rzeczy, które możesz robić prywatnie, na przykład komunikować się z innymi osobami z kręgów prywatnych lub spoza nich, bez konieczności przechowywania przez aplikację najdrobniejszych szczegółów.

Jeśli martwisz się o swoją prywatność, prawdopodobnie najlepiej całkowicie unikać aplikacji. Chociaż wiemy, że nikt nie może zobaczyć Twojej rzeczywistej aktywności telefonu (poza czasem pracy baterii), jest to dość inwazyjne. W zależności od Twojej sytuacji możesz sfałszować lokalizację w Life360.

Daj nam znać, jeśli zauważyłeś coś innego, co nie pojawiło się w górę i w górę w odniesieniu do ustawień prywatności. Czy nadal czujesz, że monitorujesz więcej niż powinieneś? A może uważasz, że Life360 jest mniej inwazyjne i łatwiejsze w użyciu niż inne podobne aplikacje? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.